Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

GrooveJump

Beru všema deseti. Sice opět emocionální výcuc, ovšem o kterém bych prodebatoval celé hodiny. Což u Kim-ki-ho, Parka, či po dalších jihokorejských "afektovaně milých" věcech vlastně nehrozí. Opravdu výjmečný klenot, na který nezapomenete i kdyby Vám vymazali paměť na třikrát - ty emoce tam prostě zůstanou, díky mnohočetným filozofickým a divácky stravitelným symbolům, které mě budou nutit bloumat hodně dlouho..... ()

Redi

Vidím, že už do žánru přidali i ,,drama,,. Ještě předtím, než jsem to viděl, jsem tam četl jen ,,komedie,, a spolu s posterem jsem čekal opravdu něco na bolest bránice, a tak jsem se do toho vrhl i bez pročtení komentářů. Není tomu tak (tedy není to zejména komedie, ale pár vtipných momentů se tam samozřejmě najde...zkouška rozdělání ohně třením :D ...atd.), což mělo za následek, že jsem to během první poloviny skoro vypínal. Nakonec jsem rád, že jsem to neudělal a zkoukl další pohodový snímek asijské produkce pro zamyšlení, což vede k tomu, že jsem to neviděl naposledy, jen se na ten začátek už nebudu dívat s falešným očekáváním komedie na vypnutí mozku. ()

T-pack

Tenhle film mě dokázal překvapit každou čtvrthodinou, kdy běžel. I hlavní postava trosečníka mi přišla v první moment tak nějak nesympatická, ale jen co mu narostly vousy a nechodil v obleku byly mé antipatie ty tam. ()

Ceres

Velice zajimavý snímek, který si ze začátku utahuje z Trosečníka s T. Hanksem, je velice vtipně a chytře natočený, neopomíná hrát i na vážnejší strunu, plus obsahuje i "love" linku s vynikajícími výkony obou hl. herců. Celkové velice osvěžující film - 80% a to ho ještě možna malinko podceňuji. Edit: Opravdu sem podcenil čili opravuji na pět hvězd, skvělý to snímek. ()

dANo

V tomto prípade som mal teda väčšie očakávania, keďže som už mal zopár výborných skúseností s kórejskou filmografiou a celkové hodnotenie naznačovalo vysoký nadpriemer. Ale musím priznať, že som ostal mierne sklamaný. Po technickej stránke je to bez výčitiek, ale tá obsahová a herecká je dosť slabšia a tak nemôžem, ako ubrať z hodnotenia jednu *. ()

sskrblik

Trosečník dnešní doby v prostředí jihokorejské republiky. Herecky famózní a plné nápadů. Takové filmy mám rád. ()

ghatos

Nenechte se zmást jednoduchým plakátem. Jedná se o pořádný emocionální nářez. Vtipné scénky jsou mistrně propracované (poslíček je geniální), smutek a beznaděj jsou nesnesitelně syrové, živočišně zpracovaná chuť k jídlu i životu nenechá nikoho klidným. Ukázkový příklad, že filmařská kvalita nepotřebuje hodně peněz. Výborný námět + kvalitní zpracování + výborní herci = 5 hvězdičkový zážitek.....žádný člověk není ostrovem sám pro sebe. 95%. PS: Viděno opět v září 2017 - pořád je to skvělé. ()

Kalidor_

Není to ani vyložená komedie, ani vyložené drama typu Trosečník. Je to o nevšedním odcizení dvou lidí od civilizace aniž by se od této civilizace vzdálili, a toto odcizení je vlastně i sblížilo. ()

Kurikmoon

Ak sa Vám pri zmienke o azijských filmovch nožík vo vrecku otvára alebo viete stráviť len BLOCKBUSTERY, tak COTM nevenujte pozornosť!!! Ak sa nikde NEPONÁHĽATE, chcete vypnúť, pozreť si niečo pomalé, neotrepané, vizuálne zaujímavé a pohľadať nejaké posolstvá na teraz vcelku aktuálne témy... Je to dobrá voľba. Rozhodne sa nenechajte odradiť plagátom, pretože mimo začiatku to nie je až taký uletený film. Téma fekálneho charakteru síce nemusela dostať toľko priestoru, ale na druhej strane si možno budete vážiť "zdravé" hovno. Jae-yeong Jeong o tom presvedčil i vo Welcome to Dongmakgol. PRÍBEH+++++, ROMANTIKA jemne naservírovaná, AKCIA není, HUMORU máličko, AKTUÁLNOSŤ stále stúpajúca. Prajem príjemný oddych. Btw.: Iné komenty odporúčam čítať až po pozrení filmu. ()

Pedross800

Ze začátku jsem si klepal na čelo a říkal si co to sakra má být za absurdní hovadinu?? Ale od okamžiku, kdy trosečník změnil své HELP na HELLO jsem zbystřil pozornost neb se začala na světlo klubat geniální věc! Sledovat trosečníka a jeho život na pustém ostrově uprostřed velkoměsta (být dojatej z těch jeho kukuřičnejch nudlí....po filmu jsem celej divej hledal aspoň vietnamskou polívku)) a dívku dobrovolně žijící na vlastním "pokojíkovém" pustém ostrově a jejich postupné sbližování byl úchvatný zážitek. A plynul tak krásně pomalu až k tomu správnému konci.... RUN BABY RUN :) nádheráááááááá ()

haluska11

Supr korejská ujetina. Základní koncept: sebevražedný velkoměstský Trosečník, co baží po vifonkách. Jeho jedinou spásou je dívka, která je tak trochu hikikomori. Tedy outsiderka, co prakticky nevylézá z domu, ale naplno surfuje internety a má hodně neobvyklých zvyků. S venkovním světem je v kontaktu primárně skrze dalekohled. Tenhle bizarní vztah dvou izolovaných podivínů prošpikovaný humorem určitě stojí za to vidět! ()

Pecival

Velmi originální a nápaditá záležitost, takový Útěk do Divočiny po Korejsku. Film vynikající svoji kouzelnou poetikou, naprosto nestandartními, prazvláštními postavami, poklidným pohodovým tempem a vyprávěním bez velkých teatrálních gest. ()

Bernhardiner

Od doby, co jsem viděl tenhle film, toužím natočit podobný snímek. Bude to o tom, jak jsem se plavil na Opatovickém rybníku kousek od Hradce na voru a tuto plavbu jsem nedokázal dokončit, neboť mě postihla strašná bouře a já ztroskotal na ostrůvku, který je zhruba 200 metrů od břehu. Tuto vzdálenost jsem pak už nemohl překonat a proto jsem byl nucen se na ostrůvku usídlit. Měl jsem se tam výborně. Pil jsem strašně čistou vodu z rybníka a jedl jsem leklé ryby, které mně každý den v desitkách přistávaly na pláži. Díky pohozenému zapalovači jsem si mohl rozdělat oheň a tyhle strašně zdravé ryby jsem si mohl opéct... Tenhle snímek má stejné logické nedostatky jako můj příběh. Nejslabším článkem tohohle dílka je bezesporu už samotný námět. Dobře, chlápek se rozhodne spáchat sebevraždu skokem do řeky Han. Ano, mohl se nějak dostat na ostrov, ale nechápu, jak mohl zůstat živý. Kolem ostrova denně proplouvají lodě a přesto si ho tam nikdo několik měsíců víceméně nevšimne. Myje si tam vlasy něčím (asi nějakou aviváží) a najednou kolem něj začnou ve velkém chcípat ryby. Ono si na nich pochutnává a nic mu není. Pták, který se na rybičkách chce taky pochutnat, však jaksi rybí maso nedělá dobře. A chlápek sní i toho chcíplého ptáka a je zdravý jako rybička. Takových logických nedostatků bychom mohli najít více. Příběhová linie hrdinky mně přišla mnohem reálnější. Dívka je už několik let zavřená ve svém pokoji, většinu času prosedí za počítačem a ven se bojí. Na rozdíl od hlavního hrdiny mně zde však chyběl důvod, proč se takhle chová. Škoda, že snímku logika prostě chybí. Jinak je to vcelku nekomerčně laděný snímek s výbornými herci. 55% ()

vitekpe

I pres mirne animozni pristupy korejci opet zabodovali. (A i tu sul i to hnojeni jim nakonec odpustim rad...) Cili dalsi univerzalni a krasna podivana; a je to predevsim zabavne!!! ...muzeme jim opravdu jen tise zavidet. ()

Reanimated

Jak to ti Korejci jenom dělají... Tak neuvěřitelně vygradované čekání na interakci mezi zamilovanou dvojicí jsem ještě neviděl. Ale i samotná náplň je úžasná, ať už se jedná o jemným humorem opepřené robinsonovské eskapády na ostrově, nebo hikkikomori úlety nesmělé dívčiny. (Jo a ten poster je opravdu nevkusný) ()

Houda666

Stroskotanec, snažiaci sa uvariť rezancovú polievku a sociofobická fotografka mesiaca tvoria úžasný pár. Opäť jeden veľký film Kórejskej kinematografie. Moje hodnotenie: 90% ()

mohamedsfinger

Obrovské překvapení, zvláště po tom, co jsem viděl plakát (toho člověka, který ho navrhl, by měli dlouho bičovat). Z očekávané bláznivé komedie se totiž vyklubalo nádherné lehce artové romantické drama (téměř bez dialogů) s nádechem Into the wild. Originální zápletka poskytuje sice i několik situací pro humor, ale ten tady není tím hlavním. Je sice škoda, že konec byl maličko očekávaný, ale díky výborným hereckým výkonům obou představitelů nesklouzl ke kýči. Nezbývá než konstatovat, že Korejci mi zase ukázali, že vždy přijdou s něčím neokoukaným a kvalitním. ()

DavidS.

Dva trosečníci...Každý v jiném prostoru a každý z vlastních pohnutek...Malý velký film se dvěma herci a jejich prostředím...Několik kouzelných okamžiků, detailů a opět klasický jihokorejský žánrový mix... ()