Pohled za kulisy naší prosperity. Milostný příběh z komunity "novodobých otroků", ukrajinských dělníků. Život "novodobého otroka", ukrajinského dělníka Vladimíra, který pracuje na stavbách po Praze, zkomplikuje setkání s českým vysokoškolským učitelem Richardem. Ten se rozhodne pomoci jeho lásce Aljoně tím, že si ji vezme za ženu. Vladimír pracuje a žárlí. Přichází o vydělané peníze a spáchá zločin. (oficiální text distributora)

haWranka

No, je to škoda. Takhle zajímavej námět, kvalitní herecký obsazení (a taky herecký výkony). Jenomže jsem se nudila. Ale aspoň jsem si trochu procvičila ruštinu :) ()

Allan

Další z tisíců zapomenutelných filmů, u nichž si 48 hodin po zhlédnutí nejsem s to vzpomenout ani na základní dějovou linii. Nějací Ukrajinci tam byli... ()

Bigfuckman

Trošku smutné drama vyprávějíc o životech prostých ukrajinců co chtějí pouze to na co má v civilizovaných zemích nárok každý. ()

Zadri

Povedené televizní drama s trochu nedotaženým závěrem. Pootvírá dveře do světa ukrajinských přistěhovalců, a to se musí ocenit. ()

Předseda

Je to natočeno podle příběhů předávaných lidovou slovesností, ale pouze schematicky, jít trochu do hloubky a představit hlavní hrdiny by neškodilo. Vypadalo to spíš jako hraný dokument. ()

Riker

Zajímavý námět prezentovaný v kabátě TV filmu včetně klasických neduhů, ale s tím se počítá. První půle je moc utahaná až skoro nudná, druhá mnohem lepší a napravuje tak celkový dojem na 3 slabší hvězdy. ()

SuzukiZ

Zajímavé utvoření párů o svatební noci + krásná přednáška hostujícího profesora (do slova a do písmene hrstka studentů v celé posluchárně, jeden leží na lavici v pozici Superman, další si hraje s mobilem, další si mezi sebou povídají..). Ale to se někdy říká, že i kvalifikovaní přistěhovalci zde musí dělat pro ně podřadné práce,, ()