Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohled za kulisy naší prosperity. Milostný příběh z komunity "novodobých otroků", ukrajinských dělníků. Život "novodobého otroka", ukrajinského dělníka Vladimíra, který pracuje na stavbách po Praze, zkomplikuje setkání s českým vysokoškolským učitelem Richardem. Ten se rozhodne pomoci jeho lásce Aljoně tím, že si ji vezme za ženu. Vladimír pracuje a žárlí. Přichází o vydělané peníze a spáchá zločin. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

mira007 

všechny recenze uživatele

Příjemný film o nepříjemném životě pracujících Ukrajinců.kdyby nebyl takový konec jaký byl dal bych i hvězdu navíc. Proč si film zapamatuju? 1) český film s titulkami 2) dobří neznámí ruští/ukrajinští herci 3) celkem odvážné " erotické " scény, kterým vévodí věčně nahá Barbora Mottlová , která z tohoto televizního dílka udělala jeden z nejerotičtějších počinů filmového desetiletí v českém filmu ()

meave 

všechny recenze uživatele

Napriek všetkému čo sa tu spomína sa mi to páčilo. Neuškodí nám stredoeurópanom pripomenúť si, že konzum ešte stále nevládne všade a každému. Ľudia, ktorých problémy sú ozajstné žijú aj medzi nami. Sledovanie z kresla im možno vtíska punc banality, ale to im na skutočnosti nič neuberá. Nemyslím, že nastal čas, keď obyčajné veci nestoja za náš čas. ()

Reklama

Endyis 

všechny recenze uživatele

Domnívám se, že se jednalo o dobře zvolené téma. Škoda že podobné snímky jsou odkázány pouze na televizní tvorbu a naprosto béčková a braková témata jdou do kin. Potřeboval bycho to shlédnout ještě jednou, pač jsem to neviděl úplně od začátku, ale jednalo se o solidní počin, jenž narážel na "klasickou omezenost televizní tvorby", ovšem Brabcovi věřím, jeho kuře melancholik se mi moc líbilo. 60% ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +ruští herci (herečky) hráli dobře, příběh přesto-že je dost depresivní je i celkem zajímavý -je to jen televizní film, obsazení mohlo být přeci jen bohatší, hudba mohla být výraznější/// Aljona nám dává možnost vidět příběh, který se děje, ale jen někteří z nás se s tímto problémem setkali. Někteří ani nevědí, nebo nechtějí vědět, že tady tento problém je. Hlavního ruského herce jsem už viděl ve filmu Zlatá brána, který byl sice s odlišnou tématikou. Ale jen do jisté míry. Zmíněný herec v něm hrál taky "ukrajinského dělníka" s podobným osudem. Ve zmíněném film šlo ale o něco jiného a za moc to nestálo. Tento se zabírá reálným problémem a přestože jeho příchuť a nálada je především dramatická, natočeno je to přinejmenším dobře. Není to film, který bych chtěl vidět znovu, ale moc jsem se u něj nenudil./// Celkem 60%/// ()

Piškotka 

všechny recenze uživatele

Film jako made in Ukraina. Hezké popěvky a to věčné pití. A i přesto všechno se tam vlezla láska jako trám. Voloďa miloval až moc a dělal jednu botu za druhou. Aljona, poctivá a skromná dříčka, chtěla jenom to nejlepší pro svého syna, kterého nechala na Ukrajině. A sňatek z Čechem její situaci měl vyřešit nadobro. Realita, jak ji všichni známe z doslechu nebo ze svého okolí. Smutné to osudy gastarbeiterů. Vladimír Dlouhý vypadá jako velká troska, názorná ukázka, co umí alkohol. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama