Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohled za kulisy naší prosperity. Milostný příběh z komunity "novodobých otroků", ukrajinských dělníků. Život "novodobého otroka", ukrajinského dělníka Vladimíra, který pracuje na stavbách po Praze, zkomplikuje setkání s českým vysokoškolským učitelem Richardem. Ten se rozhodne pomoci jeho lásce Aljoně tím, že si ji vezme za ženu. Vladimír pracuje a žárlí. Přichází o vydělané peníze a spáchá zločin. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Philippa 

všechny recenze uživatele

V první polovině jsem si už občas myslela, že budu vypínat. Ale tentokráte jsem cvičila svou trpělivost a kupodivu s druhou polovinou jsem takový problém neměla.Ovšem třešničkou na dortu byl závěr. To na mne bylo opět trochu moc. Celou dobu si na poetiku a symboly pan režisér Brabec nehrál, tak mi v posledním záběru ta "hvězda-duše" stoupající vzhůru přišla jako nesmyslná a hlavně zbytečná póza. A pořád přemýšlím, proč pokaždé když se Vladimír Dlouhý objeví v nějakém filmu, má nevkusně namalované oční linky. Snad jediné co mě napadá, aby skryl ty kruhy pod kruhama.... ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Ukrajinců jsou u nás spousty a proč se na jejich problematiku nepodívat trochu zblízka? Jenže to by se musel najít někdo, kdo by o tom napsal scénář, který dokáže nahlížet na dané téma jinou optikou, než je naprosto tuctová historka o fingované svatbě a mafiánských praktikách. Jaroslav Brabec se sice snažil s tím něco udělat a ukrajinské herečky byly také víc než sympatické, ale výsledek je stejně pouze průměrný. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +ruští herci (herečky) hráli dobře, příběh přesto-že je dost depresivní je i celkem zajímavý -je to jen televizní film, obsazení mohlo být přeci jen bohatší, hudba mohla být výraznější/// Aljona nám dává možnost vidět příběh, který se děje, ale jen někteří z nás se s tímto problémem setkali. Někteří ani nevědí, nebo nechtějí vědět, že tady tento problém je. Hlavního ruského herce jsem už viděl ve filmu Zlatá brána, který byl sice s odlišnou tématikou. Ale jen do jisté míry. Zmíněný herec v něm hrál taky "ukrajinského dělníka" s podobným osudem. Ve zmíněném film šlo ale o něco jiného a za moc to nestálo. Tento se zabírá reálným problémem a přestože jeho příchuť a nálada je především dramatická, natočeno je to přinejmenším dobře. Není to film, který bych chtěl vidět znovu, ale moc jsem se u něj nenudil./// Celkem 60%/// ()

meave 

všechny recenze uživatele

Napriek všetkému čo sa tu spomína sa mi to páčilo. Neuškodí nám stredoeurópanom pripomenúť si, že konzum ešte stále nevládne všade a každému. Ľudia, ktorých problémy sú ozajstné žijú aj medzi nami. Sledovanie z kresla im možno vtíska punc banality, ale to im na skutočnosti nič neuberá. Nemyslím, že nastal čas, keď obyčajné veci nestoja za náš čas. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Ještě že se akademik (Vladimír Dlouhý) jmenoval Richard, jinak by to zavánělo další žalobou. První polovina filmu nadprůměrná, ale jakmile se začnou větvit cesty, příběh upadá. Scénárista Martin Ryšavý zajímavou sociologickou studii zbytečně rozmělnil. Nejsilnější momenty byly ve chvíli, kdy se ukrajinští dělníci nalévali vodkou, kdy polehávali na kavalcích, hráli na kytaru… I to okrádání bossovou mafií působilo drsně, ale odhalení bosse jako organizátora přepadení a následná pomsta příliš okatá. Nevěrohodné setkání profesorů a zbytečná snaha umožnit ukrajinskému kolegovi vystoupit před studenty. A miliskování lehké děvy s bossem a zároveň s jack russell teriérem? K pousmání. A vývoj „vztahu“ lehké děvy s ukrajinským dělníkem Vladimírem (Andrej Bestčastnyj). ten byl až příliš prvoplánový. Herecky velmi dobré, stejně jako hudba (Iakov Zitner, Jan Jitásek). ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama