Škoda, že pro obyčejného diváka tento film je nepochopitelný. Tyhle věci se dějí všem emigrantům, každý si tím musí projít. Sledovat to u obrazovky je něco jiného, než tím žít, a vědět, jaké to je. Kdo tento film kritizuje jenom kvůli Ukrajincům, ať se zamyslí, protože stejně tak jsou Češi v očích Anglanů. Pro mě ve filmu je hlavní příběh, a to tento film měl. Možná byli slabé scény, ale stejně to působilo velmi silným dojmem. Ale musím podotknout, že film má mnoho dalších nedostatků, které brzdí skvělé hodnocení. U Užhorodu se vůbec nemluví rusky, pro ně by to mohla být i urážka. Ruštině se ten jazyk ani trochu nepodobá. Tak nechápu, proč herci mluví rusky teda. Také byli dost nevyjasněné momenty, kdy třeba zaměstnavatel týmu Ukrajinců jim dokonce říká kolik bere. 60% z jejich mzdy??? Zaprvé, to nikdo nebere. Zadruhé, nikdo se s tím dělníkům nesvěřuje, leda že by byl blbej. Ostatně snaha o emigrantské drama je vidět, a to se cení. Ale bohužel, doporučovala bych to točit někomu, kdo to sám zažil, a ví jak to chodí.(25.4.2010)

Ukrajinců jsou u nás spousty a proč se na jejich problematiku nepodívat trochu zblízka? Jenže to by se musel najít někdo, kdo by o tom napsal scénář, který dokáže nahlížet na dané téma jinou optikou, než je naprosto tuctová historka o fingované svatbě a mafiánských praktikách. Jaroslav Brabec se sice snažil s tím něco udělat a ukrajinské herečky byly také víc než sympatické, ale výsledek je stejně pouze průměrný.(8.2.2009)

Zajímavé utvoření párů o svatební noci + krásná přednáška hostujícího profesora (do slova a do písmene hrstka studentů v celé posluchárně, jeden leží na lavici v pozici Superman, další si hraje s mobilem, další si mezi sebou povídají..). Ale to se někdy říká, že i kvalifikovaní přistěhovalci zde musí dělat pro ně podřadné práce,,(28.3.2013)

Napriek všetkému čo sa tu spomína sa mi to páčilo. Neuškodí nám stredoeurópanom pripomenúť si, že konzum ešte stále nevládne všade a každému. Ľudia, ktorých problémy sú ozajstné žijú aj medzi nami. Sledovanie z kresla im možno vtíska punc banality, ale to im na skutočnosti nič neuberá. Nemyslím, že nastal čas, keď obyčajné veci nestoja za náš čas.(12.2.2009)

Tři velké nedostatky. Reálie naprosto neodpovídají datu vzniku. Klient si rozhodně nikdy nebral 60%, za takových podmínek by nikdo nepracoval. Pověsti o Ukrajincích se dvěma akademickými tituly, kteří u nás provádějí výkopové práce, určitě napomáhají prodejnosti bulvárních plátků a spolehlivě smáčí slzami nejedno oko, realita je ovšem opět někde jinde. Po verbální stránce mají titul všichni ukrajinští dělníci, třebaže na počátku devadesátých let jich v Česku zřejmě několik bylo. Druhým problémem snímku je používaný jazyk. Ukrajinci z Užhorodské oblasti, kteří se mezi sebou baví rusky, to je tedy síla. Ale kdo by se namáhal, Čech jako Maďar. Třetím mínusem bylo vystoupení Vladimíra Dlouhého. Jak to řekl klient Maslak? - nesnáším takové idioty! - s tím bych naprosto souhlasil a v případě Vladimíra Dlouhého bych toto prohlášení posunul hodně nad rámec této trapné filmové role.(9.2.2009)