Pohled za kulisy naší prosperity. Milostný příběh z komunity "novodobých otroků", ukrajinských dělníků. Život "novodobého otroka", ukrajinského dělníka Vladimíra, který pracuje na stavbách po Praze, zkomplikuje setkání s českým vysokoškolským učitelem Richardem. Ten se rozhodne pomoci jeho lásce Aljoně tím, že si ji vezme za ženu. Vladimír pracuje a žárlí. Přichází o vydělané peníze a spáchá zločin. (oficiální text distributora)

Allan

Další z tisíců zapomenutelných filmů, u nichž si 48 hodin po zhlédnutí nejsem s to vzpomenout ani na základní dějovou linii. Nějací Ukrajinci tam byli... ()

Bigfuckman

Trošku smutné drama vyprávějíc o životech prostých ukrajinců co chtějí pouze to na co má v civilizovaných zemích nárok každý. ()

Zadri

Povedené televizní drama s trochu nedotaženým závěrem. Pootvírá dveře do světa ukrajinských přistěhovalců, a to se musí ocenit. ()

Předseda

Je to natočeno podle příběhů předávaných lidovou slovesností, ale pouze schematicky, jít trochu do hloubky a představit hlavní hrdiny by neškodilo. Vypadalo to spíš jako hraný dokument. ()

Riker

Zajímavý námět prezentovaný v kabátě TV filmu včetně klasických neduhů, ale s tím se počítá. První půle je moc utahaná až skoro nudná, druhá mnohem lepší a napravuje tak celkový dojem na 3 slabší hvězdy. ()

SuzukiZ

Zajímavé utvoření párů o svatební noci + krásná přednáška hostujícího profesora (do slova a do písmene hrstka studentů v celé posluchárně, jeden leží na lavici v pozici Superman, další si hraje s mobilem, další si mezi sebou povídají..). Ale to se někdy říká, že i kvalifikovaní přistěhovalci zde musí dělat pro ně podřadné práce,, ()

twengo

Aktuální humanistické téma, bohužel trochu očekávatelně uchopené. Ale vzhledem k ostatním počinům, jež se zaštiťují pojmenováním televizní film, na naše poměry velmi dobré. Překvapilo mě angažování zahraničních herců a natáčení některých exteriérů na Ukrajině, ovšem podle mě by gradování příběhu a jeho uvěřitelnosti mnohem víc, než zablácené ukrajinské ulice, pomohlo detailní vykreslení psychiky hlavních postav. Vcelku dobře budovaná atmosféra rostoucího napětí s předurčením špatného konce tak občas vzala trochu za své, dílem prací ve střižně, dílem pak možná zbytečnou roztříštěností scénáře. ()