The Carey Treatment

Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1972, 101 min

70% Jak už to tak s adaptacemi bývá, kniha je o dost lepší. Na straně druhé je ve filmu většina scén z knihy, takže vlastně můžu být i spokojený. Kromě toho obsahuje i poněkud překvapivé momenty, které dodávají příběhu na akčnosti:) PS, tento film jsem sháněl déle než rok a příliš mi nepomohlo, že byl odvysílán na stanici MGM:)(10.10.2009)

Crichton napísal už aj lepšie zápletky. Aj keď táto nie je zlá, v niečom aj originálna, predsalen odhalenie vrahov až v úplnom konci, navyše takých, ktorí nedostanú veľa priestoru a objavia sa až v závere, nepridá na atraktivite. Oceňujem, že po vrahovi nepátra nejaký policajt, ale netradične patológ, ktorý pri tom využíva svojské vedomosti a iné páky. Samotný Coburn je presvedčivejší ako doktor, menej už (hlavne kvôli svojmu vyššiemu veku) ako milovník.(6.11.2017)

Kdybych si nahoře nepřečetla, že to je podle předlohy Michaela Crichtona, tak bych vsadila na Robina Cooka. Na svojí dobu dobře zpracovaná krimoška, která dopadla jak jinak ve své době.......než.......(26.11.2015)