Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

Holina

Tak to je celkem vostrej kousek. Čtrnáctidenní filmový půst jsem se rozhodl ukončit něčím kvalitním. A volba byla dobrá. Valhalla Rising je film, kterému můžete vyčíst kde co, ale nikdo nemůže pohanit psychedelickou atmosféru a vynikající herecký ansábl. A ano některé scény jsou extrémně zdlouhavé, ale mě prostě bavily. Žádná romantika s parohatejma přilbama a kulatejma štítama, ale syrovej od hlavy k patě zarostlej a zasviněnej viking. ()

cab

Neuveritelne rozcarovani a znechuceni z dojmu, jaky na mne dokazal zanechat osud divokeho raubire, ktery je nemy a nema jinou moznost projevu nez pomoci svych fyzickych schopnosti. Pro milovniky dlouhych nemych pasazi, zajimavych scenerii, drsne prirody a neortodoxniho pojeti dob minulych dobra volba, ale pro divaka z bohuzel milnym ocekavanim nehezky pocin, ktery se radi do kategorie temer nesledovatelnych. Ze tohle je umeni? 20% ()

Yangus

Celkem zajímavý film, i když byli chvíle které mě nebavily a díval jsem se jak to bude ještě dlouho trvat. Během prvních 10 min byla vyřčena 1 věta a i pak se mnoho nemluví, vždy záběr na skupinku lidí jak buď sedí, stojí nebo jdou. Když jsem to v obchodě objevil a podíval jsem se na délku a rok vzniku, řekl jsem si že to je zase sráčovina, pak jsem se podíval na CSFD a zaujaly mě rozpolcené komenty a tak jsem jsem nakonec neodolal a koupil jsem si to a mohu říci že nelituji i když je to na 3 hvězdy. Nechápu český název. ()

kedl

Výlet do nitra jednoho "nasraného" válečníka. Je to cesta za vysvobozením a odpuštění v podání Madse Mikkelsena. ()

F.W.Colqhoun

Mystickou atmoškou sycený snímek, rozdělený pěkně po dánsku do kapitol, Vás během hodiny a půl pěkně iniciačně provede po několika turisticky zajímavých lokalitách, ukáže Vám, jak skoro zadarmo točit nádherné filmy a připraví Vás o iluze o radostném středověku – které si jistě hýčkáte. Nyní je mi naprosto jasné, že úchvatný Drive nebyl náhoda a horečnatě sháním ostatní Refnovy snímky. Když shovívavě přeskočíte takový detail, jako první-a-hlavní premisu snímku („Na začátku byl jen člověk a příroda...“ - každý přece ví, že na začátku nic takového nebylo), a přistoupíte k Valhalla Rising jako k zajímavému pokusu o ztvárnění čehosi na způsob té mylné (nebo špatně naformulované) premisy, budete snad stejně spokojeni jako já. ()

SpaceOdyseus

Me se tento film trefil primo do noty. Chapu proc ma tak nizke hodnoceni. Ale pro me bylo tohle metafyzicke putovani plne symbolu (ktere ani neni treba uplne rozsifrovat) jako pohlazeni na dusi. Jako vzdy u Refna se na to skvele kouka a celkove vyzneni je tak tezkotonazni, ze je radost film jen audiovizualne vnimat, natoz ho interpretovat! ()

HArna

Asi mi unikla pointa filmu, ale vůbec mě to nechytlo. Dá se říct, že je to art, což mi nevadí, ale nevím co mě to mělo říci. ()

Hanys_

Hypnotický snový road trip. Refn zase kouzlí se záběry, Mikkelsen jako One-eye je dábelský, ale co z toho, když ten děj byl zase tak nezáživný. ()

kolemjdouc

záběry kde by se dala černota krájet,zkrácené o polovinu by bylo dílko poživatelnější.Ale pokud si scénarista ten svět tehdy představoval takhle - proti gustu žádný dišputát! ()

Ještěřák

Tady nemůžu hodnotit vejš, ani kdyby mi přislíbilo bouřlivý sex deset nejokatějších brunetek z uživatelek CSFD. Dokud se jakžtakž vyvíjí příběh, byť formou skrz temeno vymlácených mozků, vedví rozhňácnutých makovic a na stojáka vyhřezlých střívek, a s razancí slimáka, kterýmu na nožičkách došel sliz, tak to ještě de. Bohužel, od té vizuální veleonanie na lodi, kde nejen mlha, ale též atmosféra dala by se krájet, směřuje VALHALLA RISING do prdele s rychlostí dobře namazané sračky. _____ Film, který bohužel úplně zMalickovatěl. Měl koule, nápad, dobrej rukopis a vizuál jak dělanej pro TOP kvalitu, velký monitory a velký plátna, bez výjimky (!) dobré herce, ale s tou lyričností se teda vůůůbec netrefil do mísy ¦-} ()

Disease

Čekal jsem to pomalejší. Zdejší nízké hodnocení má na svědomí nepochybně žánrové označení "Akční / Dobrodružný". ()

Mleako

Hezká procházka severskou krajinou, ale pokud budu chtít vidět hory v mlze, pustím si ráno na ČT2 Panorama. Nečekal jsem od toho žádnou akční řež ani nic podobného, jen jsem čekal že to bude mít alespoň nějakou hlavu a patu a nebude to jen sled rádoby poetických obrázků. ()

ondrula

Nejúchylnější úchylárna ze všech úchyláren (tedy asi vyjma Srpskiho filmu). Brutální viking se dopouští na kdejakých chudácích toho nejzběsilejšího násilí, potad by to snad ještě některým divákům vyhovovalo... 90% filmu je však nuda k posrání a to se neodpouští. ()

Crackonosc

Zhruba do poloviny jsem ještě věřil, že to má příběh a ani mi nevadilo, že se v tom moc nemluví (teda až na hlavního hrdinu, ten aby nemluvil moc, nemluví celej film radši vůbec), ale v druhý půlce už jsem se s tvůrci úplně rozešel a totálně ztratil nit. Co tím chtěl kdo dokázat netušim, ale byly v tom celkem hezký obrázky a jako jednohubka je to zajímavej zážitek :-D Btw: Kde se tu vzal ten debilní distribuční název?! ()

Hanes88

Dokoukal jsem až do konce, ale musím říct, že jsem během filmu hodněkrát uvažoval, že ho asi vypnu. Představoval jsem si to trochu jinak a proto jsem docela zklamaný. Mělo to svoje kouzlo i nekouzlo zároveň. Víc jak 2* dát nemůžu. ()

Haymar

Šel sem do toho "zcela nepolíben". Záměrně sem se vyhnul jakýmkoli info o filmu (a vlastně i o Refnovi), což byl ze začátku trochu problém (čekal sem prostě něco úplně jinýho)! První třetina filmu tak byla vysloveně utpením a mnohokrát sem koketoval s myšlenkou "stop & eject"! Pak sem ale přistoupil na tu hru a výsledek nebyl vůbec špatnej! Valhala Rising je kombinací fascinující atmosféry, úchvatných záběrů, výtečných herců a taky psychedelických výjevů a abstraktních motivů - reflektujících odvěkou lidskou touhu hledání (všeobecně - vlastní cesty, sebe sama, smyslu života... nebo čehokoli jiného :-)... Na druhou stranu je VR plná extrémně dlouhých (na první pohled prázdých) záběrů a dějové i logické prázdnoty (což bude jasně že nejčastější munice hnidopichů - a i já sem s tím měl ze začátku trápeníčko). O to tu ale vůbec nejde. Na tento typ (artových) filmů prostě nelze uplatňovat "bežné hodnotící postupy", je to jen a pouze o pocitu, o tom jak to na diváka zapůsobí, co to v něm zanechá - buď vás to nasere nebo osloví - nic mezi... ()

peetriss

Tohle není film, to je pseudoumělecký psychotest pro diváka, kolik vydrží! Mám rád filmy s ponurou temnou atmosférou, ale v případě Barbara tvůrci překročili v hutnosti atmosféry toxickou dávku, a je pro diváka nestravitelná, všeho moc škodí. Koukat se na přehnaně statické záběry s absencí příběhu, občas proložené naturalisticky podanou krvavou řežbou a sledovat partu smradlavých bojovníků neustále mlčících, čumících do blba a někam kráčejících od nikud nikam, to je opravdu jen pro silné povahy. Film má sice přijatelnou stopáž, ale i tak to byl jeden z nejdelších filmů, jaké jsem kdy viděl, už dlouho jsem si nepřál, aby film, který sleduji dospěl konečně do svého konce. Opravdu nevím, co tím chtěl básník (Refn) říci. Jedna hvězdička za kouzelné exteriéry, ve kterých se natáčelo. 10%. ()

Teabag

Jak hodnotit "Akční / Dobrodružný / Historický" film, ve kterém akce zabírá sotva půl procenta stopáže, dobrodružství se omezuje na dlouhé statické pohledy na vodu, mlhu nebo hory a historicky jde o nonsens, když partička křižáků při cestě do Jeruzaléma zabloudí mezi americké Indiány? Je fakt, že Mads Mikkelsen je coby One-Eyed opravdu dobrý a drsný vizuál působí skutečně silně až stísněně, ale jinak mi to celé přišlo jako nějaká variace na Čekání na Godota. A on stále nepřichází... Možná se mi Valhalla Rising jen netrefil do nálady, ale nemůžu dát líp jak 5/10. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn