Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

J*A*M*A*L

Naprosto totální bejkárna se vším všudy.Nechápu co na tom mohlo být dobré.Možná jenom nějaké akční scény na film jsem se docela i těšil i příběh vypadal zajímavě, ale poté se mi to vůbec nelíbilo ještě k tomu hlavní postava byla němá a ani nezabučela.Zkrátka hloupost a nic jiného se tomto snímku nedá říct Mads Mikkelsen je docela dobrý herec ani neříkám že tady mohl být špatný, ale udělali z něj takovýho debila.Začátek se ještě zkousnout dal, ale potom tam zabíjel i svoje no prostě trapné ani nechápu proč se tady vyčerpávám psaním když k tomu stačí říct jen jedno slovo které už tu jednou bylo.10% ()

Drirr

No tak jestli je tohle nějaká intelektuální onanie, tak já jsem Alenka v říši divů. Esteticky to má něco do sebe hlavně díky krásným exteriérům. Bohužel hnusné gore scény mi celý film celkem dost znechutily, což by však ještě samo o sobě nebylo tak strašné. Daleko horší byla ta nuda. A to tak strašlivá, že je film skoro nekoukatelný. (tedy je koukatelný ovšem nejspíš jen pro daleko kovanější "filmové intelektuály" než jsem já). Navíc nějak nechápu co na tom bylo vikinského. Se severským národem to z hlediska dobovosti a historické preciznosti nemělo (opět) nic společného. A tak marně čekám dál - Kdy už konečně někdo natočí kvalitní (historicky i filmově) film z doby vikinské? PS.: Jinak mé pocity vcelku vystihl Verbal... ()

dormouse

96 minut němého Madse Mikkelsena je úžasná věc, ale film je podivná nízkorozpočtová nesrozumitelná a nudná záležitost. ()

Shimargh

Mystický, syrový, temný, větrem ošlehaný a velmi atmosférický výlet do nejhlubších zákoutí lidské duše, ale rozhodně tohle není snímek pro každého diváka, musí na to být nálada. Film u kterého si divák zapřemýšlí a nebude ho u toho nic rušit. PS: Chci aby to vysílali v sobotu večer na Nově, to by bylo prasklejch hlav hehe. ()

sona123

Moc si nedovedu představit, v jakém stavu bych se byla bývala měla na tento film dívat. Ale pozdě večer po náročném dni určitě ne. Nevadí mi filmy, kde se nemluví, nevadí mi umělečno, jasně, na filmy tohoto typu musím být fakt naladěná, ale to jsem byla....přesto mi to nějak nesedlo. Krajina nádherná, jedno velké ách. Mads je můj miláček a zde byl báječný (na druhou stranu, stejně mohl víc mluvit, ale ano, měl holt roli "tichého bojovníka"). Téma zajímavé a i samotný obsah báječný, vlastně to vizuální zpracování by klidně mohlo být na pět hvězd a ještě bych byla skoupá. Také to bylo poučné. Bylo to i docela drsné a brutální, určitě ne pro děti, zde si s nějakou věkovou hranicí přístupnosti rozhodně nelámali hlavu. No, ale i když takhle vedle sebe poskládám všechny klady, stejně zůstává pachuť v ústech a skutečnost, že jsem nebyla schopná film vůbec sledovat (chtělo se mi do toho kecat, mluvit o čemkoliv, i když to normálně při sledování filmu fakt nesnáším), udržet se bdělá, pro něco se nadchnout, něco někde procítit (ale teď jsem asi nespravedlivá, na procítění tu toho asi bylo dost, teď mě napadá, že je to možná film pro chlapy). Film by neměl být za trest a tohle pro mne snad za ten trest bylo. Nebavila jsem se, byla jsem ráda, když to skončilo, že jsem to zvládla a mám to za sebou. A to i přes velkou uměleckou hodnotu. ()

Say

[+]: Vizuální stránka filmu. Sytá příroda, žádné ateliérové umělé kreace. [+]: Příběh se odvíjí v pomalém tempu. Meditace na téma duchovního i fyzického boje člověka. Minimalisticky podané. Excelentní. [+]: Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde o brutální krvák (trailery proto nedoporučuji sledovat), není tomu tak. Absolutně se nejedná o krmné násilí. Je zobrazeno realisticky a záběry se v tom nevyžívají. [-]: Občas slow motion scény lezly krkem. Bylo jich, zejména v závěru, příliš mnoho. [♪]: ** Bohužel bylo hodně znát, že se kvůli nepříznivému prostředí natáčení (hory, příroda) musel celý snímek předabovat. [♫]: **** Autenticky podaný hudební doprovod. [=]: Překvapení, obrovské. Snímek podle mého gusta. Dle mého názoru velice nedoceněný snímek, samotný režisér pak ještě více. ()

berry.77

No jak řekl Superpero naprosto souhlasím. Možná doplním jeden postřeh a to takový mlácení,krev,brutální řezání protivníků fakt nestačí na to udělat stohodle snímek roku a to ještě bez skoro žádného slova. Dokoukal jsem to do půlky pak jsem začal listovat a vlastně nic mě neuteklo pouze nuda nuda nuda. Cesta do svaté země se zvrtlo honění se sduchy a v závěru s divochy. Za tu přírodu dávám * ()

LBsmoke

Na to kolik málo se tam toho děje a jak je film a herec nevýmluvný.. to poutá pozornost a není naškodu to vidět.. -prostě obraz a hudba- ale co je především vynikající je hudba v pozadí !! něco takového sem čekal a hodila se tam skvěle ()

Renfield

Atmosferická pecka a ač tomu mnozí neuvěří, jeden z nejlepších filmů o "vikinzích", co jsem kdy viděl. Vlastně... možná i nejlepší, není totiž příliš z čeho vybírat. Hned od začátku upoutá kamera, která je bezchybná! Fascinující dlouhé záběry na krajinu, detaily tváří jednotlivých postav, nebo výborně natočené úvodní souboje. Stejně tak bezchybný je i výkon Madse Mikkelsena, za kterým sice nezaostávají ani ostatní herci, ale přeci jen One-eye se svým charismatem a pohledem je ten nejviditelnější, nikoliv nejslyšitelnější. Nicolas Winding Refn odvedl výbornou práci, ono se totiž ve filmu až tak příliš neděje, i přesto jsem se nenudil a příběh mi nedovolil unikat v myšlenkách jinam. První polovina je fantastická, druhá občas mírně ztrácí, ovšem i přesto stále silně nadprůměrná... tedy, k dokonalosti nechybí mnoho. Rozhodně je třeba vyzdvihnout i hudbu, která filmu sedne a vlastně to není jen o hudbě, je tu spousta povedených ruchů. To vše dotváří atmosféru, která v kině musí být přímo hypnotická. 80% ()

Furmi

Úúúúúúúúžasne. Po tomto moje srdce dobrodruha a poeta snívalo. Konečne film čo to dokázal, povedal som si hneď na začiatku zahmlených škótskych plání. Nebudem tu spoilerovať ale to čo následovalo potom bolo strašne nelogickým krokom ktorým sa autori skôr popálili ako získali bodík hore. Ale je to takých 4 a pol, rozmýšľam i o 5* lebo podobný film som už dlho predlho nevidel, a takto skvelo napísaný s tak skvelým rozborom hlavnej postavy, mlčiaceho jednookého bojovníka ktorý ma v sebe iba hnev a chuť mstiť sa za svoj biedny život. Ale zostanem asi len pri tých 4* kôli slabšiemu náboju od 3 či 4 časti filmu. 80% ()

dickadonna

Z nějakýho důvodu sem byl celej film napjatej jak struna, asi v očekávání, kdy už se to rozjede.Ani nevim proč sem to dokoukával, atmosféra by byla, ale jinak nuda nuda nuda. ()

jacksax

Tak takto zpracovaný film jsem už dlouho neviděl. Snímek s minimem dialogů, bez klasické formy příběhu z časů hrdinů. Ne vše se povedlo, ale i tak toho bylo docela dost. Emoce jako nositel dějové linky. ()

panmroz

mno, i přesto, že na HD kamery moje oči ještě nejsou připravený, tohlencto bylo asi nejhezčí, co sem zatím viděl. v rámci HD. Dík především vrchnímu osvětlovači a barvícím postroducentům. Jiná věc jsou zpomalené záběry, které vypadaj podobně nechtěně hnusně jak taková nějaká ta "akční" scéna "slepá baba vs. strašidlo" ve Vesnici. Hudba fajn. A i když mám rád hypnotický filmy, tenhle sem kvůli plytkosti vyprávění tak trochu protrpěl. Něco jako ta postava z Divokých včel, ten pražák, jak vždycky když je v záběru, tak začne hrát hudba ze Samotářů, a on si všechno točí na kameru, tak takovou mám představu o vzniku nápadu tohoto ambiciozního projektu; Refn si udělal výšlap do kopců... ()

Blue.Shark

Čekal jsem něco trochu jiného, než jsem nakonec dostal. Film byl až nepřirozeně tichý, byť při těch pár bojových scénách zatraceně krvavý a naturalistický. Nikdo neřekl víc, než tři věty najednou a nikdy se nic nedělo déle, než tři minuty...kromě záběrů na krajinu. Z One-eye šel nejprve strach, potom respekt. Na mě to ale celé bylo až moc nezáživné. Pokud měl film nějaké skryté poselství, tak jsem ho bez okolků přehlédl a stejně tak je to nejspíš s dějem, hudbou a dialogy. Jediné, co bylo hezké, to byly záběry na divokou krajinu...nicméně kdybych se chtěl kochat překrásnou krajinou, podívám se na dokument či fotografie. Dvě hvězdičky a to ti musí stačit, milý filme... ()

kamil.i

Mlčanlivá a brutálna surovosť podobne ako krajina, ktorou putuje ústredný anti-hrdina. Viacerí namietajú, že napriek putovaniu sa charaktery, ani tempo deja nikam neposúvajú. Toto je výčitka? Cesta nemusí byť symbolom zmeny, práve naopak. Refn ukazuje, že plynutie času a zdolávanie prekážok síce môže človeka zoceliť, ale i utvrdiť vo fatalizme, tichom a pasívnom prijímaní utrpenia a priblížiť neodvratnú smrť. ()

Auteuil

Velice originální krátkometrážní film, asi zbytečně natažený na hodinu a půl. Velká sága skončí dřív, než vůbec začne. A ten trailer vypadal tak slibně (možná vlastně jako většina trailerů). PS: výborný český název ;) ()

barteca

Jo, tak to bylo jak koncert polského SBB- dlouhé, těžké, zpomalené. Realita až na krev horší horrorrrru, surovou atmosférou podobné Dead manovi. Jak píše Verbal fotky krásné. ()

KOZEL84

Tady bych napsal hned dva komentáře.Jeden by to chválil a dal tomu aspon' 4 a druhý by to ztrhal a dal tak 1.Mě nevadí pomalejší dramata,ale tohle je už hodně daleko za hranicí únosnosti.Na druhou stranu příběh a některé záběry (bohužel když trvají půl minuty,tak to už vyloženě sere!) se dost povedly.Pan režisér by si měl rozmyslet,jestli by nechtěl být radši fotograf.Mikkelsen byl výborný a to ani nemusí mluvit,ale po Souboji Titánů je to možná dobře,že nemluvil.Ono se tu toho celkově moc nenakecá.I když sem se dost těšil a obával zároven' a tohle nějak nemám chut' doporučovat,dopadlo to mnohem líp než předchozí režisérův Bronson.Za vidění to stálo,ale občas už to bylo fakt kruté utrpení,takže bych to viděl na vlastní nebezpečí.Osobně nechápu co je na téhle režisérské metodě (lemrovitosti) tak uměleckého,ale pro mě to filmu nijak nepomáhá a tomuhle to jednoznačně ublížilo!A i vzpomínaný Malick (na kterého sem teda já během filmu nepomyslel) točí proti téhle zabržděné želvě,vytuněné gepardy.PS:Možná by chtělo něco si před tímhle šlehnout.Nejlíp asi to co Refn;-) ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn