Hra na vraha

Michael Suby

Scénografie:

Ethan Tobman
  • sedm.1

Hra na vraha je naprosto špičkovou ukázkou slasheru,jak by neměl součastný horor vypadat a nebo minimálně jaký už bych nerad ještě někdy viděl.Tuto splácaninu bych pustil asi jen tak každému začínajícímu filmaři,který by se chtěl pustit do natočení nějaké té vyvražďovačky,aby viděl,čemu se má vyvarovat.K tomu mě docela děsí,že tu je ostatními komentáři vychvalována zajímavá zápletka.Cože?Že to je sled klišé by se dalo ještě opomenout,ale že celé to nekrvavé vybíjení je sešroubovanou nudou,kde to skřípe i v těch nejhladších scénách,to se vážně jen tak nevidí.Hloupé chování postav,rozuměj obětí,je v hororech též obvyklá neřest,ale banda takových tupounů jako zde,to už bylo vážně moc.Dále používání nekončících a do očí bijících scénáristických berliček a v závěru pitomoučkého znovuoživování,to byli jen další zářezy v tomto hodně nepovedeném hororovém paskvilu.A tomu všemu dává korunu neuvěřitelné obsazení.Snad jsem se ještě nesetkal s filmem,kde by mi byly KOMPLET všechny postavy tak protivné,nesympatické a destruktivní pro celý film.Hra na vraha je zkrátka jedním z nejhorších slasherů za posledních x- let,je bez herců,bez atmosféry,bez napětí,bez krve a bez alespoň trochu akceptovatelné zápletky,takže vážně prostě hororová PECKA!(12.1.2011)

Staré a otřepané téma, které jsme už někde viděli. Partu puberťáků se rozhodne ohrožovat psychopat. Ten zabije jednu z dívek. Zbylým kamarádům pomocí kamery sdělí, že se stali nedobrovolnými hráči se smrtí. Do šesti hodin ráno musí přežít pouze jeden z nich, jinak je všechny zabije. Když se někdo rozhodne pro útěk bude nekompromisně zastřelen. No, tak to jsou opravdu velmi nadějné vyhlídky. Začne se před námi rozehrávat psychologický boj a postavy zúčastněných se začnou pěkně vybarvovat. Pocit strachu a beznaděje je dokonalý spouštěč pro změnu charakteru. Přátelství pak přestane mít jakoukoliv zásadní roli a je rozcupované na kousky.(6.11.2009)

Skupina osmi lidí se dostává do podivného experimentu bývalého pacienta psychiatrie, který se v minulosti rozhodl odříznout své přátelé z lana při horolezecké nehodě a je přesvědčován doktorem, že se měl rozhodnout jinak (ale upřímně, ti přátelé by umřeli tak či tak...). A tak Duncan z Veronicy Mars, Juice ze Sons of Anarchy, Damian z Mean Girls, Taryn, blondýnka č.1, blondýnka č.2, brunetka a ještě jeden fešák, začnou hrát hru o přežití. SPOILER- Kdyby v první části neumřely všechny dobré postavy, asi by se mi to sledovalo líp. Na konci zůstali tři nejméně výrazné postavy a tak už nebylo komu fandit (ledaže v tom byla nějaká skrytá metafora). O co zajímavější mohlo být, kdyby pro jednou mezi posledními přeživšími nezůstali jen běloši. -KONEC SPOILERU Celkově byl film na horor málo děsivý a na psychologický thriller málo propracovaný. Takže vlastně vznikl vcelku průměrný snímek, sice s docela originálním nápadem, ale něco tomu prostě chybělo. Herci byli fajn, ale co ten scénář proboha.(5.2.2014)

• mysiak

Určite to poznáte...banda ide na výlet..nečakane mimo civilizáciu to znamená že sú aj bez signálu...keď sa zrazu niečo stane...príde niekto kdo niečo v minulosti urobil...a tá banda si to odskáče...Kill Theory ide presne v týchto šlapajách...čo síce nie je na škodu..ale špetka inovácie by nezaškodila...máme tu typickú partu, kde viete, kdo čo a kedy urobí...ako jednohubkový slasher je to fajn...ale viac ani nič(5.3.2010)

• Smok

Človeku stačí jeden pohľad na názov a obsah filmu, a hneď mu je jasné, že dorastenci si na chatke budú užívať trošku inú zábavu, ako pôvodne plánovali. Škoda len toho totálne prevareného nápadu, lebo scenárista sa s dorastom nesral a nechal ich pekne jedného za druhým miznúť zo sveta, ako drevo v rozpálenej peci. Taktiež tvrdenie „Priateľ je človek, ktorý vždy stojí pri mne, ktorý má ma rád a na ktorého sa môžem spoľahnúť“, dostáva značné trhliny. Ináč len ďalší slasher do počtu.(7.12.2009)