Mary a Max

Respex

Jednoznačně jeden z nejlepších animovaných filmů co jsem viděl. Geniální fůze techniky, hudby a scénáře. Jednoznačně za 5*. ()

zberatel

Zivot byva nevyspytatelny a dokaze spojit na prvy pohlad nespoijtelne ako to urobil Elliot. Podivuhodne priatelstvo dvoch osamelych dusi Mary a Maxa zabalene do animacie cez ktoru ked sa nedostanete nemozte vnimat pribeh, ktory je ako uz pisali predomnou vtipny, smutny, realisticky... plny cierneho a morbidneho humoru ktoremu neodolate. ()

dessa

Taková roztomilá plastelínová blbinka o tom, že: "Bůh nám dal příbuzné, přátele si naštěstí můžeme vybrat sami". Líbí se mi Mattyho výraz melancholická tragikomedie - a taky se u mě dostavil "onen fajn pocit, který dlouho nedokážete dostat z hlavy a marně pro něj hledáte slova". ()

newer_more

Čas od času brouzdám po ČSFD a hledám v žebříčcích dobře hodnocené filmy, které by mne mohly zaujmout. Tak jsem našla i australský film Adama Elliota Mary a Max. Mám ráda animované příběhy a trailer mne ujistil, že bych film měla vidět. Animace skvělá, námět dobrý, ale bohužel mě to nijak zvlášť neohromilo. Příběh je krásný, smutný, ale na to, že brečím už prakticky u všeho, smutný konec ve mně nic nevyždímal. Nad tímto filmem budu muset asi přemýšlet ještě delší dobu- mám z něj velice rozporuplné pocity. Zajímavost: V jedné z hřbitovních scén je vidět náhrobek se jménem Adam Elliot. ()

LuckyDuckie

Aspergerův syndrom pro začátečníky. Přátelství pro pokročilé. Humor říznutej ironií a sarkasmem pro experty. Každý v tom asi vidí něco jiného, nicméně pro mě je Max tlustým plastelínovým hrdinou. Je v tom tolik moudra, že by se za to nemusel stydět ani študovanej odborník na lidský vztahy. Plný počet hvězd! ()

Valkyria

Tak tohle je opravdu velice netradiční film... A to každým coulem! Příběh je zajímavý, animace krásné a také velmi nevšední... Vše je zahaleno do takového depresivního pochmurného hávu... Na konec smutný konec... Pak Adam Elliot nám ukázal, že v Austrálii umí dělat pěkné a zajímavé animáče! ()

Mira90

Nevšední animovaný film. Zvláště v dnešní době, kdy je vše barevné a barevnější, vypadá jako návštěva z let minulých. Příběh taky není zrovna standartní, zvláště s ohledem na životní konce postav. Na druhou stranu je to příběh velmi lidský, který názorně ukazuje, že ne všichni a všechno je ideální. ()

Jacques-ds

Zajímavý příběh dvou odlišných lidí, které spojuje jejich samota. Emocionálně velmi silný film a tuto stránku filmu podtrhuje i výborná "depresivní" animace, která z filmu dělá umělecké dílo. Hlavní postavy jsou sympatické a krásně "ztracené" ve svých životech. Jedinou chybou filmu je před koncem slabších 15 minut, které film zbytečně natahují. Doporučuji všem divným a citlivým lidem! ()

Rudyamon

Na pohádku / film, nebo co to bylo, jsem se díval dvakrát. Poprvé jsem se nekonečně nudil, zaspal jsem a pak jsem to vypnul. Druhý pokus dopadl kapku líp, aspoň v tom smyslu, že jsem se dodíval, ač spíš se hodí napsat, že jsem dotrpěl. Na film, který (aspoň ve chvíli, kdy komentuji) je v oblíbenosti na 241 místě, mi to přišlo hodně, hodně slabé, nepochopitelné a prakticky o ničem. Měl bych se stydět, spousta komentářů se rozplývá krásou a kdoví čím ještě, ale nemůžu si pomoct. Jistě, že filmu byli zajímavá místa (televize bez zvuku a další bez obrazu, nebo když Max psal a hudba ho skvěle doprovázela), ale bylo jich fakt málo. Spíš než radost, jsem cítil brutální depresi. Hudba byla docela příjemná, ale děj a animace ... Vypnul jsem, otřásl se a snažil se zapomenout. Mám pocit, že dát 2 hvězdičky - 30% je hodně nadhodnocené, ale aspoň ta muzika trošku zaujala ... Ale věřte, nikdy víc! ()

danny_21

Originální, sentimentální počin, který nastavuje plastelínové zrcadlo realitě všedního lidského života - 70 %. ()

Doski

Nevěřím svým očím. Jsem poplematený (confuzzled). Svérázná, přímá, dobře pocity popisující, vtipná a satirická komedie a animák, který si vůbec nebere servítky a to je na něm to krásné. Skvělé jak někdo dokáže zachytit některé pocity, které cítí jistě každý z nás (aspoň nějaké). ''Bradavice si nevybíráme, patří k nám. Musíme s nimi žít. Zato přátele si vybrat můžeme.'' 86% ()

neo93

Úžasně skvělý animovaný film. Jeden rozhodně z nejlepších, který jsem kdy mohl vidět. Tak kvalitní a nesmírně zajímavý snímek se nevidí každý den. Originální příběh se spoustou minipříběhů, které jsou nám vyprávěny ústřední dvojicí hrdinů, která zažívá nepřeberné množství pocitů od radosti až po smutek. Celé to dokresluje výborná animace, hudba atmosféra, a všechno to působí naprosto dokonale. Mary a Max je náramně povedený film o přátelství dvou osamělých lidí, které život náhodou spojil dohromady. A že děti nosí čáp? Těžko, spíše vylezou z půlitra piva, minimálně v Austrálii. ()

kraval

Dle mého názoru je Mary a Max nejlepším animákem vůbec a to nejen pro jeho neskutečný mimoumělecký přesah (takových animáků je víc). Elliotovo dílo se však může pyšnit (kromě skvěle vyprávěného smutně komického příběhu) také skutečně jedním z nejhezčích a nejoriginálnějších filmových vizuálů (a to především v konkurenci dalších snímků nepocházejících z velkých amerických studií). ()

rejsek9

Mít o čtvrt hodiny méně, nepodlehnout dnešní filmové módě, držet se vize toho filmu a bylo by to dokonalý. ()