Mary a Max

agassi68

Z trochu inej strany podchytený príbeh dvoch osamelých osôb na opačných stranách zemegule. Krásne spracované, aj hlášky boli, no predsa ma to nechytilo za srdce. Možno preto, že na Aspergera som z práce zvyknutý. Kladne hodnotím snahu priniesť niečo nové do kinematografie. ()

Smejdik

Za ten konec, za ten dávám 5. Bylo to tak nesmírně dojemné...opravdu hodně dobrý film. Šedý svět Maxe kontra hnědý svět Mary, vtipné scénky a smutné scénky...prostě nelze než doporučit. ()

FilmWave

Příběh je v podstatě sérií dopisů, které si hlavní postavy předčítají. Je ale až neskutečné, jak jen touto formou dokáží autoři udržet napětí, humor a také žal, protože film je především velmi smutný. ()

Rokle

Jedna z nejupřímnějších výpovědí o hodnotě přátelství. Chybovat je lidské, ale mnohem důležitější je umět odpouštět. Skvost, který je tak reálný, až z toho mrazí. ()

fisikk

Film, který chce ukázat těm ,,méně normálním“, že v tom nejsou sami. Tudíž docela jiný náhled na svět, někdy hodně dětinský, ale přesto mě opravdu chytl a hltala jsem ho až do konce. Více bych ho asi ocenila jako mladší, kdy jsem si připadala také méně normální. Určitě si ho ještě někdy pustím. ()

hazaba

Přestože v mnohém depresívní, vyvolá ve vás tenhle snímek určitý pocit klidu. Možná je to dáno hudbou, možná svou moudrostí, kdo ví... Hodně zajímavá animace. ()

vojo

Najdramatickejšia komédia akú som zatiaľ videl. (Pretože sa tu nedá hlasovať za správy komerčných televízií:) ()

drankeryth

Skvele natoceny film, ktoremu asi najviac dominoval scenar. Je plny skvelych viet na strane cloveka, ktory opisoval dej dvoch ludi, ktory si dopisovali na ohromnu dialku. Uz velmi dlhy cas som nevidel takyto film, kde by ma to bavilo sledovat od zaciatku az do konca bez naznaku co i len najmensieho znamienka, ze ma to nejako nudi. Film ani skor neni tak urceny pre najmensie publikum, pretoze vo vnutri deja filmu sa odohravaju skor take sceny pre dospelejsie odrastenych jedincov, kde ide aj niekedy o temy skor urcene pre dospelych. Ma to komedialne prvky, ktore neboli vobec nasilu natesnane dovnutra scenara, ktory posobil takym prijemnym balzamom na dusu, aky film som mal moznost vidiet od tohoto takeho plastelinoveho animaku:) ()

Akana

Krásně odvyprávěný příběh dvou zoufale osamělých duší, který ale zároveň srší nepředvídatelným humorem. Ten často není příliš korektní, ale právě proto lidštější a osvobozující. ()

Evander

Dávám 2* za kvalitní animaci, ale co se příběhu týče, tak "Mary a Max" považuji za naprosto zbytečný počin. Nemám ani vůli se na tohle dodívat do konce. ()

Toka

Obdivuju tu velkou myšlenku, jedninečnost přátelství, ale sorry, vesměs to bylo o ničem a mě se to bohužel nedotklo ani v jedné rovině. ()

Olík

Tak jediné co jsem si po téměř hodině a půl odnesl, bylo poznání, že tenhle klokaní animák není pro děti.....that´s all. Dobře, sarkastická oslava obyčejného člověka, ale tenhle stylizace mi prostě vůbec nesedla......je mi líto. ps: OK, nebudu jenom za negativistu a přiznám, že mi některé z absurdních mouder o ničem roztáhly koutky úst.....a i pár noblíků už mám na poličce :D ()

Naushika.

Tenhle film je fakt dobrý po výtvarné stránce - ta kouzelně ošklivá estetika postaviček, barevný minimalismus, propracovanost detailů a pár skvělých nápadů... ale já se prostě nemůžu přenést přes tu jeho až kýčovitou dojímavost, která mi připadá prvoplánová a násilná. Silné scény byly, emoce tryskaly, slza mi ukápla nejednou - ale celou dobu jsem se cítila, jako bych do toho dojetí byla vmanipulována proti své vůli a bylo mi to vnitřně strašně nepříjemné. Harvie Krumpet mi před lety přivodil úplně tentýž pocit. Tohle prostě není pro mě. ()

brumbrum odpad!

Asi som divny alebo co, ale toto je proste cista tycka. Aby v kreslenej rozpravke bolo o chlaste a sexe a podobne, to mi pride uchylne. Nedopozerane, zmazane. ()

Kulda24

Takto zpracovaný film vidím poprvé a velice mě nadchnul. Na jedné straně je Mary a její život na nic, na druhé straně je Max a jeho ještě víc na hovno život. Mary představuje život se zákeřnou matkou a šikanou ve škole, Max představuje chudého občana New Yorku, který sbírá odpadky a jí čokoládu v rohlíku. Zní to trochu depresivně ?? Ano, takový je celý film a pokud jste se těšili na animák plný barev a jednorožců, tak si rovnou pusťte něco jiného. Ale i když je film plný depresivity a smutku, tak se u něj mnohokrát zasmějete a nakonec vám bude připadat krásný. Už jenom pomyšlení na čokoládu v rohlíku mi vrací úsměv do tváře. Film využívá hodně sarkasmu a černého humoru. Všechno do sebe pěkně zapadá a proto dávám 4 hvězdy. ()

Dimo

Mary a Max je příjemně plynoucí melancholické hnědočerné dobrodružství, s červenými prvky, při kterém zažijete vtipné momenty střídající se s těmi hodně smutnými a depresivními. Výtvarné provedení je skvělé a dává celkovému vzezření filmu ten správný rozporuplný výsledek. Krásný zážitek z kina, který jsem si vážně užil. ()