Levý břeh

Linkeroever

Left Bank

Horor / Thriller

Belgie, 2008, 98 min

Zvláštní film, který zaujme především vykrádačkami slavnějších vzorů od Triera, Lynche atd. Znalec se pobaví, neznalec nakonec taky, takže účel splněn. A nezvyklé jazykové prostředí, navozující indie atmosféru severských ujetostí, tento pocit jen umocní. Stojí za shlédnutí, myslím:-)(2.11.2009)

• snob

A tak nevím, hra na zlo a dobro se spoustou již mnohokrát použitého. Několikrát mě popadla myšlenka na Rosemary má děťátko, několikrát jsem pocítil snahu o kopírování stylů režie šikovnějších kolegů. Co je mezi zlem a dobrem. Výduť nudného balastu ve formě lidí. Orgasmus filmu byl pouze předstíraný.(17.5.2011)

chápu, že se o nic superobjevného nejednalo, ale stejně to byl zajímavý protipól takové té holyvůdské produkce (nic ve zlém) a svoji atmosférou mě to dokázalo oslovit a ani ten mysteriózní (jak já to nemám jinak rád!) podtext nebyl nijak moc přespříliš křečovitý.... možná trošku přeháním... ve skutečnosti 70/100(5.1.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $372,486(24.8.2010)

On to možná není horror, ale normální film to taky není. Mysteriózní cosi, s velmi zvláštní atmosférou a i na to mrazení dojde. A když už, tak velmi zvláštními a neotřelými prostředky. Ne že by zápletka byla nějak originální, ale k dobru celému filmu jde bezesporu velmi sympatická hlavní hrdinka, neotřelé tváře, naprosto obyčejné prostředí a veskrze vše směřující k příběhu a jeho vývoji, žádné okázalé vizuální nebo exteriérové onanie. A to je fajn. Nebál jsem se, ale příjemně jsem se u toho taky necítil. A o tom se některým horrorům může jen zdát. Velmi zajímavý film.(13.6.2013)