Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Česko Home (více)
Dokumentární / Drama / Rodinný
Francie, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, Televizní verze: 2x55 min)

slovan1

Dokument, který by měl světu říct, že je tady bordel a je na čase to změnit. Nemyslím si, že je to nějaká ekologická propagace ale čistá pravda. Záběry nedotčené krajiny z ptačí perspektívy jsou uchvacující... Horší to už je se záběry, které nám ukazují, co lidská ruka stvořila proto, aby se měl člověk dobře a neohlížel se na naši planetu. Komentář Zdeňka Svěráka mi vůbec nevadil, působil na mě zajímavě a hodil se dle mého k filmu perfektně. Doprovazející hudba taky hodně povedená. Celkově parádní dokument, který se nezaobírá jen krajinou, nebo živočichy, ale ukazuje nám, jak je planeta drancováná a nabáda k její větší ochraně. ()

LuciusWlk

Nádherné. I když se jedna o citový průjem, je nádherně invenční. Jednoduchý, s jednoduchým poselstvím, tím více naléhavým. Netlačí na pilu, neprezentuje decimující skutečnost. Ukazuje, jak to je, jak by to mělo být, jak to může být. Nutí přemýšlet neignoraty, předává myšlenku sounáležitosti. Doufá v lepší svět a budoucnost naších dětí, stejně jako všeho živého, běhajícího či rostoucího, všeho čeho se člověk "rozumný" stal samozvaným Bohem. Více těchto dokumentů a povinnost školní osvěty, říkám a doufám. ()

civrss

Ač jsem neviděl dokument úplně celý, dovoluji si zde hlasovat a hodnotit plným počtem. Nádherné obrázky a milý komentář považuji za snad nejzdařilejší ze všech "záchranářských" dokumentů které jsem viděl. Během sledování se mi chtělo skoro brečet, tak na mě nepůsobila ani Earth. Velkolepé a skrz na skrz nádherné. ()

medlo

Čakal som od toho viac. V podstate som sa z filmu nedozvedel nič čo by som už nevedel. Pripadalo mi to ako dokument pre základné školy. Po vizuálnej stránke to bolo pekné, no niektoré zábery trvali dosť dlho, čím ma film začínal nudiť. Ale to mohlo byť spôsobené aj neskorým časom vysielania. Čo sa týka hudobného doprovodu, tak tomu nemám čo vytknúť, krásne zapadal k záberom a danej téme. ()

miklaras

Člověk by mohl mít strach, že půjde opravdu o agitku se vším všudy, ale díky vynikajícímu zpracování se ekotémata daří divákovi sunout po stravitelných dávkách a na konci mu položit smysluplné otázky jeho bytí na Zemi, aniž by k tomu film potřeboval příliš srdcervoucích záběrů a citového vydírání. Skutečný vizuální zážitek podpořený slušným komentářem a dobře zvolenou hudbou. Velice chytře vymyšlený projekt. 8,5/10 ()

bari68

Zachráňme planétu!..ozýva sa z tohto dokumentu čoraz častejšie.Faktá o našom zničenom ,,domove,, sú alarmujúce,ale ako sa dozvedáme, nie kritické dokiaľ nespravíme potrebné kroky.Dokument, ktorý sa oplatí pozrieť už z dôvodov obrázkov rôznych zákutí na Zemi, ktoré možno práve tu uvidíte po prvý raz.A rozhodne doporučujem český dabing, pretože hlas pána Zdeňka Svěráka je skutočne fantastický. ()

Bobek15

Po dopozeraní tohto dokumentu mi bolo z ľudskej povahy a z ľudskej civilizacie ako takej ešte nejaký čas špatne.... ()

Pollock

Další z dokumentů, který by se měl povinně promítat ve všech školách po celém světě. Skvěle natočený a krutě pravdivý. ()

Pelargius

Těšil jsem se na nádherné letecké záběry z naší planety, a ačkoli jsem se jich dočkal, odnesl jsem si hlavně pořádnou depku. Dávám 5 hvězd už jen z toho důvodu, že jsem se konečně naučil třídit odpad. ()

crass.48

Naprostý souhlas s uživateli woody a Subjektiv. Obrazy nádherné, ale komentář mě svou neodborností doháněl k šílenství. ()

klukluka

Snad nám naše děti prominou...v okamžiku předčasné smrti. Pro mě šílená depka. Už se podobnými filmy nechci nechat ovlivňovat, řešení je JEDINĚ v rukou politiků, moje třídění plastů planetu Zemi nezachrání. // V roce 2009 jsme prý měli na změnu 10 let. Mám za to, že se nezměnilo lautr nic. Tenhle koment píšu po vlně čtyřiceti stupňových veder (Brno) a několika měsících prakticky bez deště. Sklízíme, co jsme zaseli. A ne že ne. ()

Fary

Pekny natoceny dokument. Bojim se jen, ze pokud nekoho oslovi, tak spis lidi, kteri uz si uvedomili, co se deje a snazi se s tim neco delat. U ostatnich bude mit asi mensi odezvu nez Den kdy se zastavila zeme, kde je k tomu "uvedomeni si, co vlastne delame" vede odusevnely :) mimozemstan Keanu Reaves. Skoda taky dabingu. Sverakuv hlas mam sice rad, ale sem, ani do Hortona mi jako vypravec bohuzel nesedl. :-/ ()

Holina

Vztyčený prst Arthuse-Bertranda opět používá fascinující letecké záběry barevné přírody, i děsivého devastování krajiny člověkem. Stejně jako v sérii Země krásná neznámá ukazuje věci, které ani v National Geographic neuvidíte. Doporučuji v maximálním rozlišení pokud máte tu možnost... ()

Giggs

Obrazovo poeticky dokument o sučasnych problemoch sveta. Nič proti Sverakovi, ale jeho komentar tu pôsobil ako päsť na oko. ()

Milan25

Až na pasáž o globálním oteplování, na které já osobně moc nevěřím, nemám co vytknout. Krásné záběry. ()

Peiper2

Nádherný, ale zároveň v druhé polovině smutný dokument, který se mi líbil více než známější Earth. Velmi dobrý je výběr hudby. ()

Tydlidáš

9/10 - Přenádherné letecké záběry a precizně vybraná hudba. Spousta informací o planetě, lidech, zvířatech, ale i průmyslu, městech a energiích. Dvě hodiny, které stojí za to vidět v kině na velkém plátně. Spousta faktů k zamyšlení a otázek na které si člověk musí odpovědět sám. Film ovšem nepoukazuje jen na to špatné a člověkem zničené. Vyzdvihuje národní parky a rezervace. Elektrárny používající obnovitelné zdroje, které se po světě začínají stavět čím dál víc a především recyklaci. Pokud není člověk úplnej buran, film mu svým kouzlem něco dá...... ()