Pořádný průšvih

A Fine Mess

Krásne zmätky

Komedie

USA, 1986, 90 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,029,824Tržby Celosvetovo $-(21.4.2009)

• J.Connor

"Sužuje vás úzkost? Trápí Vás paranoia? Jste naprosto zmatení? Potřebujete se uvolnit smíchem - a to co nejdřív! Hned !" A kdyby tohle dost nenalákalo, cover pokračuje s tím, že tam kde začali Laurel a Hardy a po nich Abbott a Costello pokračují Danson a Mandel ve zkušených rukách tvůrce Růžového pantera. Už dlouho se mi nestalo, že by název filmu tak výstižně obsáhl jeho vyznění a trpíc paranoiou bych tímhle léčen fakt být nechtěl. Ve filmu je skutečně mnoho prvků němé grotesky, pořád někdo někam padá či zrychleně pobíhá, hrdinové jsou moooc roztomilí popletové a k tomu frčí různé rokenrolové pecky a synťáková muzika, jíž vévodí titulní "A fine mess" od The Temptations. A ten soundtrack je nakonec asi to nejlepší. A FINE MESS je typický produkt doby a místa, jen holt rozpočtem a obsazením hraje poněkud II. ligu. Mně osobně vysoce nesympatického Dansona vyvažuje dnes již zapomenutá 80´s hvězdička Maria Conchita Alonso. U nás vydal na VHS Bonton Home Video, v českém znění Jakub Saic, Filip Čáp, Jaroslav Kaňkovský, Miroslav Saic, Vladimír Kudla, Miriam Chytilová, Miroslava Šedivková a Jan Morávek, režie Karolína Průšová.(27.6.2015)