Reklama

Reklama

Ve slovníku internetem žijící mládeže znamená zkratka „lol“ kopec legrace a metrák veselosti navrch. Stejně tak se ovšem za spojením těchto tří písmen může skrývat lidská bytost. A patnáctiletá francouzská dívka Lola, které všichni její přátelé přezdívají Lol, rozhodně lidská bytost je. Jen do smíchu jí momentálně moc není. Její prozatím pozvolné a plaché rozkoukávání se po krajině lásky narazilo na první velkou překážku. Končí prázdniny, měla by se začít těšit do dalšího roku na střední škole, ale jediné, co se Lole momentálně honí hlavou, jsou problémy s jejím klukem Arthurem. Právě se totiž přiznal, že Lolu nedávno podvedl a dívka netuší, jak se s tím vyrovnat. Pomoc ani radu bohužel nenalézá ani u své matky Anny, kterou hraje nestárnoucí kráska Sophie Marceauová. Ta totiž Lolu pořád bere jako dítě a popravdě si neumí poradit ani sama se sebou, jelikož se nedávno rozvedla s Loliným otcem. Aby toho nebylo málo, začne Lola cítit, že ji cosi přitahuje na mladíkovi jménem Mael, který je však nejlepší kamarád Lolina „ex“ Arthura. Dospívání zkrátka není jednoduchá věc. A když ho opepříte generačními střety se stejně nezralou matkou, je jasné, že na cestě k dospělosti zažijete nejedno dobrodružství. Ale také spoustu legrace. V komedii nominované na Césara, kterou v roce 2008 natočila Lisa Azuelosová. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (114)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Inteligentnější a uvěřitelnější variace na teen romantické komedie z prostředí středních škol. Film vybočuje z řady jiných žánrově podobných snímků převážně tím, že se spíše zaměřuje na romanci než stupidní humor a poměrně velkou čast zde dostávají i dospělí v čele se stále skvěle vypadající Sophií Marceau. Překvapivě zdařilý film. ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

Smutný vlastně je, že ani jednou jsem si neLOLnul, respektive že jsem celej film jako komedii nechápal a vtip jsem v něm neviděl. Dobrý ale je, že pokud budu chápat film jako nějakou mezigenerační studii, dá se tam najít řada zajímavejch momentů. Jako pozitivum, který vlastně tahá moje hodnocení do čtyř hvězd, ovšem chápu citlivej výběr hlavních představitelek (rozuměj dcery a její matky), které nejenže jsou hezké, ale jsou i chytré :) Negativum je však výběr metrosexuálních frajerů, kteří jsou jakože nějakými idoly francouzské mládeže současný doby. Dobrej byl zase ale výběr obou dospěláckých hlavnějších charakterů, totiž táty a policajta, žj. ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Tahle kondomedie je jako růžové svítící boty. V šopu to vypadá božsky, ve vaší hlavě jako úžasný nápad, ale když si je pak koupíte a podíváte se do zrcadla, uvidíte trapáka roku. Spousta krejzy kůl kloučků a vlasatých barbín, co myslí jen na to, pár dospěláků, co se chovají jako mladší verze mladistvých a myslí jen na to a celé je to tak strašně pitomé, že myslíte jen na to, kdy to skončí. Pokud je jedinou snesitelnou postavou polda, a to jen díky dabingu, fakt to není oukej. ()

jahol 

všechny recenze uživatele

Sympatický film, který asi neměl být variací na Prcičky a proto je hřích ho s nimi srovnávat. Z pozice rodiče, kterému potomci zrovna na růžích nestelou, straní film výrazně těm mladším, ale dělá to tak inteligentně a neokázale, že mě mladá banda kolem Loly skorem nevytočila. Anglická pasáž výborná, dialogy zkomponované citlivě a se srdcem, občas je všechno až příliš jednoduché a snadné (otec na konzertě), ale na slabou čtyřku to dá. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Asi som jeden z mála, ktorým sa viac pozdával americký remake LOL z roku 2012 s Miley Cyrus, ale nemôžem si pomôcť. Tá americká verzia na mňa pôsobila oveľa zmyselnejšie a rovnako aj výber hercov do tínedžerských úloh rôznych postáv. Francúzsky originál LOL nebol rozhodne na zahodenie, ale pri porovnaní predsa len zaostáva v mnohých ohľadoch. Aj keď tá povrchnosť medziľudských vzťahov v pubertálnom tínedžerskom období bola vystihnutá v podstate dôsledne. Christa Theret ma v hlavnej roli vôbec nepresvedčila, o to viac ma však zaujala Lou Lesage. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (6)

  • Christa Theret se objevuje už podruhé v celovečerním filmu jako středoškolačka, kterou sužují problémy s láskou. Předtím si zahrála ve filmu Et toi, t´es sur qui? (claudel)
  • Keď Maël (Jérémy Kapone) nastupuje do metra za Lolou (Christa Theret), v pozadí je vidieť bilbord s reklamou na francúzsky film MR73. (U_S_O)

Reklama

Reklama