Ve slovníku internetem žijící mládeže znamená zkratka „lol“ kopec legrace a metrák veselosti navrch. Stejně tak se ovšem za spojením těchto tří písmen může skrývat lidská bytost. A patnáctiletá francouzská dívka Lola, které všichni její přátelé přezdívají Lol, rozhodně lidská bytost je. Jen do smíchu jí momentálně moc není. Její prozatím pozvolné a plaché rozkoukávání se po krajině lásky narazilo na první velkou překážku. Končí prázdniny, měla by se začít těšit do dalšího roku na střední škole, ale jediné, co se Lole momentálně honí hlavou, jsou problémy s jejím klukem Arthurem. Právě se totiž přiznal, že Lolu nedávno podvedl a dívka netuší, jak se s tím vyrovnat. Pomoc ani radu bohužel nenalézá ani u své matky Anny, kterou hraje nestárnoucí kráska Sophie Marceauová. Ta totiž Lolu pořád bere jako dítě a popravdě si neumí poradit ani sama se sebou, jelikož se nedávno rozvedla s Loliným otcem. Aby toho nebylo málo, začne Lola cítit, že ji cosi přitahuje na mladíkovi jménem Mael, který je však nejlepší kamarád Lolina „ex“ Arthura. Dospívání zkrátka není jednoduchá věc. A když ho opepříte generačními střety se stejně nezralou matkou, je jasné, že na cestě k dospělosti zažijete nejedno dobrodružství. Ale také spoustu legrace. V komedii nominované na Césara, kterou v roce 2008 natočila Lisa Azuelosová. (oficiální text distributora)

hellstruck

Já vám nevím, po shlédnutí americké předělávky jsem nebyla schopná tohle dokoukat. Není to chyba Francouzů, ale Američani bohužel zkopírovali slovo od slova a scény jsou taktéž úplně stejné.A podruhé mě ten nezáživný příběh prostě nebaví. Nedá se říct, že by jedna verze byla lepší než druhá, protože jsou oba filmy prostě úplně totožné (samozřejmě až na atmosféru a obsazení). A třeba mě ukamenujte, ale hlavní hrdinka má ještě menší charisma než Miley Cyrus (páni,vážně to říkám?..), ostatní postavy jsou ploché a kluci takoví příliš načesaní a divní. Pravda je, že americké LOL má menší hodnocení ne kvůli kvalitě filmu,ale právě proto,že všechno okopírovali. Jinak mi to připadalo zábavnější. Ale je dost možné, že kdybych poprvé shlédla tuhle verzi, mluvím jinak.... Anebo je to tak, jak říkají mí blízcí a měla jsem se vážně narodit v Americe :)) Francouzi mě prostě baví zřídkakdy.. ()

Malarkey

Líbilo se mi, jak film představoval Francouze jako jakási nadpřirozená stvoření, která se nejenom umí oblíkat, ale taky si dokážou o oblíkání podívat. Jinak řečeno, co kluk to metrosexuál. Zřejmě tam neexistujou monterky a je pod úrovní pít kvalitní pivo. Film samotnej tak představuje současný francouzský mládí, který bych asi nebyl schopnej sežvejknout. ()

MMR

Zobrazení rozdílů mezi světem středoškolských dětí a jejich rodiči formou komedie bylo naprosto skvělé. Vtipné dialogy střídaly úsměvné scény, a to všechno dohromady, také hlavně díky mistrovské francouzské produkci, dávalo velice slušný snímek, za jehož shlédnutí jsme opravdu velice vděčný. Mimochodem, já mám stejně daleko k světu těch puberťáků jako mám blízko k jejich rodičům... Asi jsem vážně jinej:-D ()

Enšpígl

Myslím si, že nejvíc si tenhle film musela užívat Sophie, kdo viděl její filmovej debut ví o čem mluvím. Jenže nepíše se rok 1980 a tam kde šlo dřív o první nesmělé polibky, jde dneska o celkem smělé šukačky. A dostáváme se k jádru pudlíka, protože těm mladejm holkám sexuální apetit skutečně nechyběl a tak třeba při pobytu v Londýně to v jednu chvíli jelo v duchu hesla, kdo nešuká s náma, šuká proti nám. Pěkný baby, sympatický děj, při kterým si mnohým z nás vybavěj naše školní léta. ()

Renton

Scénář: Lisa Azuelos, Delgado Nans .. O rodičích a dětech. O matce a dceři a jejich až velmi podobných problémech. Svěže, odlehčeně, z výkladní skříně. Sophie Marceau je perfektní a i ta parta mladých (slečen) stojí za pozornost.. LL® ()

• Christa Theret se objevuje už podruhé v celovečerním filmu jako středoškolačka, kterou sužují problémy s láskou. Předtím si zahrála ve filmu Et toi, t´es sur qui? (claudel)
  • Režisérka Lisa Azuelos natočila stejnojmenný film LOL (2012) také o 4 roky později. Svými příběhy se však liší. (iampatrik)
  • Keď Maël (Jérémy Kapone) nastupuje do metra za Lolou (Christa Theret), v pozadí je vidieť bilbord s reklamou na francúzsky film MR73. (U_S_O)