Lůno

• Německo Womb (více)

Eva Green se v roli mladé ženy Rebeccy vrací do dědečkova domu na chladném anglickém pobřeží, kde před mnoha lety prožila svou první, ještě dětskou lásku. Rebecca a Tommy, kterému zůstal rošťácký úsměv, naváží přesně tam, kde se v dětství jejich cesty rozešly. Renomovaný maďarský režisér Benedek Fliegauf však nevypráví klasický příběh o „l'amour fou", ale zamýšlí se nad podobou lásky v kontextu genetické reprodukce. Když Tommy zemře při autonehodě, rozhodne se Rebecca k umělému oplodnění za pomoci klonování lidské DNA a celý svůj život pak čelí důsledkům svého kontroverzního rozhodnutí.

Milostné drama v mezinárodní koprodukci připomene slavné Milence ze severního pólu Julia Medema. Příběh osudové a zakázané lásky však režisér Fliegauf zasadil do velmi blízké budoucnosti, která mu dovolila rafinovaně využít prvky science fiction. (ČSFD)

sedlo03

Chtěl bych dát víc, už za to obsazení a hlavně ten nápad, bohužel mě to 'nešokovala' tak, jak jsem myslel a doufal. Každopádně slušná podívaná, která zklame jenom svým tempem. ()

Psice

Vizuálně působivý snímek se zajímavým námětem, jehož potenciál bohužel nebyl využit – jako, kdyby téma filmu zastínila až přemrštěná estetika. Primárně jsem měla problém pochopit motiv, který vedl Rebeccu k rozhodnutí, které učinila. Takový akt vnímám jako 1) absurdní 2) sobecký. Její počínání jsem proto sledovala s odporem, přičemž děj filmu směřoval (sic pomalu) k předvídatelnému konci. Žánrově vlastně ani nevím, kam snímek zařadit, avšak především mi není jasné, proč byl vlastně natočen - žádné hlubší etické zamyšlení se nekonalo, ani psychologické promýšlení Tommyho identity nebylo nijak závratné. Jestliže měl být leitmotivem oidipovský komplex, tak mi tam „trochu“ chyběla postava otce (nebo vůbec jakákoli mužská postava, která by byla Tommyho rivalem). A pokud měl být Tommy synem a zároveň i svým vlastním otcem, tak v takovém případě bych přenechala štafetu Cimrmanům. ()

arthur.22

Jako sled živých obrazů by to bylo určitě za 5 hvězdiček, záběry zdánlivě poklidného ostrovního pobřeží jsou pro mě nejsilnější stránkou filmu. Ale jde přeci jen o film, ne o obrazy. Nemám příliš v lásce díla, kde hlavní hrdina většinu času "významně čumí", a ani u Evy Green to nefunguje. Nicméně sobeckou krávu, která postupně sklízí, co zasela, jí věřím. Víc než samotná problematika klonování na mě zapůsobila scéna pohřbívání dinosaura, což je možná tím, že to bylo to nejdynamičtější, co se ve filmu našlo. Místy mi přišlo, že by to šlo zkrátit, ale je pravda, že postupně si člověk zvykne nikam nepospíchat, takže je vlastně všechno v naprostém pořádku. ()

edie sedgwic

Posobive. Toto je presne typ filmov, ktore mam rada: v prvom rade su divne, so zaujimavou a netradicnou myslienkou, zdanlivo pomaly dej, naznaky, reziser vela nechava na divaka a ani omylom mu vsetko nekladie ako na tanieri, a samozrejme neskutocna praca s kamerou. Lono je film zaujimavy po kazdej stranke, este stale nad nim premyslam, ale bez ohladu na vysledok mojho brainstormingu patri medzi to najlepsie, co moje oko tento rok uzrelo. ()

RickyFitts

nějak mě to nešokuje, nebolí, nevzrušuje ani nedojímá... bezčasí je fajn, ale nemluvnost otravná, Matt Smith k nesnesení, závěrečná scéna ("Who are you?") až nepříjemně trapná, sorry 2- ()

Saur.us

Skvělá Eva Green v artově zabaleném dramatu o lásce, kterou věda přenáší a uvědomění zabíjí. Filmový protest proti nevyhnutelnosti budoucna. ()

Linki

Film, v ktorom ani raz nevykukne slnko (nevadí) a v ktorom kameramanské, kompozičné spracovanie prevyšuje tematiku a otázky témou nastolené. Obrazovo silné, ale hodilo by sa viac psychologického vykreslenia. ()

Omnislash

nebylo by to tak spatne, kdyby.. myslenka sama o sobe je docela zajimava, bohuzel silne pokulhava provedeni. kamera je vylozene bidna a nepovedena. stopaz je silne prehnana a nektere sceny doslova pusobi dojmem, ze se do filmu dostaly omylem a ze je nekdo zapomnel ustrihnout. celkove to vnimam jako slabsi trojku - 2.5/5 ()

Wolvie

Velice zajímavé psychologické drama s několika až nepříjemně závažnými etickými otázkami a výtečným výkonem Evy Green v hlavní roli.Není to jednoduchý film a musíte se do něj pořádně položit,abyste mu podlehli,ale za zkoušku rozhodně stojí. ()

Fridecka

K filmu mě přilákala hlavně Eva Green. V příběhu v blíže neurčeném čase se objevuje téma lidské jedinečnosti a neopakovatelnosti spolu s láskou, která v čase přetrvává a je nepřenosná. Hlavní postava vlivem nešťastné události ztratí milovaného muže. Poněkud svérázně se snaží vypořádat s neúprosným osudem. Až se zdá, že jedná sobecky, ale ono se to nezdá, je to sobecké. Dle soudobých možností se rozhodně přivézt na svět svého muže zpět a zažívá rozporuplné emoce a reakce své i svého okolí. Ačkoliv se celý příběh obrátí na pozitivně laděnou vlnu, vyvolává řadu nevyřčených otázek. Koho nebo co chce nešťastná žena přivést na svět ? Chce zpět svého muže? Nebo chce cokoliv ze svého muže? Chce snad, aby jeho život pokračoval v jeho synovi / jeho kopii/ ? Zdá se, jakoby se v hlavní hrdince míjely mateřské city s city milující ženy. Líbila se mi poetika , která je ve filmu všudypřítomná. Atmosféra je tichá a tajemná, asi jako Eva Green, která dokáže hrát beze slov, pouze svojí mimikou. Hlavní postava je opět tak trošku vyšinutá, což je "specialita" Evy green. ()

BOURQUE

Príbeh a otázky, s ktorými sa film zabýva, sú veľmi zaujímavé a hlavne vzhľadom do budúcna, viac než aktuálne. Aké sú naše hranice? Ako ďaleko môžeme ísť, keď chceme získať späť nášho partnera? Ako to užívateľ „Malarkey“ napísal, nevieme, kde a kedy sa daný príbeh odohráva. To teraz ani nie je dôležité. Za zmienku stojí (opäť trafil do čierneho pán „Malarkey“) mimoriadny výkon E. Greenovej, ktorá, ako skoro vždy, aj teraz si vybrala veľmi zaujímavú postavu. Jej hra a hypnotizujúce oči patria medzi vrcholné momenty filmu. Pochvalu si zaslúži aj M. Smith. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Rockerman

První půlhodinka je celkem normální. Dětská láska je na dvanáct let přerušena a když má mít pokračování a rozvinout se v něco většího a silnějšího v dospělosti, přijde tragická nehoda. Pokračování je však hodně neobvyklé. Doufám, že se nedožiju toho, co je tady povoleno. Každopádně je to velmi zajímavý film s dlouhými obrazy, ve kterých se zdánlivě nic neděje, ale divák chápe, jak se Rebbeca trápí, když vidí, jak její syn (nesyn) roste a začíná se podobat svému otci (neotci). Zvláštní a zábavné. ()

Ben Nevis

Tenhle film asi vyhrál soutěž o co největší natáhnutí půlhodinového snímku o škodlivostí klonování. Jeho popis na ČSFD je delší než soupis dialogů. Že je hlavní hrdina "ekoterorista", už svědčí o autorově smýšlení. Snímek ukazuje rizika klonování z různých úhlů (ještě mohl být nový Tommy kriplovaný) až do závěrečné existenciální krize, kterou zažívá snad každý teenager i v normální rodince. Ale film je taky o lásce. Lásce té nejklišovitější podoby, která roste od dětských let, a klonování nabízí nové možnosti. Škoda, že nejsem fanda uměleckých filmů, protože tenhle má co říct a říká to jasně a na plnou hubu. Jenže se to opravdu neúnosně táhlo, Tommy byl hrozně nesympatický a Eva Green nepatří mezi mé oblíbené herečky. ()

HermyJane

Velice originální film, emotivní a zvláštní. Deštivé, chladné počasí na vás dýchá stejně jako napětí z toho, co se stane. Jsouu filmy, ve kterých se žvaní od začátku až do konce a stejně vám autor svým "dílem" nic neřekne. Ale sem těch pár dialogů ještě přidat mohli, abych pořádně věděla, co si mám myslet... ()

bubblebobble

Vizuálne veľmi pekné, Evička taktiež veľmi pekná. Hudba ako z hracej skrinky tiež fajn. Tmavá, pochmúrna atmosféra - OK. Stále sa ale pýtam čo mi tam chýba, niečo mi tam nešmakuje. Keď chcem vidieť pekné obrázky, nájdem si ich na nete alebo idem do galérie. Ani dej mi nepríde nejak extra originálny. Ale neviem prečo ak uvidím, že má tento film menej ako 70% bude mi to ľúto. Čistý zmätok v hlave. Ponaučenie: Nie vždy sa s postavami dá stotožniť. A s týmito postavami sa stotožniť môže snáď len úchyl (ak to pochopí). ()

tančísvlky

Môj bože krásny film,prvá myšlienka bezprostredne po skončení tohto filmu. Eva Green podáva herecký výkon , ktorý totálne pohltil moje pocity. Celý film sa hľadá spolu s postavou , ktorú stvárňuje. Kam sa dívať a akou hrdinkou vlastného života byť. Scenár je jednoducho fantastický a úlohou režísera to bolo len nepokaziť. Vsadil na istotu. Eva Green je dnes pripravená byť najväčšou herečkou, čo tu je. Obrázky v kamere sú jednoducho presné. Kto je vlastne maďarský režisér Benedek Fliegauf a prečo, o ňom doteraz neviem ??? Geniálne zničujúci záver filmu, ktorý je oooooobrovskou bodkou na tomto neobyčajne krásnom filme... ()

markotter

Očišťující zážitek. Eva Green je tak krásná - v jakékoliv poloze a dokáže předat divákovi svoje prožitky velmi autenticky. Úplně chápu, proč to udělala, nedokážu ale asi pochopit, co musela prožívat během těch let, jakou bolest, ale určitě to za ten jediný krásný okamžik na konci stálo. Hrozně jsem jí přál, aby došla naplnění. Krásný film vyvolávající mnoho otázek. ()