Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

Fr

Něco se stane. Něco velikého. Ale vždycky se přece něco stane..... Velmi zvláštní a zajímavej film, hlavně však herecký koncert S.McHattie. Vyzdvihuji taktéž zvukovou stránku, přestože se film odehrává převážně v rádiu – je (překvapivě) co poslouchat! Hororová rozhlasová hra? Divadelní hra? Vše by se z Pontypoolu dalo vytvořit. Jednoduché (?) nejen slovní napětí a hledání slova, které dokáže zabít slovo. Originální?! Pravdivé, protože hodně lidí nerozumí druhým. Jestli máte stejný pocit po přečtení tohoto komentáře, alespoň nebudete infikováni. P.S.: Nezapomeňte vydržet do úplného konce titulků!! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** Víte že? Přes to všechno co se v Pontypoolu stalo, zůstává stále vhodným místem – třeba pro…? ()

J*A*S*M

Nebál bych se Pontypool označit za nejukecanější horor, co jsem v životě viděl. A vzhledem k námětu mu takové označení i docela sluší. Každopádně těm, kteří opravdu perfektně neovládají angličtinu, doporučuju podle vlastní neblahé zkušenosti počkat, dokud nějaký nebožák neudělá titulky (dost si zamaká, aby to dávalo smysl). Já si pak s nima musím dát repete. Ale ač jsem se místy v hovorech postav ztrácel, musím říct, že se mi Pontypool líbil. Je to v podstatě zombíkárna, v níž samotné zombíky ale skoro neuvidíte, neboť se děj celou dobu odehrává v relativně bezpečném uzavřeném prostoru. A kupodivu to funguje, napětí se většinu stopáže opravdu daří vytvářet. Může za to hlavně neokoukaný, originální námět a nezvyklost jeho scenáristického zpracování. Po španělském REC je tohle zcela určitě nejčerstější závan originality do zombiehororu za hodně dlouhé roky - vlastně je to koncept RECu obrácený totálně naruby. Horror movie of the year ()

Isherwood

V době, kdy je divák nucen se přehrabovat ve scénáristickém hnojišti, přijde mu vhod cokoliv, co byť mírně zavání originalitou, a pokud s tím vyrukují tvůrci hororů, překvapení se násobí. Pontypool táhne jedna myšlenka (bohužel suverénně vyžvaněná snad všude, kam se člověk podívá), která je rozvíjena z omezené pozice tří herců a tří místností. Víceméně to táhne charismatický Stephen McHattie, ale to stupňované napětí válí diváka až do samotného závěru. Ta ‚léčba‘ je diskutabilní, stejně jako potitulková sekvence. Každopádně, Orson Welles se svým slavným rádiovým ‚vtipem‘ by měl jistě radost. ()

tron

„Kill is Kiss, Kill is Kiss, Kill is Kiss...“ Fakt veľmi netradičná rádiová zombíčina, kde sa nákaza prenáša slovami (!). Strašne veľa tomu dáva démonický výkon Stephena McHattieho v hlavnej úlohe rozhlasového moderátora, ktorý je s pár kolegami v noci zavretý v zasneženom štúdiu a pokúša sa vyrovnať s pekelnou situáciou „tom vonku“. Asi je to v kombinácii s hororovým žánrom dosť zvláštne použitie, ale ide o veľmi príjemný a sympatický horor, v ktorom paradoxne čím menej sa toho deje, tým lepšie. ()

verbal

Nudné jako vysílání Českého rozhlasu 3, kterému nebožtíci sežrali všechny zpravodaje. A ne, že by to před tím za něco stálo! Nevím, jestli by mě ale diskuze s posluchači o sklízení čaje ve východním Azerbájdžánu nechytla víc. Nenecháte li se deflorovat orgastickým hlasem fešáckého moderátora, sledujete jen další unylý den v krachujícím rádiu. Jako horor ovšem film nezklamal. Slova jako hrozné, strašné a příšerné se mi honily hlavou celou projekci! ()

• Scenárista Tony Burgess si vo filme strihol rovnomenné cameo, konkrétne v scéne so živou hudbou v rádiu. (Sociopath)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (Sociopath)