Pontypool

Lea Carlson

Kostýmy:

Sarah Armstrong
  • Stoka

Celý film se odehrává v rádio stanici a je neskutečně ukecaný. Vlastně pořád to stejné dokola, dokud se moderátor Grant Mazzy nedozví, že venku lidi šílí a navzájem se zabíjí. Pointa by vás měla udržet až do konce filmu (já to stěží vydržel), aby vám mohla vysvětlit proč se lidi venku takhle chovají. Nakonec se zjistilo, že lidi jsou infikovaní (nakažení) od slov, kterým nerozumí. ''Některá slova jsou infikovaná''. Cituji z filmu: Nepřenese se kontaktem s ušním bubínkem. Pak dokonce museli mluvit i jinším jazykem, než je angličtina a zhruba ke konci filmu poslal moderátor vzkaz přes rádio, který se opakoval snad 10-12 minut stále dokola, asi tak stokrát za sebou, což mi taky hodně vadilo....už mi z toho mrdalo. Nuda a jen samé kecání....film je třeba zkritizovat.(6.1.2016)

Film začíná takovou podivnou návštěvou na silnici uprostřed ničeho a hlavní hrdina očividně vůbec neví a tak akorát jede dál do rádiového studia pod kostelem v městečku Pontypool kdesi buhví kde a ukáže především, že jako pro mě téměř neznámý herec, co jsem ho viděla tak v nějakých štěcích jako ve Watchmen a takových, má úplně úžasný hlas, že bych kvůli tomu i začala poslouchat rádio :), a ve studiu to plyne poklidně a sympaticky až najednou přijdou zprávy o nějakých nepokojích v městečku a tehdy film dostává zajímavě napínavou atmosféru, kdy nikdo z osazenstva studia vůbec neví co se děje, ale z telefonátů a od zpravodajů a policie se dovídají, že to venku moc legrace není nejen kvůli sněhové vánici, takže se ve studiu rozhodnou vysílat hlavně zprávy týkající se podivného běsnění v ulicích městečka, které navíc působí strašidelně i když z těchto událostí není přímo nic vidět, až se dostanou k zajímavým odhalením ohledně této události, které v rámci žánru odhaleného vlastně až po půlhodině filmu působí svěže a zajímavě a hlavně vypjatě, protože nikdo z účinkujících nemůže vědět, kdy se běsnění dostane až dovnitř do studia, ale s odhaleními přijde i docela zpomalení a hlavně jestli ve vyznění filmu mělo být nějaké poselství týkající se současného světa nebo něco, tak jsem to asi pořádně nepochopila a krátkou scénku po skončení titulků už vůbec ne, takže vlastně tak úplně nevím co tím chtěl mistr říct a knihu, podle které byl film natočen, jsem nečetla, každopádně velmi charismatickým hlavním hrdinou a především jeho hlasem by se to vytáhlo nejmíň na trojku i kdyby to byla úplná blbost, což ale není a ukazuje to, že i s úplným málem a bez nějaké explicity se dá natočit napínavý žánrový film, který paradoxně k žánru samotnému stojí především na zábavných dialozích a správném obsazení hlavních rolí :).(7.8.2010)

Nejukecanější zombie horor :D a pak že v tomto žánru už nejde vymyslet nic nového. 70%(7.1.2010)

Pontypool je hodně zvláštní směsicí hororu a mysteriozního filmu. Hodně se mi líbilo že film šel svým směrem, nikam nepospíchal, prvních 45 minut seznamoval diváky s postavami a celé to působilo hodně dobře a hlavně skvěle atmosféricky zvládnuté. Pak v druhé polovině filmu nastane zlom, kde se hrdinové snaží zjistit co se děje, celej ten příběh přes radoi působí fakt dobře a představivost funguje na 100%, sice mě trošku zklamala pointa ale na film se koukalo dobře a McHattie má fakt dokonalej hlas. Film jsem si užil výborně.(1.12.2012)

Geniální... mít třetinovou stopáž.(30.8.2010)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (Sociopath)

• - Scenárista Tony Burgess si vo filme strihol rovnomenné cameo, konkrétne v scéne so živou hudbou v rádiu. (Sociopath)