Pontypool

• Kanada Pontypool (více)
Trailer

VOD (1)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

Trailer

PogoJoe

"Kind of zombie" film odehrávající se cele na půdě jedné maloměstské rozhlasové stanice, kde se de facto (kromě hlasů) objevují jen 4 herci? Může to fungovat? Pokud je herců málo, je důležitý jejich výběr, což se zde celkem povedlo - Stephen McHattie je velice charismatický kovboj, rozhlasový veterán a dvě dívky, které ho doplňují, se mi taky líbily (nejen jejich vzhled, ale i herectví). A pak tu je dr. Mendez... Film má výbornou atmosféru, kameru, na produkci tohoto typu je překvapivě kvalitně natočen. Do zhruba 50. minuty trochu nuda, pak se to zlepší, ale ke konci už jakoby autoři nevěděli, jak film ukončit a tápou. Celkově vzato: solidní, atmosférický horror, nikoliv však můj "cup of tea". ()

tron

„Kill is Kiss, Kill is Kiss, Kill is Kiss...“ Fakt veľmi netradičná rádiová zombíčina, kde sa nákaza prenáša slovami (!). Strašne veľa tomu dáva démonický výkon Stephena McHattieho v hlavnej úlohe rozhlasového moderátora, ktorý je s pár kolegami v noci zavretý v zasneženom štúdiu a pokúša sa vyrovnať s pekelnou situáciou „tom vonku“. Asi je to v kombinácii s hororovým žánrom dosť zvláštne použitie, ale ide o veľmi príjemný a sympatický horor, v ktorom paradoxne čím menej sa toho deje, tým lepšie. ()

ORIN

Hodně netradičně pojaté, ale o to sugestivnější. V množství zombie a survival záležitostí, kdy je často sázeno na explicitnost, působí Pontypool velmi osvěžujícím dojmem. Největší doménou je bezesporu stísněná atmosféra, přičemž hlavní roli hraje téměř celý film divákova představivost. Je vidět, že i s minimem herců a lokací lze natočit kvalitní film, jehož bravurní scénář by si zasloužil přetavit do rozhlasové hry. "Sydney Briar is alive." ()

verbal

Nudné jako vysílání Českého rozhlasu 3, kterému nebožtíci sežrali všechny zpravodaje. A ne, že by to před tím za něco stálo! Nevím, jestli by mě ale diskuze s posluchači o sklízení čaje ve východním Azerbájdžánu nechytla víc. Nenecháte li se deflorovat orgastickým hlasem fešáckého moderátora, sledujete jen další unylý den v krachujícím rádiu. Jako horor ovšem film nezklamal. Slova jako hrozné, strašné a příšerné se mi honily hlavou celou projekci! ()

honajz

Určitě nešlo o námět na celovečerák, ale tak na 40 minut do Krajních mezí (v kterémžto seriálu často byly daleko lepší a propracovanější nápady). Úvodní myšlenka není marná - horor, který se celý odehraje v rozhlasovém studiu a divák nebude tušit, jestli nejde o nějaký fake, či zda se věci skutečně dějí. I ta myšlenka infikace tímto způsobem je zde poměrně zajímavá. Ale nedotažená. Jako ostatně všechno. Stephen McHattie prostě háže šílenýma očima, snaží se z toho vytřískat nějaké drama, ale v určité chvíli už je to směšné. Co konkrétního ten virus je zač, odkud, proč, jaké má cíle, když logicky zabitím svého hostitele nebude mít jak se množit... nic z toho se nedozvíme. Co měl znamenat ten WTF konec po titulcích (Bonnie a Clyde), to už mi hlava vůbec nebere. Svět zešílel, tak my také? ()

• Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (BlackTom)
  • Scenárista Tony Burgess si vo filme strihol rovnomenné cameo, konkrétne v scéne so živou hudbou v rádiu. (BlackTom)