Poklidný předměstský život dobře situované rodiny Brewerových nečekaně rozvrátí šokující smrt staršího syna Bennetta. Otec, matka i mladší bratr se s náhlou ztrátou blízké osoby snaží vyrovnat každý po svém, dobrovolnou izolovanost jejich paralelních světů však „naruší“ Bennettova nová přítelkyně. Je pevně rozhodnuta dozvědět se více o mladíkovi, se kterým ji pojila krátká, ale intenzivní romance. Debutující Shana Festeová natočila nečekaně vyzrálou studii o vyrovnávání se s bolestí, aniž by sklouzla k povrchnímu sentimentu. Její intenzivní psychologický vhled pod zdánlivě idylický povrch středostavovské rodiny byl inspirován dramatem Roberta Redforda Obyčejní lidé. Skvělým Susan Sarandonové a Pierci Brosnanovi v rolích rodičů se svým hereckým výkonem přinejmenším vyrovná jedna z nejtalentovanějších hereček současnosti, Britka Carey Mulliganová. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

djcremo

Film o rodičoch, ktorý prišli o svojho syna a každý sa snaží s tým vysporiadať po svojom. A do tejto ich bolesti vstupuje žena, ktorá sa poznala s ich synom krátko, ktorá s ním ostala tehotná a ktorá sa chce dozvedieť viac o človeku, ktorého tak milovala. Príbeh o tom ako v takýchto situáciach potrebujeme blízku osobu, aby nám s naším trápením pomohla. Ale celkovo len taký priemer. ()

bmolko

Okouzlující Carey Mulligan a překvapivě dobrý Pierce Brosnan v rodinném dramatu o rodině, která překonává smrt syna. Klasicky zpracované téma trochu "narušuje" příběh mladšího bratra zemřelého syna, ale rozhodně v tom pozitivním směru. ()

kolodej1

snímků na toto téma jsem už viděl více, tento patřil mezi ty lepší. Především kvalitní herecké výkony, samotný příběh poměrně jasně nalinkovaný a vývoj převídatelný. V tomto smyslu tedy průměrné, zpracování ovšem nadstandardní. 70% ()

silvusaak

Zivot v kinomatograficke prirozenosti. Smutek, boj, novy zacatek. Kdyz Pierce brecel tak sem se trosku smala no, ale jinak Susane prekvapila a to hodne. ()

Mangus

Dojímavý film zo života, pekne natočený, dobre obsadený a nie je to prvoplánová citová vydieračka. 8/10 ()

anonyym

Nějak nevím, co k tomu napsat; začalo to docela dobře, tý bouračky jsem se docela solidně lekla. Kouzlo pro mě tenhle film přestal mít v okamžiku, kdy jsem pochopila, o co půjde - o idealizování vlastního dítěte, kterýho divák nemá šanci poznat, a samozřejmě i o tom, jak je těžký o něj přijít. Nebylo tam žádný překvapení, žádnej pořádnej zvrat, co by zapříčinil, že si tenhle film budu pamatovat dýl než dva tři dny. ()

Matt2626

Filmová prvotina nádejnej scénáristky Shaune Faste. A treba povedať že výnimočná. Zobrazenia a vykreslenie postáv, ich motívov, prežívania. Chvíľami som mal pocit, akoby som v snímku videl auto-biografické záblesky. Celková kompozícia filmu je výborne poskladaná. Dynamický začiatok, vtiahnutie do deja a rozbalenie bravúrnych hereckých výkonov. U "slávneho" Brosmana sú bohužiaľ viditeľné známky nadhrávania a falošných tvárí, ale Carey Mulligan( ktorá sa už blysla v snímku Škola života to naopak zahrala bravúrne. Bod dole za záver, ktorý som si predstavoval inak a dal sa zrežírovať lepšie. Ale stále na režisérsku prvotinu skvelé! ()

Vlkopec

Film má zajímavé téma, místy silné herecké výkony a příběh je docela dobře vymyšlený a vystavěný, ale bohužel můj výsledný dojem byl, že sleduji docela dobře vymyšlený a slušně natočený (i když dost předvídatelný) příběh, který mne nestrhl. ()

babuca

Celkový dojem priemerný ale boli momenty 3-4 ktoré boli veľmi dojemné / keď ju prvýkrát oslovil, keď sa narodila malá Ruby, keď brat prehovoril u psychiatričky... ale vzhľadom ku depresívnemu ladeniu filmu mám zmiešané pocity. Mimochodom ma veľmi zaujala Carey Mulligan ! 65% ()

effulka_kebulka

Film bez velkých ambicí, který však skvěle vykresluje osud jedné obyčejné rodinky. Při sledování si uvědomíte, že něco takového se může stát i vám. Myslím, že jde o téma, které osloví každého. Pierce Brosnan se tady předvedl v jedné ze svých nejlepších rolí (tedy aspoď dle mého) a svěle mu sekunduje dvojice dam - Susan Sarandon a Carey Mulligan. Pro mě sice ne "the greatest" ale určitě "great". Takže 85% je tvých :) ()

matkoslav1

Velmi inspirativní a hlavně neskutečně lidský film, který prostě na člověka dýchne tu realitu. Bohužel, jak koukám na tržby, tak jde zase o potvrzení toho, že lidské filmy nebývají komerčně úspěšné. ()

Lonnan

...aniž by sklouzla k povrchnímu sentimentu? To se jí dařilo skoro celý film, pak snahu dokonale zabila. Od začátku je to film S.S, ... prostě pár facek a ledovou sprchu, když tak dlouho přehrávala, cíleně kvůli scénáři nebo kvůli sobě? Prostě mě ježila. A pak najednou emoční gejzír, všechnou uhladit a sfouknout do hapáče. Dala bych přednost pomalejšímu postupu a více propracovanosti Rose a jejího rodinného zázemí, abych věděla, proč byla tak vyjímečnou a citlivou dívkou. No nic, P. Brosnan byl normální a uvěřitelný, J. Ehle opět překrásná a hlas pana Vladislava Beneše znovu potěšil, neboť jeho dabing miluji. Má na hodnocení celou hvězdičku. ()

trango

Zle obsadené, zle zahrané a príšerne slovensky nadabované. Moja chyba, že som to videl spotvorené v STV1, ale aj tak si nespomínam na film, v ktorom mi všetci vadili a nikomu som neuveril. A to mám Pierca a Susan celkom rád. ()

mfanta

60% - Vcelku vydařené komorní drama o tom, jak různí lidé na stejnou tragickou událost reagují různě. Herecké výkony také vcelku fajn, takže se jedná o lehce nadprůměrné emocionální drama. ()