Syrové drama o mladém páru, který se snaží uniknout svému osudu na střeše vlaku z Mexika do vysněných Spojených států. Willy „Casper“ žije v mexické Tapachule a patří mezi členy zločineckého gangu Mara Salvatrucha. Pravidla gangu jsou pro něj vším, brutální násilí a smrt vnímá jako přirozenou součást svého života. Jeho celý dosavadní život se ovšem změní ve chvíli, kdy vyjde najevo jeho utajovaný vztah s dívkou Marthou Marlene. Ta během potyčky s jedním z členů gangu tragicky umírá a Casper se rozhodne její smrt pomstít a tím se postavit svému gangu. Jedinou šancí na přežití se pro něj stává střecha vlaku mířícího do Spojených států. Tam se setkává s běženci z dalších zemí Střední Ameriky, mezi nimi je i mladá honduraská dívka Sayra. Jejich rozdílné životní osudy se tím protínají a společně míří vstříc nejisté budoucnosti... Filmový debut amerického režiséra Caryho Fukunagy je spletitým příběhem o vyděděncích, kteří touží po naději na únik z bezútěšného prostředí Střední Ameriky. Snímek vyniká realistickým a věrným zachycením prostředí pouličních gangů a života běženců. Při svém uvedení v roce 2009 na filmovém festivalu v Sundance získal snímek ocenění za nejlepší režii a kameru. (Česká televize)

crha

Hodně hodně dobrý film, ačkoliv plakát by mě spíš odradil. Nejzábavnější byly scény, které se odehrávali okolo gangu. Herci mi byli sympatičtí a přítelkyně Caspera hned nazačátku byla fakt výstavní kousek. Když se schylovalo k rejpu, tak mi jí bylo docela líto, ale na druhou stranu byla holka docela blbá. Já bych se šel radši producírovat třeba do Chánova, než k MS. Koho trochu zajímají gangy, tak ví, že s MS 13 není zrovna srandovní pořízení. Krom hustejch kérek (pozorný divák si všimne i zde), je jich asi 70.000 ks a docela to žerou, takže to, že má Casper celý film staženou řiť naprosto chápu. Přijde mi, že tady jsou ještě poměrně měkký. ()

Hapretor

Dost drsně a realisticky (bohužel) vyobrazené dějství v tamních krajích, kde žijí a mají normy, nad kterými normální a soudný člověk jen kroutí hlavou a říká si, že tam radši nikdy nevkročí ... kdy už konečně lidé prozřou a přestanou se chovat jak úplní debilové bez úcty k životu, k druhým a k sobě samým ... podobné snímky jen potvrzují to, že tito "lidé" by měli být nekompromisně odstraněni a ti ostatní, co potřebují, tak jim bezodkladně pomoci ... teď mě napadá ... proč když si Američané hrají na spasitele tvorstva, financují tak debilní a zbytečné filmy jako jsou Avengers, Batman vs. Superman, Aquaman a další hovadiny a radši nedají to nějakému chudému regionu, jaký byl ukázán v tomto snímku ... jeden film má rozpočet jako chudý stát v Africe ... to mě vždy zaráží ... když vidím pokaždé plakát na podobné h .... !!! ()

AloeB

Jakoukoliv vypravěčskou strukturu tvůrci hodili za hlavu a je to dobře. Už jen tímto tento snímek zdánlivě beze jména nám dává najevo že nejde o tradiční film. V prvé řadě je to naturalisticky tvrdé svědectví reality které se nesere s jakýmkoliv zjemňováním toho co se skutečně děje, Bravurní popis života mexických gangů. Uprchlíci překračující hranice USA (něco mi říká, že tento film nebude oproti poslouchání Eltona Johna nebo Pink Floyd Trumpův šálek kávy). Vztah bratrů mi připomněl Milionáře z chatrče, s tím rozdílem, že zde je vše oproštěno jakýchkoliv dramatických zvratů a tak se dočkáme jen toho co čekáme. Bum prásk, spoiler, žádné usmíření. K závěru pak jen že Paulina Gaitan, kterou ve filmu přirovnávají k samotné Salmě Hayek, má reálnou šanci stát se mým novým lákadlem na mexické filmy. ()

tranquill

"13 vteřin za lhaní!" Husté drama, které se dotýká svědomí, ale především rozdílu mezi světy. O Africe říkáme, že se jedná o třetí svět, a co tohle? To je spíš peklo... ()

Gardenboy

Dosť naturalisticky podaný film, tak typicky pre španielsky hovoriacu produkciu. Ale nič proti, práveže naopak - surovosť a neohrabanosť pridáva autenticitu a to je prím takto ladených snímkov. ()

Primavera

Aj keď bol koniec jasný a predvídateľný, bolo to logické, že to k nemu muselo dospieť, pretože takto surovo svet vyzerá a na happy endy sú tu iné filmové žárne. Toto bolo takmer ako dokument a osudy utečencov boli strhnujúce, tragické a zúfalo reeálne .... ()

Chosef76

Filmy o imigrantech většinou dost prožívám, věřím v americký sen ....příběh dětí prchajících z Hondurasu na střeše nákladního vlaku přes Mexiko do US jsem prožíval s hrdiny. Krásný film. ()

BDMarty007

Je to další velmi slušný film mexické produkce. Nedosahuje kvalit Amores Perros, ale syrovost a opravdovost je to slušná, stejně jako silný lidský příběh. Byť trochu předvídatelný a přímočarý. Šokující je zcela zvrácený žebříček hodnot a morální kodex příslušníků ghetta a některé dějové momenty, kdy se najednou odehraje něco strašného a zásadního bez předchozí gradace děje, bez varování. Navíc hodně zajímavé i vizuálně. ()

Dzvandzi

Film z jiného prostředí,který vás zavede do světa gangů,například do největšího na světě,jako je ,,la ma ra salvatrucha,, , neboli MS-13.Ve snímku je dobře vyobrazeno co takový život obnáší a co pro to musíte udělat,například nechat se kopat 13 sekund na zemi a nebo se bát,že každou chvíli můžete zemřít při přestřelce,nebo akci.Dobře vyobrazená zrada a perfektně udělané drama.Kdyby neexistovalo MS-13,tak bych tomuhle filmu dal za jeho kvalitu a celkově tak 4*,ale jelikož jsem si právě odůvodnil co vše je tam perfektně vyobrazené a film si na nic nehraje,tak si tu hvězdičku navíc prostě přidám...:) ()

Sharleen76

Pokud se vám líbilo "Město bohů", pak je tenhle snímek správná volba. Za produkcí filmu stojí Gael Garcia Bernal a Diego Luna, kteří se potkali v "Mexické jízdě". Kruh se uzavírá. ()

flu

Paradokumentární, naturalistické, bez zbytečného sentimentu... zkrátka mimořádně podařený debut. Těm, kteří by se chtěli dozvědět něco víc o fenoménu Mara Salvatrucha doporučuji výborný dokument od Christiana Povedy La Vida Loca (mimochodem tenhle film stál Povedu život, 2. září 2009 ho nedaleko San Salvadoru místní mareros rozstříleli v autě). ()

web-dat odpad!

Nesnáším dramata. Je to odpad, filmové kinematografie. Všichni co řešíte dramata a telenoveli, si radši vyřeště Váš osobní život, a neutíkejte k problémům jiných :-)) ()

SKreyn

Je to poriadna dráma, možno aj podľa skutočnej udalosti, to mi uniklo, neviem či to spomínali na začiatku filmu ale tak mi to pripadalo. Slušne spracované, dobré herecké výkony. Pri pozeraní tohto filmu si viacero ľudí uvedomí, že svoje problémy sú oproti ich problémom neporovnateľné a zistia, že sa majú dobre a nič potrebné na prežitie im nechýba. Neviem, či to tak je aj naozaj v Mexiku, ako to bolo prezentované vo filme ale ak hej, tak tam je strašná chudoba, veľa ľudí, ktorí žijú zo dňa na deň. ()

polonius

Film z ranku City of God opět nezklamal a zabodoval u mě po všech stránkách. Hudební motiv vlaku hraný smyčci a klavírem mi hodně připomínal Reichovu skladbu Different Trains. ()

Ronee

Veľmi pozerateľný film v tom zmysle, že je zmesou rôznych žánrov a preto si v ňom každý môže nájsť niečo, čo ho zaujíma. Mňa najviac zaujalo dobrodružstvo, ktorým celý film zaváňa. Cestovanie na streche vlaku, nebezpečenstvo odhalenia, ktoré udržuje diváka v napätí, atmosféra násilia, strachu, i motív lásky, to všetko je v tomto filme. Dráma, ktorá je naozaj dramatická, thriller, ktorý je naozaj drsný a nervydrásajúci, krimi, ktoré má skutočne motiváciu a zápletku. ()

Mijagi

Mít skvělý námět a ani z poloviny jej nenaplnit, je stejné, jako zdědit milióny, přes noc je v nostopáči naházet do beden a nechat si jen pár drobáků na snídani. Několikadenní cesta utečenců na střeše vlaku z Hondurasu přes Mexiko ovládané pouličními gangy do vysněných USA mohla Sin nombre vynést v hodnocení vysoko nad ostatní filmy s tématikou ulice a emigrantství, místo toho zůstává po zkouknutí pouhá pachuť z odfláknuté režie servírující divákům nelogické a těžko uvěřitelné dějové zvraty. Jen kvality herců v hlavních rolích, pěkně natočená latinskoamerická krajina a pohled do těžkých osudů utečenců a s tím spojené téma vyspělé vs. rozvojové země drží tento snímek lehce nad průměrem. ()

Marcos

Sin Nombre je filmem o cestě. O cestě za něčím lepším. O útěku z dosavadního života a taky o touze někam patřit. Dvě dějové linie,které se spojí v tuto cestu lemovanou krajinou střední Ameriky a vytvoří opravdu silný vizuální zážitek. Gheto je zachyceno přesně takové jaké je. Plné chudoby,násilí a díky nehercům působí opravdově. Filmy tohoto ražení mám rád,protože ukazují život v plné "kráse". Nesmlouvavý,tvrdý a syrový. To je Sin Nombre. ()

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)