Sin Nombre

Sin nombre

Bez mena

Krimi / Drama / Thriller / Dobrodružný

Mexiko / USA, 2009, 96 min

Tak trochu mexický milionář z chatrče, teda bez milionů a ještě o něco syrovější. Líbí se mi ta neameričnost, pro našince má Sin Nombre až dokumentární hodnotu, vidíme prostředí, do jakých se zahraniční štáby ani neodváží, neřešitelná problematika gangů a zoufalá snaha lidí dostat se do vysněné země. Vynikající kamera.(26.11.2009)

Gang je víc než rodina, gang se víc než láska... Gang je víc než zákon a nemá slitování. Ve světě, v němž má život cenu jako děravá igelitka z Tesca, extistuje jenom jedna cesta. Cesta TAM. Zpátky už to nejde, protože před zákonem gangu neutečeš ani se neschováš. V tom spočívá základní a neodvratilená jistota jeho existence.(28.12.2013)

Přesvědčivý celovečerní debut tvůrce, který ví, co chce říci i jak. Základem jsou dobře napsané, obsazené i zahrané hlavní postavy. Přestože si film pohrává s velkým množstvím rozmanitých žánrů, vůbec se to netluče, nevypadá to nijak násilně a celek působí kompaktním dojmem. Není to film roku, ale rozhodně je to pozoruhodný snímek.(31.10.2009)

Príliš vierohodne natočená "oslava banditizmu" ..... blúdiaca kamera za času na čas dava divákovi nakuknúť na príšerné sociálne podmienky krajiny a spoločnosti ... a popri tom sa odvíja príbeh chlapca , ktorý chcel z toho sakramentského nevkusu a marazmu vybrdnúť .... celý čas bolo jasné, že sa mu to nepodarí .... čo je to za spoločnosť ? čo je to za štát ??? čo sú to za vlády, súdy, policiu, že žijú ľudia ako potkany v strachu beznádeji chudobe .... v smetiach .... oblečení vo farebných tričkách .... zlo končí zlom ... zúfalstvom, bezmocnosťou ... apatiou ....(19.6.2015)

• MartinezZ

Mexický příběh o cestě do Ameriky a dívce, která se zachrání paradoxně tím, že se sama vystaví ještě většímu nebezpečí po boku mladého chlapce, který nechtěl přihlížet zbytečnému násilí a krutostem a zradil svůj klan. Z filmu jasně prýští poselství "Podívejte se, v ostatních končinách země se žije mnohem hůř a lidi řeší opravdové problémy" a zřejmě bych tak měl film hodnotit s přihlédnutím k tomu o hodně výš, ale mě to prostě nijak nikam nezasáhlo, asi se ozvala ta cynická část mozku. Chvíli se brebentí, chvíli střílí mexické gangy vymaštěných potetovaných lebek, ale výsledný dojem obětování se vlastnímu přesvědčení a pro dobro druhých jako očista od svých hříchů to na mě nepůsobilo. Příště prosím vymyslet něco trochu jiného, než procitnutí zlodějíčka z opravdu ošklivého místa.(23.4.2011)

• - Cary Fukunaga písal scenár dva roky. Veľa času pri tom strávil s cestujúcimi vo vlaku a gangstermi v Strednej Amerike. Dvoch členov gangu využil na to, aby sa jazyk, ktorý je použitý vo filme, čo najviac podobal skutočnému. (dexter)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v meste Torreón v mexickom štáte Coahuila. (MikaelSVK)

• - Keď Casper (Edgar Flores) vylezie pri úteku na vlak, tak mu v dvoch po sebe idúcich scénach chýba tetovanie v tvare slzy, ktoré má pri oku. (vander19)