poster

Sin Nombre

 • Mexiko

  Sin nombre

 • Slovensko

  Bez mena

Krimi / Drama / Thriller / Dobrodružný

Mexiko / USA, 2009, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tahit
  ***

  O specifickou atmosféru filmu se podstatnou měrou postarala i pozoruhodná muzika, která si přinejmenším zaslouží ***** a dále úspěšným spojením obrazů, v nichž dominují pouliční gangy s hodně barvitou škálou záběrů zákoutí a nehostinných míst zdejší mexické krajiny s pachem krve plného násilí a uvěřitelně ztvárněnými prvky sociální bídy těch nejchudších, kteří celý život hledají a poté čekají na svojí šanci kdesi v Americe, což dokresluje tvář současné Latinské Ameriky. Je zde i zajímavé herecké obsazení, kde především zaujmou hlavní postavy Casper a Sayra. Přestože film občas působí jako dokumentaristická stylizace, tak to nemění nic na věci, že film činí ve své žánrové poloze vpravdě dílo nevšední.(9.5.2010)

 • zette
  **

  Film, jako cely scenar nepusobi moc verohodne a to je u dramat velke nestesti. Jak mam s nekym soucitit, kdyz "mu neverim"? Natoceno to je dobre, zajimavy vyber postav a namet taky vypadal velice slibne. Bohuzel, scenar je nejslabsim clankem celeho filmu. Pokud bych film videl v puvodnim zneni, mozna hvezdicku pridam, momentalne mi ale ty dve prijdou adekvatni.(16.8.2015)

 • gogo76
  *****

  Jeden z najlepších filmov, čo som videl za poslednú dobu. Ďalší dôkaz, že na dobrý film nepotrebujete milióny a drahé triky. Je porovnávaný s filmami ako Mesto bohov a Elitná jednotka a myslím si, že sú to dobré prirovnania. Mix života v chudobných slamoch, gangov a dobrého príbehu, je pre nášho diváka natoľko príťažlivý, že len málokto bude sklamaný. Aj keď som prakticky od začiatku vedel ako film skončí, a kto v závere stlačí spúšť, zážitok mi to nepokazilo. Výborný film po všetkých stránkach. 100%.(29.3.2010)

 • Avalon820
  ****

  Ne každého zaujme takto stavěný příběh - popravdě i já jsem šel na tento snímek do kina pouze náhodou a se mnou jej sledovalo asi tak sedm lidí. Chyba těch, co pouze pohlédli na plakát, přišli totiž o náramnou podívanou, v našich končinách nezvyklou a velmi, velmi sugestivně podanou. Špína, prach, krev, pot... vše v průběhu filmu vnímáte do nejmenšího detailu a na tom celý snímek stojí - snaží se diváka vtáhnout do děje tak, aby cítil, že je jeho součástí... A náramně se mu to daří.(29.12.2010)

 • nascendi
  ***

  Cary Fukunaga ma nalákal Temným prípadom takže som bol na jeho "rail-movie" primerane zvedavý. Nakoniec som bol rád, keď film skončil. Po filmovej stránke mu nemožno veľa vytknúť, je to dobre, takmer dokumentárne nakrútený príbeh. Môj problém spočíva v tom, že ma problematika chudoby v Latinskej Amerike, zvyky, rituály a boje pouličných gangov vôbec nezaujímajú. Pripadalo mi to, ako keď oblaky sarančí tiahnu za potravou. V tomto prípade na sever, pretože tam je potravy ešte dosť aj pre špecialistov na naťahovanie ruky. Dosť často som si pri sledovaní filmu uvedomil, akí sú si podobní všetci títo rýchlo sa množiaci čistí príjemcovia akejkoľvek pomoci. V niektorých pasážach bolo úplne jedno, či sa to nakrúcalo v Guatemale, Mexiku alebo niekde na východnom Slovensku. Preto sú tri hviezdičky odo mňa maximom možného.(31.8.2014)

 • - Keď Casper (Edgar Flores) vylezie pri úteku na vlak, tak mu v dvoch po sebe idúcich scénach chýba tetovanie v tvare slzy, ktoré má pri oku. (vander19)

 • - Latinskoamerický gang Mara Salvatrucha neexistuje pouze ve filmu, ale i ve skutečnosti. Platí za jeden z nejvíce agresivních gangů a má přibližně 100 000 členů. Také "přijímací zkoušky", které jsou k vidění ve filmu, jsou reálné. Noví členové skutečně musí vydržet po dobu 13 vteřin mlácení od ostatních členů, zatímco se nesmí jakkoliv bránit. (quiz)

 • - V čase 1:09:30, kdy Casper (Edgar Flores) a Sayra (Paulina Gaitan) vlezou do vraku, si Sayra zapne bezpečnostní pás. V následujících záběrech pás ale nemá. (SniperG1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace