Děj filmu se točí kolem mladé ženy Kristen (Amber Heard) uvězněné v ústavu, kde ji pronásleduje záhadný duch. Čím je hrozivá stvůra blíže, tim více si Kristen uvědomuje, že může být nebezpečnější než cokoliv, co si dokázala představit. (scifiboy)

Kingjiri

Cožpak o to, flimařina byla na slušný úrovni, díky pointě nakonec nebyl ani ten příběh tak debilní, jak se celou dobu moh zdát a vyšlo i pár lekaček. To by si jeden moh říct, že je The Ward na dnešní poměry, který v hororovym žánru panujou, docela úspěch. Ale to by na místě režiséra nesměl být uvedenej mistr Carpenter, kterej má za sebou nejeden povedenej horor. A od něj jsem prostě čekal mnohem víc. Minimálně hutnější atmosféru, která je pro jeho dřívější tvorbu typická a kvalitnější herce. Možná by se našel důvod, proč dát třetí hvězdu, ale to bych nesměl být tak zklamanej z toho, co Carpenter (ne)předved. ()

KUFI odpad!

Sorry, ale na tohle dal koukat nebudu, pulka mi uplne stacila. Jeste chvilku bych totiz rad zustal relativne normalni. Moje srdce lehce pookralo u tanecku Danielle Panabaker v kratounky sukynce, az mam nutkani tomu kokotismu dat jeden bod.. ()

geek.ondra

Carpenter byl na konci své režijní kariéry fakt v hajzlu. The Ward je tuctový horor kde se střídají přijatelné a béčkové scény. Korunu tomu nasazuje otravná Amber Heard. Konec hororového génia který jsem nepotřeboval. 4/10 ()

Angelos

V půlce filmu jsem usnul a probudil se na "velké" finále. Kupodivu jsem o nic nepřišel. Neuvěřitelná slátanina. Film s označením WASTE OF TIME. Hvězdičku za Amber, protože je sexy, a to je asi tak všechno :D ()

cinemaboy7

Do blázince přivezou celkem pohlednou dívku. V pokoji i mimo pokoj jí začíná strašit jiná už méně pohledná dívka. A tak to jde celý film. Všechny pacientky hrají stejně a to blbě. Už vůbec se nadá mluvit o atmosféře a ději. Dám 20%, ale jen proto že všechny pořád tak hlasitě ječely a nepodařilo se mi usnout. ()

Acrobat odpad!

Azda si pamätáš fragmenty...Finálna verzia skladby už bola na svete. Znela ľúbivo, chlapci makali, ja som pridal text, ktorý však nebol dosť rozvinutý. Dookola sa opakovalo „It´s a New York City, like a Pam is a Grier.“ Dosť bolo skúšok v izbe hotela, ako fiktívny frontman kapely INXS som odskočil do vedľajšej izby, niečo ma tam ťahalo. Tam sa prevaľovala v posteli polonahá latino žena, ktorá na začiatku odmietala tento vstup, no vravím jej, že INXS pre ňu spravila pieseň, z čoho som začal spievať. Pri melódii sa obkrúcala do saténových perín pozorujúc to pri zatváraní dverí. Nedobehol som do izby mojej kapely, lebo som sa zobudil...Neviem, či mám zabíjať a tak riešiť neprávosť, alebo mám žiť asketický život ako Celestín V. Hrať v autobuse pokorného, alebo toho, čo má na účte. Jednoducho multiple personality disorder. Pieseň je venovaná nehrajúcej Amber. Akoby v dobe smartfónov na tom toľkým záležalo. Ha-ha. (videné DVD, 2012) ()

TomStrom

Další film ze škatulky těch, kterým konec nemilosrdně podřízne hrdlo. Nečekal jsem moc, dostal jsem ještě míň. Jistě, prostředí je super, hudba taky celkem pasuje, enemže tím výčet kladů končí. Vezmu-li to z čistě horrorové stránky, tak ten tzv. „duch“ stojí za prd, lekačky jsou totálně předvídatelné, dějové lapsusy se dají v béčkovém horroru odpustit, pokud jinak šlape, ale tohle není ten případ. Přičtěme k tomu všemožná klišé a mdlé herecké výkony, které ještě srazí jedinou trochu výraznější devízu - tedy atmosféru - tak to žádná sláva rozhodně není. I tak bych možná přimhouřil obě oči a dal tři hvězdy, no to by nesmělo být toho konce. Na tenhle typ rozuzlení už začínám být alergický, takže nyní naposledy ještě vezmu v úvahu to, že ten film mohl selhat ještě i o něco víc a dám za dvě, ale je to spíš tak jedna a půl. Znovu a lépe, Johne, ale teď méně vykrádat (nebo aspoň ne tak okatě), méně klišé a s jinou pointou. ()

Pavel82

Ona je všechny ty holky. A není to Kristen, ale Alice. Úlet co? Tak si to přeberte a nečtěte komentáře, než se na film podíváte. Někdo se tu může bavit na úkor druhých hnusným spoilerováním. ()

departed

Carpenter musel při natáčení stopro stříkat blahem. Kdybych to měl celý na povel já, tak bych namísto ne-moc-dobrýho hororu - což Ward je - s jednou odhadnutelně lacinou lekačkou, uvažoval o natočení nějakýho soft porna, protože mít na place zároveň Amber, Miku a Lyndsy, tak... no, určitě mě chápete. Na druhou stranu je škoda, že se z Ward nakonec vyklubala taková podprůměrná šitka s několikrát vyžvejkanou pointou, protože atmosférou to celý překypovalo, prostředí blázinců já můžu a hudba hrála krásně děsivě. ()

Megynka

Prokletému ostrovu jsem dala 3, takže tady musím dát 4, protože tohle bylo lepší ... navíc hlavní hrdinka pěkná baba :D nenudilo a pěkný příběh ;) ()

DavidWebb

Takže famózny Shutter Island má škaredšie, lacnejšie, menej inteligentné ale ženskejšie dvojča. Vôbec nie som proti, zas taký otrasný nápad to nebol. Lenže vo Warde si autori s logikou scenára takú veľkú robotu nedali. SPOILER! Naozaj boli všetky babenky tak nenormálne, že museli byť zavreté v blázinci? Ja stretávam väčších bláznov každý deň a to som na slobode. Prečo by Alice napádala Kristen? Premyslela si Kristen konečne aj druhý krok predtým, ako sa po tretí krát pokúsila ujsť? KONIEC SPOILERA. Je mi veľmi ľúto, že Amber Heard nie je lepšia herečka. Aj keď je až nadpozemsky krásna aj príťažlivá (samozrejme hovorím za seba, krása je ako mnoho iných vecí veľmi subjektívna) to samotné jej vstup do filmovej "A" kategórie neumožní. Samotný film absolútne naplnil moje očakávania, chcel som iba vidieť Amber a Lindsy, a trochen sa zabaviť pri trileríku z druhej ligy. Prekvapilo ma meno režiséra, od Carpentera by jeden čakal viac strachu, silnejšiu atmosféru alebo aspoň lepšie vytvorené prostredie blázinca. Nič z toho ale nemení fakt, že aj napriek všetkým nedostatkom ma to udržalo pri obrazovke a to bez nudy. Neodporúčam divákom, ktorí čakajú veľa akcie alebo krvi - je to skôr psycho. PS: Alice! Alice! Who the fuck is Alice! ()

chlebo

To by jeden neveril, že sa v nejakom podobnom zariadení nájde úplne zdravá ženská, ktorá v počte pokusov o útek prekoná aj Jirku Kajínka. Nebudem sa pozastavovať nad nárekmi aký kakaný a neoriginálny scenár to bol, len skonštatujem, že vôbec neľutujem, že som to nevypol hneď ako sa mi to začínalo zdať nudné (za to do veľkej miery mohla PERFEKTNÁ Amber), ale aj napriek jej famóznemu nehereckému výkonu som si nakoniec to moje obľúbené nemocničné prostredie predsa len vychutnal. ()

Clark_Kent

Jenom kvůli Amber mě to donutilo dokoukat. Na Carpentera je tohle vážně slaboduchý a dost mělký hororový snímek, moc napětí tam opravdu není. Podobných jiných léčeben jsme už viděli hromadu a tohle nezaujme. Starý a opraný triky s nepříjemnou bábou ve špinavý sukni co dělá bububu. ()

GameboyNES

Od Carpiho jsem měl větší očekávání. Málo krve a žádná pokleslá erotika. Jaký smysl má scéna ve sprchách kde ukážou 4. kočky jen holé záda? Maska Alice taky nic moc. Rozuzlení až tak moc nešokovalo. Ale kouknout se na to dalo, nenudil jsem se. 63% ()

petrik11

Dal by som aj za menej, ale robil som k filmu titulky, tak som zhovievavejší. Film by nebol zlý, ale to záverečné rozuzlenie bolo ako z pomocnej školy. Celý film "sledujeme" zhmotnelé" rozdvojené identity. Toto považujem za podpásovku od režiséra. Ale na druhej strane, takýchto filmov, kde režiséri vytiahnu na záver "tromfové" eso z rukáva je viac. ()

DoubleJo

Atmosferu daku to sice malo, ale ta nemoze zachranit cely film. Neoriginalny, velakrat okukany namet a prekvapivy zaver sme uz tiez neraz videli. Amber je sice super kocka, no ale co s tym? ()

Maw

No teda nic moc, trochu prokletý ostrov přes kopírák a k tomu nepovedený, nějak mě to nevzalo, ale koukat se na to dalo.. ()

uodevr

John Carpenter still got it? Are you fuckin' kidding me?! Co to doprdele mělo bejt? Přiznejme si jednu věc - nemocniční prostory jsou už těžce ojetou kulisou, takže má-li být horror z takového prostředí působivý, potřeboval by kvalitní a nejlíp i originální scénář, solidní herecký ansámbl, kvalitní post-produkci a kdyby zbyly nějaké ty drobné, tak snad i slušivé efekty. The Ward nemá ani jedno z toho. Scénář je procpán těmi nejhoršími klišé (a po závěrečném zvratu ani nedává sebemenší smysl), herci v čele s hlavní hrdinkou podávají tak komický výkon, že jsem se místy opravdu nemístně rozesmál, o atmosféru se to mermomocí snaží až to potí krev, ale bohužel i ve vrcholných částech filmu je při nejlepším umělá, a efekty společně s maskami jsou na 2010 dost pozadu. Naštěstí to má alespoň velmi funkční lekačky (a to navzdory faktu, že je zvukově doprovází nárazy buldozerů o pancíř, což většinou kategoricky nesnáším), a pro mě osobně hodně líbivých posledních cca 30 vteřin filmu (ať už byly sebepředvídatelnější). Půl hvězdy, že mám náladu být hodnej. ()

Upíři (opět) podle Carpentera?

Upíři (opět) podle Carpentera?

07.06.2010

A s Hilary Swank v hlavní roli? Možná. Nedávno jsme psali, že Dario Argento připravuje další verzi Draculy, údajně věrnou předloze Brama Stokera. John Carpenter zřejmě natočí zmodernizovanou verzi… (více)

Hororové návraty

Hororové návraty

19.06.2009

Jedna klasika a jeden klasik brzy opět zčeří žánrové vody. Frankenstein a Carpenter. Ví se, že o svém pojetí slavného románu Mary Shelleyové sní Guillermo del Toro, minulý týden dokonce blouznil něco… (více)