Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Seržant Emmett Bell (Jeff Chandler) je velicí důstojník policie v indiánské rezervaci, kde udržuje klid a závazky mírové smlouvy. Jednoho dne dorazí na hranici rezervace armáda v čele s plukovníkem Edson Stedlowem (Willis Bouchey). Přes rezervaci totiž má vést cesta pro nové osadníky na severu země a plukovník má za úkol vybudovat pevnost a dohlížet na bezpečnost na této cestě. To se ovšem nelíbí indiánským náčelníkům vedených nejodvážnějším z nich, Kamiakinem (Michael Ansara). (Mol)

(více)

Recenze (2)

Mol 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je skvělej. Seržant Emmett rád chlastá whiskey a když se tam objeví ta jeho stará samica, tak ju má celkem na háku, což je dobře. Potěšil hodně Lee Marvin, taky pořád chlastá whiskey s Emmettem a řve pořádně na mladý zobáky. Nejsilnější a nejpůsobivější část filmu je určitě boj s indiány. To je fakt náser. Mno a když potom Marvin sedí v noci na tom kopci sám a indiáni se blíží a on slyší jen jejich blížící se hlasy nočních ptáků, to mi běhal mráz po zádech. Fakt se mi ten film strašně líbil a už už před koncem jsem viděl jak tomu střílím 5 hvězd. Nakonec v posledních asi 5 minutách se to všechno posere, protože tam řešej Ježíše a boha a tyhle sračky a to mě rozladilo natolik, že musím jednu hvězdu sundat. ()

westerns 

všechny recenze uživatele

Jeff Chandler ako vojak, ktorý si rád vypije, a miluje vydatú ženu iného vojaka. A ešte aj Lee Marvin, ktorý si tiež rád vypije. A tá scéna, kde ťahá toho vojaka ten indián, a oddiel ostatných vojakov prechádza, a pozerá sa na to... To muselo byť na nervy. Veliteľ tu konečne nebol taký, že sa zbytočne háda so svojimi dôstojníkmi. A prebíjanie sa na ten kopec, to bolo dosť ostré... Je to jeden z najlepších westernov, čo sa týka boja amerických vojakov proti indiánom. Výborný Jeff Chandler (na westerny je ako stvorený), a aj Marvin tu hral tiež dobre. A do toho ešte krásna príroda východného Oregonu, horiace vystrelené šípy na kostol, a koniec filmu... ako na omši v kostole. ()

Reklama

Galerie (22)

Reklama

Reklama