poster

Pět minut v nebi

 • Velká Británie

  Five Minutes of Heaven

 • Slovensko

  Päť minút od neba

  (festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2009, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Poměrně drsný drama, které na základě určitých událostí mohlo vzniknout snad jenom v Irsku. Díky samotnému příběhu se tady totiž během pár minut vytváří snad nejvíce nervy drásající setkání dvou postav, které by se rádi po svém vyrovnali s minulostí. Osobně musím říct, že dlouho se mi u filmu nestalo, že bych přestal dýchat hned na začátku filmu a poprvé se vědomě nadechl až na jeho konci. Liam Neeson zlomeného muže zahrál stejně dobře jako James Nesbitt toho lačnícího po pomstě. Výsledek je tu, co jsem tak četl, pro někoho rozporuplný, ale za sebe musím říct, že jsem byl spokojený. Tak, jako s celým filmem.(26.2.2015)

 • 1frida2
  ****

  I když se zdá, že Alistair chce jediné, být Joemem zabit (noční můry, neschopnost zájmu o cokoli, pouze v projektu o důsledcích sektářských společenství), přesto vnitřně touží, aby mu Joem odpustil. Do posledního záběru je divák přesvědčován, že k tomu nedojde. Poslední scéna je hodna evropské a hlavně anglické projekce. Sice k odpuštění a smíření dojde, ale bez dramatu, dlouhých, vleklých a srdcebolných scén, přesto je toto nejsilnější chvíle celého příběhu, kdy divákovi spadne kámen ze srdce, který po celou dobu na sobě cítil, zrovna tak, jako nešťastník Alistair. A o tom to celé je.(20.1.2014)

 • sona123
  ****

  Vynikající! Téma irského konfliktu už bylo na filmové plátno převedeno xkrát. Tento přístup je neotřelý, poctivý a velmi citlivý. Když byla tehdejší "válka" v nejlepším, mladý Alistair se rozhodl udělat něco, čím se zařadí do své "party" - a tak se ...ale nemá smysl pustit se do obsahu. Ten je důležitý, to určitě, ale mnohem cennější je způsob vyprávění. Jasně, už mockrát jsme viděli, že za bojem mezi dvěma nepřátelskými stranami je vždycky jednotlivec a jeho příběh. Tady se však dostáváme ještě dál - nejde jen o příběh, ale obecné téma, téma viny, trestu a odpuštění. Scénář - excelentní. Herecké výkony? Bravurní (zejména Nesbitt tu předvádí něco, co se málokdy vidí). Závěr? Lepší vymyslet nešlo. Proč je proboha film docela neznámý a má tak nízké hodnocení? Trestuhodné.(17.4.2011)

 • dormouse
  **

  Snímek o podivném vztahu dvou mužů, z nichž Allistair ve svých sedmnácti letech v rámci národnostních sporů v Severním Irsku zastřelil před očima malého chlapce jeho bratra. Tento malý chlapec Joe sebou nese celý život nenávist vůči vrahovi a Allistair zas neutišitelné výčitky. Příběh je dost nepravděpodobný, není napsán ani zahrán příliš přesvědčivě a mne osobně se nijak nedotkl. Vztek Joea v podání Diarmuid Noyese působí skoro komicky a Liam Neeson ze sebe nedokázal udělat zlomeného muže. V jednom místě dokonce film působí jako fraška, když se pracovníci televize pokoušejí o organizované setkání obou mužů v jakési britské variantě pořadu Dopis pro tebe.(19.3.2013)

 • Jordan
  ****

  trochu veľa koncov :) ale inak veľmi dobrý nápad, veľmi zaujímavo štrukturovaný a rozprávaný príbeh, tvorcovia sa tematiky zhostili dôstojne, pokorne a svedomito, pričom načali aj niekoľko zaujímavých podtém, ústredná herecká dvojica podala veľmi slušné výkony, všetko to podfarboval skoro počuteľný atmosférický klavír a tak vznikol veľmi pozerateľný film pre ľudí, ktorí sa aj dnes majú čas a chuť zamyslieť nad niektorými závažnými otázkami morálky.(1.12.2009)

 • - Oliver Hirschbiegel získal na filmovém festivalu Sundance cenu za nejlepší režii. (Terva)

 • - Guy Hibbert získal cenu BAFTA TV v kategorii nejlepší scénář. (Terva)

 • - Film vyhrál cenu Royal Television Society v kategorii nejlepší drama. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace