Řetězová zpráva

Reťazová správa

Horor / Thriller

USA, 2010, 96 min

• Badmarshall

Tak nějak od tohoto druhu filmů čekám podobný průběh a vymýšlení různých způsobů vražd. Pár jich bylo docela fajn (posilovna a garáž), ale logika mi někam prchla, i když jí moc nečekám. Možná bych dal o hvězdu více, ale ten konec to totálně zazdil, nevím jestli se tvůrci nemohli rozhodnout jak to zakončit, ale byl to chaos.(12.3.2011)

Řetězová zpráva je poctivý slasher s hutnou porcí zábavnosti, který ocení především fanoušci slasherů. U obyčejného diváka neznalého pravidel vyvražďovaček hrozí, že odejde znechuceně už po první vraždě. Pokud vám tedy nedělá problém, že je film prošpikován nejen ostrými zbraněmi, ale i logickými kiksy, nemělo by vám dělat problém si Chain Letter užít. Má všechno, co kvalitní slasher má mít. Bod mu odebírám za ony občasné podivné kiksy - jak může vrah na střeše vytáhnout člověka na kotvě, aniž by ji musel rozhoupávat z velkého úhlu, aby se oběti zabodla do těla? Ne, že by mi to zase nějak zkazilo zážitek v kině, ale tenhle zápor prostě nejde přehlédnout.(1.4.2011)

• StanislachKo

Aby bolo jasno, nepozeral som to s tým prednastavením, že to bude peklo. Prvé (zhruba 3 minúty) ma to aj zaujalo. Ale po chvíli to začalo kolabovať v každom mysliteľnom smere a fakt by som sa musel premáhať, aby som čo i len pokrytecky mal pohľadať dôvod aspoň na jednu hviezdu. Nie, tu sa to proste nedalo. Konkrétne to nemá zmysel rozpisovať, ale každému radím držať sa od tohto ... filmu... čo najďalej. Dávno som nevidel väčší omyl.(9.10.2016)

• Han22

Naprosto ale naprosto zabitý film. Důvod? Nějaký hovado vypustilo do oběhu verzi, která vymazala veškerý vraždy, evidentně pro nějakou televizi, aby to mohla pustit před 22 hodinou. Díky tomu jsem sledoval odtučněnou, nudnou kriminálku. A i když jsem si vraždy pustil dodatečně a nakonec stály za to, pachuť z filmu to nepřebije. A ani nemůže - 200 let stará sekta, která posílá řetězové maily a kdo je nepošle dál, je mrtvý (jak to dělali tehdy - poštovní holubi?). Parta debilních teenagerů, debilní filtry v každé scéně, řetězy vykradené z Hellraisera, IT nesmysly (mluvící počítač oznamující máte řetězovou zprávu WTF?). A SPOILER - jako zlatý hřeb večera se nedovíte ani náznakem, kdo byl vrahem! Prostě jen nějaký nabušený hovado s obvazy ala neviditelný muž, kterému neodpovídá žádná postava z filmu. Za těch pár mordů nakonec dávám hvězdičku ale jinak tvůrci s takovými nekonci jděte doprdele! PS: Stejně jako u obou dnes shlédnutých Piraní nechápu jak se to dostalo do kin.(14.12.2016)

• blackrain

S logikou si nikdo moc hlavu nelámal, taky proč, když měl film pobavit a šokovat. Bohužel nepřišel s ničím novým nebo dokonce originálním. Prostě jde jen o teenage vyvražďovačku, která si nechává otevřená vrátka pro další pokračování, kterého se jistě v blízké budoucnosti dočkáme. Jediné, co považuji za pozitivní, byla věta, kterou pronesl profesor ke svým žákům při vyučování a ta věta zní: "Vaše generace vidí jen pozitivní stránky technologie." Pan profesor měl naprostou pravdu. Všichni jsme závislí na výdobytcích moderní doby. Já si taky těžko představuji, že bych neměla mít mobil nebo nesedět u počítače(16.2.2011)

• - Betsy Russell, ktorá vo filme stvárnila seržantku Hamill, hrala aj v snímke Saw (2004). Keď jedna z osôb - Neil (Cody Kasch) - dostane prvý krát email, v pozadí beží práve tento film. (beso74)