Řetězová zpráva

Reťazová správa

Horor / Thriller

USA, 2010, 96 min

• StanislachKo

Aby bolo jasno, nepozeral som to s tým prednastavením, že to bude peklo. Prvé (zhruba 3 minúty) ma to aj zaujalo. Ale po chvíli to začalo kolabovať v každom mysliteľnom smere a fakt by som sa musel premáhať, aby som čo i len pokrytecky mal pohľadať dôvod aspoň na jednu hviezdu. Nie, tu sa to proste nedalo. Konkrétne to nemá zmysel rozpisovať, ale každému radím držať sa od tohto ... filmu... čo najďalej. Dávno som nevidel väčší omyl.(9.10.2016)

• lennyd

Mezi středoškoláky se začíná šířit podivná řetězová zpráva - znáte to - pokud ji nepošlete dalším pěti lidem, do deseti vteřin vás přejede letadlo, v opačném případě vám zemře alespoň šest babiček, a po každé z nich zdědíte sto miliónů. Jenže středoškoláci se na přeposílání nevyprdnou, a zprávu posílají dál - a o to je větší jejich překvapení, když každý kdo zprávu dostane, zhyne bídnou smrtí. Jessie Campbell (Nikki Reed) má podezření, že za vším by mohla stát "antitechnická" skupina, která díky znalostem technologií (!) dokáže teenagery sledovat a pak je za pomoci řetězů vraždit ... Někdy si říkám, jestli je mi tohoto zapotřebí? Ač je mi technologie blízká (a troufám si tvrdit že o ní i něco vím), jsem ochoten se nechat unést do roviny scifi, nějakou tu nelogičnost jsem ochoten překousnout (Echelon Conspiracy, Die Hard 4.0), ale čeho je moc, toho je příliš. Tohle je jeden z nejblbějších filmů co jsem kdy viděl (možná úplně ten nejblbější) a vyjmenovávat vše, co se mi na filmu nelíbilo by mi zabralo několik hodin (a stovek řádků). Ale ve zkratce - "geniální" spojení Řetězové zprávy a vraždících řetězů, wow - to muselo někomu zabrat hezkých pár chvil. Hlavní hrdinka už má středoškolská léta hodně dlouho za sebou, a navíc její řešení situace (rozflákat mobil a noťas) je vskutku brilantní. To, že si na jakémkoliv mobilu (a že jsou ve filmu vidět kdovíjaké staré plečky) všichni přečtou krásnej barevnej mail je už pak jen pověstný hřebík do rakve (tohoto filmu)...(29.9.2011)

• SOLOM.

Deon Taylor se tentokrát vrhl na slasher a rozhodl se vsadit na stále populárnější „moderní technologii“, jejíž výhody i nebezpečí se nám pokusí přiblížit již v samotném začátku. Bohužel při psaní scénáře společně se svými kolegy jaksi pozapomněl na logiku svých představ, které nám následně pomocí kamery nabídl. Vznikla z toho totiž dosti zmatená podívaná, která nám sice nabídne několik brutálních mordů, ale jako celek moc nefungovala. Tedy alespoň na mne. Bohužel očekávání bylo mnohem větší a nepomohla ani účast několika známých tváří. Ono bylo sice pěkné, že se zde objevila Nikki Reed či Betsy Russell, jenomže ani tyto dvě zkušené herečky nedokázaly pozvednout dosti nízkou kvalitu tohoto filmu. Fandové slasheru určitě ocení brutalitu vražedných scén, jenomže to už v dnešní době k uspokojení nestačí. Zvláště když toto hororové odvětví už toho v dnešní době nemá mnoho co nabídnout (tím myslím hlavně originalitu). I to by se však dalo s přivřením oka prominout, jen kdyby se tvůrci vyvarovali celé škále kiksů a nelogických kopanců. To se vážně dokázal skoro dvoumetrový obr připlížit jako myška ke své oběti, aniž ta by ho uslyšela? Zvláště když sebou tahá mohutné a hlavně těžké řetězy? OK, u jedné by se to dalo pochopit, ale co ten zbytek. Sice jsem si už zvykl, že ve většině teenagerských vyvražďovaček se postavy chovají jako totální idioti, ale to neznamená, že jej musí dělat tvůrci i ze samotných diváků. 40%(4.5.2015)

• Anarvin

Tak tohle je nehorázná ptákovina. Jde o poměrně klasický slasher, ve kterém postavy vraždí dvoumetrový zástupce jakéhosi tajného spolku, který už po staletí bojuje proti technologii. A mládež ji samozřejmě používá nejvíc. Jenže vrah je trapný a drtivá většina úmrtí bez nápadu, špatně nasnímaná a nasvícená. Takže ani milovníci bezduchého násilí si na své dvakrát nepřijdou. Nic moc dalšího totiž film nenabízí. Chybí děs nebo vtip, místo nich je tu jen nuda. Nemastným "hrdinům" se nedá fandit, detektivní pátrání po vrahovi nikam nevede a vůbec celá story nedává nijak zvlášť smysl (už třeba jen to, že bratrstvo, které nesnáší technologii používá samo tu nejmodernější). Takže všechno špatně, vyhněte se tomu!(27.2.2011)

• ricci.s

No jo, ja viem, tie teen vyvražďovačky už nikoho nebavia a ani sa tomu nečudujem. Zase na druhej strane to na čierne čísla nevidím, pretože poniektoré vraždy celkom ušli (najmä to rozpučenie hlavy reťazou bolo fakt podarené). Ináč to nie je žiadna sláva, čo sa aj dalo čakať. Ale páčilo sa mi to o štipku viac ako My Soul to Take.(15.2.2011)

• - Betsy Russell, ktorá vo filme stvárnila seržantku Hamill, hrala aj v snímke Saw (2004). Keď jedna z osôb - Neil (Cody Kasch) - dostane prvý krát email, v pozadí beží práve tento film. (beso74)