Nebezpečný parazit je mezi námi! Musí se zničit ještě dříve, než zasáhne celou civilizaci. A je jen jeden způsob, jak ho zničit - vypálit celý povrch Země. (oficiální text distributora)

Eldoth

Nutno říci, že atmosferičnosti snímku hodně pomohla výrazně znepokojivá a temná hudební složka, která právě díky své atmosferičnosti ...dokáže diváka udržet v pozornosti až do konce. Zajímavým aspektem je také samotný Val Kilmer, který se nám stále častěji objevuje v průměrných béčkovinách. ()

Yoss

Pozerateľné, ale na The Thing s príbuznou témou sa to ani náhodou nechytá. Pri súčasnej ponuke hororovej produkcie však silný nadpriemer :-) ()

mosnak

Mamut - brouk, medvěd - brouk, ženská - brouk, další ženská - brouk, více lidí - brouk, výbuch vrtulníku,který spadne na základnu - mrtvej brouk, mršina - brouk, pes - brouk, město - spousta brouků.... The End. ()

sona123

Jednoznačně béčková záležitost, spíš nechutná, než strašidelná. Partička pubošů kdesi na ostrově čelí invaze brouků přenášející smrtící infekci. Všichni různě ječí a koukaj, co kde leze, sem tam si zašermují nějakou zbraní, někde něco zavřou, aby broučci vylezli o kus dál...No, nic, co bychom neviděli. Uvedeno na Barrandově v pondělí v devět večer - víc než trefně. ()

jarmik

Nečekal jsem od toho absolutně nic, narazil jsem na to náhodou, no a s tímto vědomím tento film nemůžu hodnotit špatně. Člověku je hned jasné, kdo přežije a kdo zemře, jak to skončí, co se nám to snaží říct, ale o to nejde. Podobným béčkovým filmům dávám většinou 1-2, ale v tomto případě sáhnu na 3 hvězdy. Proč? 1. Nic lepšího v tu dobu v TV neběželo. 2. Scénář nebyl tak idiotský, jak tomu obvykle bývá. 3. Nebyl tam žádný katastrofálně udělaný efekt. Tyto tři důvody u mě broučkům vysloužily průměrné hodnocení. ()

Wancohoff

(28.9.2009 DVDRip) vobec nie zle, len trosku zamrzi viditelne,digitalne triky chrobacikov.jednohubka, ktorej by som si celkom zradostou pozrel pokracovanie.... ()

Blue.Shark

The Thaw je ryze televizní horor, ale určitě má své kouzlo. Přišel jsem na něj přepínáním mezi kanály a zaujal mně. Brouky, ač je ve skutečnosti nemám moc rád, ve filmu vždy vítám a když je to zrovna takovýhle zvláštní brouk, nadšeně poskakuji, protože filmy s nádechem Sci-Fi mě vždycky zajímají. Film samozřejmě nemůže ničím překvapit, ale určitě neurazí...a šťavnatá scéna s rukou a nebo třeba s ledním medvědem, to už je taková třešinka na dortu :) Četl jsem tu názory, že film je propaganda "zelených", ale to je podle mně ryzí pitomost. Stejně tak každý akční film může být propagací zbraní a každá kriminálka může navádět k vraždám. Holt se filmy zase nesmí brát tak vážně, vždyť jsou to jen filmy ;) ()

kluk z Na

Obrovská nuda. Jako horor to nefunguje a všechny ty kecy ohledně globálního terorismu a ekologie byli děsně otravný. Nikdy více. ()

bolan

Průměrná a nenáročná zábava a dle pitomého českého názvu asi každý divák s inteligencí šimpanze zhruba vytuší o čem to vlastně celé bude. Nijak nevybočující z řady jiných filmů o infekcích a nákazách, ale dá se to zvládnout, nenudí a celkem i zabaví. ()

Teardown

Očekával jsem zprvu sice nějakýho mezigalaktickýho prevíta, co nám chudák na zemi zmrznul při svém nečekaném mezipřistání a teď po probuzení udělá z každýho živáčka řádnou fašírku, ale nic takového se bohužel(nebo bohudík?) neodehrálo a já sledoval celkem obstojný film o osudech skupinky lidí, bojující s neznámou formou života. V mnoha ohledech podobné hororu The Last Winter, které mimochodem spojuje ještě jedna podstatná věc. A to nevyužitý potenciál. ()

ViktorEl

Na čo je dobrý horor, keď vo vás neprebudí pocit strachu, a od tohto ten strach nečakajte. Síce ma film nenudil, ale to nič nemení na mojom hodnotení, že sa jedná zase len o lacný, béčkový a nenapínavý horor. Ďalší film, ktorý ma dostal svojim trailerom, a ktorý ma zase sklamal na plnej čiare. 45% ()

Venous666

Tak tohle má do sci-fi horroru daleko. Pokud se nemýlím ( a to se moc nestává :-D) , tak to bylo z dob pravěku. Ale budiž, tohle ještě nějak přežiji. Ale co mě na tomhle štvalo, tak to ty dialogy. Jako ti herci měli dostat přes hubu a pak je postavit před kameru, fakt nesympatičtí. A samotný Val Kilmer už má taky něco za sebou. Ale abych pořád jen nekritizoval, tak nějaké plusy to mělo do sebe. A to, že jsem fanda těhlech bugskillerů a ještě když to je na severu, zpracování parazitů a zázemí... Dávám 60% ()

mala_kea

Je pravdou, že herecké výkony jsou spíše na Malinu než na Oscara, ale zase tak hrozné to taky nebylo. Jen ten Kilmer tam sakra neměl co dělat. Atmosféra odříznutí od světa byla ale celkem povedená a napětí nevyčichalo do nudných scén, ale stále drželo tempo různými zápletkami. Originalitou snímek opravdu nepřekypuje, naopak mi to spíš přijde jako obšlehnutá Věc od Johna Carpentera. Nejvíc mě ale pobavily zvracecí návyky postav. Když se jim chtělo, tak se prostě vyblily tam, kde zrovna jsou než aby sháněli honem kam s tou šavlí. Klidně hoděj koláč ve stanu na karimatku kolegy. Shrnuto podtrženo: kvalitní režie tuctového (přesto ne špatného) příběhu. ()

Hapretor

Normálně takovým nedotáhlým, úplně obyčejným, nijak zvlášť originálním a předvídatelným snímkům dávám dvě * z lítosti. Tady mi ovšem byla sympatická ne šíře zmíněná myšlenka, jak lidstvo vede samo sebe k záhubě a scénář si k tomu bere do huby globální oteplování. Je na škodu, že snímek se nesnažil nějak víc úderně toto téma předestřít. Val Kilmer se asi dal na charitu, když bere role v takovýchto počinech. Jako lákadlo však zafungoval. Broučci byli roztomilí, jen na můj vkus hodně nenažraní. Trochu mi to připomělo "Cabin Fever (2002)". To je ale o dost lepší. A ještě více mi to připomělo "The Thing (1982)". To je ale o mnoho lepší. P.S. Někdo by se u nás měl zamyslet nad překladem názvů zahraničních filmů - přeložit film v originále "The Thaw" jako "Smrtící parazit", může snad jen ten, kdo má toho parazita v mozku. ()

Rathalos

Vyborny sci-fi horor o smrtiacich parazitoch,ktore zneprijemnuju zivot skupinke ludi,bavil som sa,take filmy mam rad...:-) ()

darkreider

Arktická stanica, vedci, neznámy parazitický organizmus, spomenul som si pri čítaní o tomto filme na jednu vec. Nie je to nič nové a prevratné(Akty X), ale natočené je to dostatočne dobre, aby to nenudilo. Efekty sú dostatočné, aby slabším povahám bolo miestami nevoľno a herci sa snažia. Priemer ako vyšitý. ()

Nail

Jo tenhle thriller/horror má něco do sebe. Plný napětí a musel jsem ho zkouknout hned dvakrát. Role Vala Kilmera je o ničem to tu roli mohli dát radši někomu neznámému aby se trochu zviditelnil. Škoda jen že Martha MacIsaac není vidět celá v záběru při tom jak jí obhlíží jestli nemá na sobě nějakou tu potvůrku :-) ()