Reklama

Reklama

Ve Francii dojde k únosu lugašské princezny Jasmíny. Únos má vyšetřovat sám Dreyfus, kterému má pomáhat policista z Nice, Jacques Gambrelli. Jacques se velmi podobá Clouseaovi a nakonec vyjde najevo, že je to i jeho nemanželský syn. Dreyfus si padl do oka s jeho matkou, ale sám Jacques mu neustále způsobuje nějaká zranění. Jacques se navíc do Jasmíny zamiloval a udělá pro ni cokoliv. Jacques dokonce předstírá, že je doktor, protože je jeden z nich zraněný a únosci doktora potřebují. Únosci ale jeho maskování prokouknou a zajmou ho. Jacques tak stráví noc s Jasmínou. Únosci se obávají, že jim je policie na stopě, takže princeznu přemístí. Jacques je skoro zabit. V nemocnici se Jacques od své matky dozví, kdo je jeho skutečný otec. Poté se rozhodne spojit s přáteli svého otce, kteří by mu měli pomoct princeznu osvobodit. Policie také jedná, díky informacím od Jacquese vědí, kde je princezna držena... (TV Prima)

(více)

Recenze (65)

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Kreslený panter, v hrobě sebou mele... Četníku Gambrelli, jděte do prdele!" Filmová rukavice naruby, motokolo vtipu uvíznuté v betonu a růžový junior na pár pohlavků. Zatímco praotec všech obávaných inspektorů Jacques Clouseau byl milý nešika a zábavný popleta, ovšem gentleman každým coulem, navíc s neochvějným přesvědčením o svých vyšetřovacích schopnostech, jeho potomek je jen ubohý tajtrlíkující trapák. Herecká bohyně ve výslužbě Claudia Cardinale se nechala oplodnit zmraženým spermatem zesnulého Petera Sellerse zbytečně, jejich filmový syn se nepotatil. Život je krásný je krásný, o tom žádná, ale prznění klasiky je ošklivé. Co by asi říkal číšník Guido například na pokračování táborové hry na schovávanou, na jejímž konci by hlavní výhrou nebyl tank Sherman, ale německý Panther, růžový? Asi by i on dostal tik do levého oka. A šmytec, jen se rozčiluju a zbytečně si tupím komentátorský brk. Slovy z bolestně infantilní postelové scény, při hře na doktora: "Miluji ženy, všechny druhy." "Ach můj bože!" Naprostý souhlas. Bože můj... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Druhým a posledním pokusem najít náhradu za Sellerse byl ve filmu SYN RŮŽOVÉHO PANTERA (SON OF THE PINK PANTHER, 1993) italský komik Roberto Benigni, jehož Blake Edwards nechal řádit podobným stylem, a přesto to není ono. Pokud pamatujete služebnou Marii z filmu Komisař Clouseau na stopě, zde ji hraje Claudia Cardinal. Opět se objeví princezna Lugaše, kterou již Claudia Cardinal nehraje, a když je unesena, jde po stopě únosců Dreyfus a mladý Clouseau. Film však neměl valný úspěch, i téma už se zdálo vyčpělé a bez špetky originality, a tak se již kromě jedné sezony nové animované série z roku 1993 THE PINK PANTHER (kde pantera namluvil Matt Frewer, známý z Faktoru Psí) dá říci, že život a doba růžového pantera definitivně odešla. ()

Reklama

kaylin odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle už je prostě filmová tragédie. Roberto Benigni nesahá nesahá Peteru Sellersovi ani po kotníky, bohužel se ho snaží až moc napodobovat. Film si vystačí s opakováním starých vtipů a scén, což vede jen k tomu, že je to pořádně velká nuda, která skoro až fyzicky bolí. Ani Claudia to moc nezachrání, nemluvě o proměně postavy Herberta Loma, který je najednou mentorem. ()

Psycho.R 

všechny recenze uživatele

Z dětství si pamatuju, že poslední díl byla třeskutá komedie, kde jsem se smál skoro nonstop. Včera jsem to shlédl a bohužel tomu tak není. Verze ustřední melodie od McFerrina je moc podařená. Roberto Benigni je dobrý herec i komik. A Syn růžového pantera nebyl tak špatný jako předchozí dva díly, to je důvod, proč musím dát 3*. Vlastně to ani nebolí, protože postava synátora není tak bolestivá, jak by se podle zdejších hodnocení mohlo zdát. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Smutný pohled na konce téhle kultovní série, navíc hořce okořeněný faktem, že ho má na svědomí původní autentický tvůrce a otec celého nápadu - Blake Edwards... Hlavní představitel Roberto Benigni, jinak celkem sympatický a osobitý tvůrce i komik, se díky pitvoření (ale i díky sterilnímu scénáři) řadí v hierarchii postav světa Růžového pantera na samé dno... Nejsmutnější na celém filmu je zjištění, že stejně jako v jeho samém ději, tak i co se týče důvodů jeho vzniku, jde jen o jediné - o dolary... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • Claudia Cardinale se ve filmu objeví jako Maria Gambrelli, zatímco ve filmu Komisař na stopě (1964) ztvárnila Marii Gambrelli Elke Sommer. Claudia Cardinale přitom hrála v prvním filmu série princeznu Dali. (doktofaust)
  • Když komisař Dreyfus (Herbert Lom) skáče do vody, aby zachránil strážníka Jaquese Gambrelliho (Roberto Benigni), dozvíme se, že neumí plavat. Ale ve snímku Stopa Růžového pantera (1982) skáče do svého bazénu, kde praví své manželce, že takto plave v bazénu již dvacet pět let. (doktofaust)

Reklama

Reklama