Včera, dnes a zítra

• Itálie Ieri, oggi, domani (více)

Živočišná Neapolitánka, která se věčnými těhotenstvími brání vězení, bohatá panička z Milána, nahrazující lásku pouhým bezcitným flirtem, či lepší římská prostitutka, do níž se zamiluje mladý seminarista, každá úplně jiná a přesto všechny stejně ženské a okouzlující. Nezapomenutelná Sophie Lorenová v rolích tří naprosto odlišných žen doslova zaplňuje filmové plátno svým neodolatelným ženstvím, jemuž v roli jejích mužských partnerů se stejnou chutí přihrává neodolatelný Marcello Mastroianni. (Česká televize)

kedluben

mám italské filmy rád. ale tohle bylo trochu mimo. snad jen první povídka mě zaujala, zbytek dosti proslabený (pěkně jsem to napsal). ale že byla lorenová ŽENSKÁ, co? no marcello taky nebyl k zahození! ()

MapleLoops

Legenda Italského filmu s půvabnou Sophií Loren se ani nijak jinak než plným počtem ohodnotit nedá. Film založen na povídkovém faktoru, kde se setkáváme se třemi italskými ženami které, i když jsou naprosto jiné, jsou v podstatě stejné. Musím vypíchnout výkon Sophie Loren ve třetí povídce coby společnice bohatých mužů okouzlila mladého faráře, tato italská legenda nemá obdoby, pro mne je tedy rozhodování jasné. Pět Hvězd je podle mne ale málo :-) ()

Desmi

Uřvaná italská rádoby romance stavějící na hezkým xichtíku Sophie Loren. Příběhově prázdné a zasmát se není čemu. ()

cinemafil

To je Itálie. Tohle je propagace Itálie non plus utra. Koncert pro 2 velmistry filmového plátna. Nejjadrnější je 1. ze života a Sophie rozehrává celou škálu svého herectví, 2. je nejslabší a 3. je něco mezi tím. Ovšem natočit film 2 hod. o Sophii 3* jinak to dokáže jen mistra a to De Sica je. 4* ()

zigy

Holzman s Janžurkou jsou bohužel lepší než tenhle film..:) V dabingu se Adamová s Brabcem snaží, seč jim síly stačí, ale určitou plytkost a italský křečovitý humor - nehumor nedokáží porazit pouhým uměním dabingu. Z těch tří povídek je asi nejlepší ta třetí, ale jen díky tomu, že se přidá třetí skvělý dabér Kostka....Určité dobové kouzlo to však má, hlavně příznivci let 60. zajásají, a pak taky příznivci paní Loren.. ()

Callie

Prostě dokonalost. Ta živočišnost a dokonalá ženskost, krása Sophie Loren, Marcello kouzelný, půvabný, sice ušlápnutý, ale všechno dohromady dává dohromady skládačku bezchybné filmařiny. De Sica zde ukazuje, co a jak se kdysi točilo. Učte se a zírejte. Moc jsem si to po letech užila. Mňam ... PS. dokonalý dabing ...za šestou hvězdu ()

FandaF

Sophia Loren ve třech rolích žen, kde by člověk váhal jestli je pomilovat, nebo zabít (nebo naopak :D )... ()

PTuranyi

Výborný poviedkový film s troma "zábavnými" príbehmi, v ktorých dominuje zmyselná Sophia Loren. Prvé dve by som označil za sociálne komédie, pretože v ich komike je dôležité sociálne postavenie partnerov. Adelina a Carmine sú si v svojej chudobe rovní a komickú zápletku tvorí snaha vyhnúť sa väzeniu rodením detí čo Carmina fyzicky ničí do tej miery až zlyhá. Anna a Renzo sú na tom diametrálne inak. Ona je bohatá a on chudobný. Trpko-smiešna pointa je ukrytá v rozpore medzi Anninými slovami a skutkami vo vzťahu k bohatstvu. Posledná Mara je zo všetkých poviedok najzábavnejšia, pretože jej nábožensko-erotická zápletka vytvára strhujúce komické situácie, v ktorých sa Augusto ako Maryn amant zmieta medzi prísľubom slasti a odmietnutím. Nehovoriac o pobláznení mladého adepta teológie. Prvý film z rady vo výbornej produkcii Carla Pontiho a réžii Vittoria De Sicu ukázal, že chémia medzi Sophiou Loren a Marcellom Mastroiannim funguje perfektne, takže obaja svoje postavy stvárnili skvele. ()

marti

Na dnešné časy trochu dlhé, málo humorné, málo dynamické. Preto sa mi najviac páčil stredný príbeh - skôr sfilmovaná anekdota - ako znudená panička vie snívať o úteku s chudobným milencom, kým jej nenabúra Rolls-Royce. Mastroianni ako vždy dokonalý a neprehliadnuteľný. ()

f1

Sophia je nádherným reprezentativním zobrazením italské ženy. Navíc třikrát. Nejzábavnější je asi poslední povídka s mladým a krásným seminaristou. Marcello a intimní atmosféra světla lednice nemá chybu. Na tohle mají jen italové, nikdo jiný. ()

gizi

Moc pěkný film, především ta první povídka je taková živá, přirozená, prostě mě úplně dostala (90%). Druhá povídka je velmi krátká, zaslouží si 80%, poslední je opět velmi zdařilá díky režii i hereckým podáním - 75%. Film je doplněn velmi dobrou hudbou. Celkově 80%. ()

nouvelle vague

Naprostá klasika. Sophia a Marcello v nejlepší formě, co víc dodat. Vynikající zábava, prostřední povídka kapánek slabší, ale ty druhé dvě to s velkým přehledem vyvažují. ()

misicka1234

skvely film...skvely herci <3 Sophia Loren a Marcello Mastroianni <3...film je rozdeleny na tri casti, rozlicne role , skvely film odporucam :) ()

charles3

Tento film se mi podařilo shlédnout teprve po 60 letech od jeho natočení a po cca 40 letech, co jsem se o jeho existenci dozvěděl. Lorenová zde exceluje ve třech povídkách, pokaždé ve zcela jiné roli z různého prostředí. Skvělá barevná širokoúhlá kamera, zvláště její široké záběry v první povídce. Silné čtyři hvězdy a hned se vrhám na další De Sicovu, Lorenové a Mastroianniho komedii, tedy Manželství po italsku. Snad nebude o moc horší... ()

hanca.uh

Nemohla jsem se vynadívat na ty úžasné herce a vtipné milé příběhy. A ano, je to chvilkama hodně jakoby až kulisově divadelní, ale na rok 1963 úplně super dílo a Sophia teda byla kočka jako hrom:-)) ()

miccio

Když jsem film Včera, dnes a zítra viděla před lety, líbila se mi nejvíc Mara, příběh třetí o luxusnější prostitutce žijící v Římě, kde při svém prvním setkání na terase svého půdního bytu zamotá hlavu mladému sousedovi. Tehdy se taky pro mě stala Sophia Loren vzorem ženské krásy (i díky jejímu temperamentu). Včera jsem film viděla znovu a zamilovala se do prvního filmu, Adelina z Neapole je příběh možná s největším vtipem a nábojem. Zápletka s neustálým plozením dětí ve snaze uniknout několika měsícům za katrem, a to až do doby, kdy "to" prostě nejde... A snad, až film uvidím potřetí, zaujme mě víc i prostřední Anna, bohatá kráska z Milána znuděná svým zabezpečeným a monotónním způsobem života, "prchající" se svým milencem do Neapole za sluncem... Zatím je pro mě tato prostřední část nejméně zajímavá a celkem vzato zapomenutelná. Přesto všechno dávám za pět *, neboť na část třetí jsem ani přes dlouhá léta abstinence nezapomněla a včera jsem našla zalíbení i v prvním ději filmu. ()

TMM

Tři filmové povídky, tři filmové páry, Sophia Loren a Marcello Mastroianni. Dá se je nemilovat? Itálie z filmu číší s každou scénou, je to velice zábavné. Poslední povídku mám nejradši, přijdou mi tam nejvíc sami sebou, Sophia je diva, bohyně, femme fatale, herečka své doby. 100% ()