Reklama

Reklama

Dnes, zítra a pozítří

  • Itálie Oggi, domani, dopodomani (více)

Marcello Mastroianni se představuje ve třech komediálních povídkách. Ať už ztělesňuje muže, jenž střílí po ženě z revolveru slepými náboji, aby jí dokázal, jak o ni stojí, anebo muže, který se snaží prodat svou atraktivní manželku arabskému emírovi a nakonec se stává novým přírustkem harému. Máte-li rádi italské komedie nebo herecké umění Marcella Mastroianniho, neměla by tato "klasika" chybět ve Vaší sbírce. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Ještě párkrát foukne, než ho osud sfoukne.“ Alfamilovník Mastroianni jako obvykle zábavný, s balonky i přesvědčivě šílený. L'uomo dei 5 palloni: Jak přesně stanovit mez prasknutí? Kolik fouknutí ještě zbývá, než mi bouchne balonek a v partnerce saze? Chce to vědecký přístup a „klid na práci.“ Špičkování Maria s Giovannou a jejich smyslné kočkování bylo roztomilé. O to víc pak mrazilo při pohledu do šílencových očí. L'ora di punta: Co znamená mít „italskou domácnost?“ Nahoru dolů, od milostného tokání k děsnému bengálu a vraždění, pak zpět k tokání, to vše několikrát denně. Pět z pěti manželských poradců doporučuje koupi revolveru! La moglie bionda: Zápletka mou ženu znepokojila: „Miláčku, že bys mě nikdy...“ OKÉNKO HARÉMU: [][] Jak drahá je má drahá polovička? ◘ Za blondýnu bych dostal 2 miliony, švédských korun. ◘ Nebo 300 milionů lir, ve směnkách. ◘ Za tu moji zrzku max. dvacet, třicet velbloudů. Hm, tak nic. Ačkoli... kolik vlastně stojí jeden velbloud? [][] Poučné i zábavné, s pár milými fórky, např. focení na řidičák či blondýna na opravdu velké pláži. Závěrem recept na šťastné manželství. Nepřehánět to s koníčky, po manželce střílet jen slepými a hlavně ji nikdy nezkoušet prodat! Natož teplému šejkovi. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Je-li o dva roky starší Sicův povídkový film VČERA, DNES A ZÍTRA věnován nakonec spíše rovnocenně pojatým vztahům muže a ženy, sarkasmus tohoto hraného filmu si bere na věci italsky zabarvenou dobovou podobu mužské přezíravosti a vládychtivosti. V pánech tvorstva, kteří tu jsou spíše chladnokrevně nazíráni jako bytosti vědomé si své zranitelnosti, jsou vcelku podrobně prvoplánově zachyceny všechny základní formy jejich sebejisté nejistoty. Vrcholem je v tomto ohledu harémová povídka, v níž hlavní hrdina, odhodlaný co nejvýhodněji zpeněžit svou choť, aby se vyhnul výdajům spojeným s rozvodem, končí proti všemu svému i divákovu očekávání sám v homosexuálním harému neobvykle pohlavně orientovaného monarchy (nebo jeho bratra, což je v daném případě zaměnitelné). I silné pohlaví má své dny a slabé stránky. Je zranitelnější, než je samo sobě s to připustit. Také dnes. ()

Reklama

Damiel 

všechny recenze uživatele

Všechny tři příběhy jsou si svou kvalitou více méně podobné, což se u podobných projektů, na nichž se podílí více tvůrců, zase tak často říci nedá (např. Eros). Je to docela vtipná studie partnerských vztahů, se satirickými a groteskními tóny. Na opakované sledování ale jen pro zažrané Mastroiannovce. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Česká televize má myslím cyklus 3krát s Miroslavem Donutilem. Naštěstí z toho ale nedělá celovečerní filmy. První povídka je rozvedení Freudovy teze o orálním stádiu: Mastroianni se chce přes balonky vrátit k maminčině cecíku, druhá je divadelní aktovka pracující se stereotypní představou italského manželství, třetí je natažená anekdota se stereotypní blondýnkou, stereotypní představou arabského manželství a jedním ušlápnutým bankovním úředníkem. Tuctová televizní zábava ve stylu bezzubých Bakalářů. Nuda, stereotypy, rutinní Marcelo, prázdná krása make-upu hereček, co nemají ve svých rolích co hrát - každá země má takových TV výplní ospalé neděle v archívech tucty. ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Pobavil jsem se celkem dobře. 3 povídky v hlavní roli s Marcellem Mastroiannim. V prvním příběhu se pan továrník upne na problém kolik vzduchu se vejde do balónku a začne ztrácet i zájem o svou atraktivní přítelkyni, ani se nedivím jak dopadl ( a to doslova ). Druhý příběh nám ukazuje klasickou italskou povahu, chvíli láska, chvíli boj. Problém je vyřešen : "jestliže chceš mít klid, musíš na svou ženu občas vystřelit". Ve třetí příběhu se snaží pan účetní prodat svou marnotratnou ženu do harému, nakonec vše končí přesně obráceně a manželka prodá jeho. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (6)

  • Limuzína uvedená v druhej epizóde je Rolls-Royce Silver Cloud III Convertible z roku 1963. (Arsenal83)
  • V úvodných scénach tretej epizódy, počas útoku skupiny násilníkov na kabriolet bankára, možno zahliadnuť Ennia Antonelliho. (Arsenal83)

Reklama

Reklama