Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ken Iwase právě dorazil na svatbu svojí kamarádky z dětství Yoshidy Rei. Byl s ní už od dob základní školy, ale nikdy jí nevyjádřil, jak moc je pro něj důležitá. Ken se potlouká sálem, kde potkává své staré přátelé od dob školy. Hlavně však narazí na vílu, která mu je ochotna dát druhou šanci vyhrát srdce dívky, kterou miluje. Povede se Kenovi napravit v minulosti to, co zpackal? (Vavča)

(více)

Recenze (7)

loveless 

všechny recenze uživatele

Rei se vdává. Vdává se za sympatického vysokoškolského učitele Tada. Nevdává za Kena, za svého kamaráda, se kterým byli čtrnáct let téměř nerozluční. Kde se stala chyba? Když se na svatbě promítají fotky ze života nevěsty, Ken tak moc lituje, že neudělal některé věci jinak, že neřekl Rei co k ní cítí a nezískal ji pro sebe, že se ho zželí víle (nebo spíš postaršímu vílákovi) místního kostela a ten mu umožní pomocí promítaných fotek se dostat zpět do minulosti a zkusit ji změnit. Ale bude to stačit, podaří se Kenovi získat srdce Rei a překazit svatbu? Tohle dorama je opravdu hrozně moc roztomilé, Ken se snaží a snaž a pořád se mu něco plete do cesty. Tomohisa Yamashita mě sice v určitém smyslu nedokáže získat svým dokonalým vzhledem, ale stejně mě vždy během krátké chvíle (naprosto nepochopitelně) zláká na svou stranu a už nepustí. Hlavní hrdinka Rei mi moc nesedla, ale ostatní mi to vynahradili a byli moc příjemní a i některé vedlejší postavy byly opravdu jedinečné (Socrates a učitel/trenér Ito). Ze začátku mě závěrečná písnička celkem štvala, ale než jsem dokoukala, tak jsem si zvykla a dokonce se mi i líbila a určitě se tam dost hodila. Každopádně trefa do černého pro mě písnička Chiisana Koi no Uta od Mongol 800 a věčně utíkající Ken :3 Jediná věc, za kterou bych tvůrce vytahala za vlasy bylo to trapné aleluja šanc, to mi trhalo oči i uši :D ()

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Ach, japonská teen romance, jenomže ta hloubka, vyobrazení pocitů a přístup ke konverzacím jsou opět tak dospělé, o čemž se může zdát leckterým vyspěle se tvářícím kouskům. Tento seriál je tak krásný a hřejivý. Obsahuje spoustu nesobeckých jednání, jenž krystalizují skvělé konverzace, které mě od japonců nepřestávají bavit, načež jsem jimi vyloženě fascinován. Samozřejmě samotná zápletka je sobecká až moc. Svatba dvou, přičemž třetí se vrací do minulosti, aby pro sebe získal tu, kterou miluje. Bez vyzrazení určitých situací se to těžce popisuje, ale opravdu ze spousty scén nesobeckost jenom srší. Kdo viděl, bude možná vědět o čem píšu. Navíc banda těchto přátel se skvěle doplňovala a dobře se na ně koukalo, jelikož to byly dostateční sympaťáci. Kdo chce něco pěkného a klidného pro odpočinek, tak by si mohl s tímto seriálem přijít na své. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Na tomhle dorama se mi líbí, že s postavami prožijeme tolik času - vlastně trochu navštívíme Základní školu, dostudujeme Vysokou, najdeme práci, podíváme se na svatbu... vracení do minulosti do určitých situací se mi líbilo, nejkrásnější počin, který Ken udělal, mu byl smazán z tabule, až mi to bylo líto. Hm, tady se opravdu člověk musí trochu (i více) vcítit do hlavního hrdiny, jinak těžko si z toho něco odnese. Já se vcítila, soucítila jsem s ním a ke konci mi ho opravdu bylo moc líto, že mu to prostě nevychází. Povzbuzovala jse ho a křičela: "Tak už se sakra vymáčkni! Řekni to! Řekni to!" ^^ Líbilo se mi to. Mělo to pěknou end písničku. Bylo to vtipné. Ukázalo to krásné přátelství. Člověk jim fakt musí závidět. Pokud chcete něco klidnějšího, kde hlavní hrdinka stojí za to, aby se pro ni do té minulosti chodilo, tak určitě sáhněte po tomhle. Nutné zhlédnout i speciál, bez něj jako byste přišli o to hlavní (mchd. má skoro 2 hodiny). Přeloženo ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Úžasná atmosféra, kterou tvoří právě to, že s postavami v podstatě prožijeme velký kus života (jak už napsala i Zíza). V některých epizodách jsem vážně nedokázala potlačit slzy, obzvláště v té páté, která byla podle mého názoru ze všech nejlepší. Dědeček Rei mě zkrátka dostal :) Je zajímavé, že Japonci tak málo říkají AIŠITERU (Miluji tě) a většinou ve smyslu "miluji tě" raději zvolí DAISUKI, což ale ve skutečnosti znamená "mám tě hodně rád", popřípadě SUKI, tedy "mám tě rád". Myslím ale, že dědeček Rei (ač pouze postava v seriálu) dokázal, že to tak nemusí být vždycky. Navíc myslím, že i když se často Japonci ostýchají říct něco naplno, nečiní to jejich city o nic menšími. V páté epizodě tohoto seriálu je to nádherně ukázáno a nejspíš proto se mi tento díl hodně líbil. Skvělých dílů to mělo každopádně víc, ale bohužel v druhé polovině mě začalo trochu štvát, že se Kenzó nedokáže pořád vymáčknout, i když měl tolik příležitosti. Má to samozřejmě svůj smysl, aby seriál nakonec dopadnul jak má, ale zkrátka mě to trošku rozčilovalo, i když jsem Kenzóovi fandila. Možná proto nakonec nejsem schopná dát pět hvězd, i když se mi Puropozu Daisakusen líbilo hodně. Do pěti hvězd ale chybí jenom ždibec. Speciál jsem zatím neviděla (má v podstatě délku filmu), ale už se na něho těším, protože samotný seriál skončil způsobem, který nechává diváky tak trochu v nevědomosti, co bylo přesně dál. ~(4,4)~ ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Právě dokoukáno a musím se přiznat, že tenhle seriál jsem protrpěla. Protrpěla v tom smyslu, že mě neskutečně drásalo jak to Kenovi nevychází (Já vím, že mu to těžko mohlo vycházet - o čem by pak další díly byly? ;o) ) a jak pro samé přemýšlení není schopen se rozhoupat. Tedy sem tam se mu něco povedlo, ale... to nejdůležitější prostě ne a ne. Ale to jenom na okraj. Seriál samotný je moc milý, ukazuje přátelství tří kluků a dvou dívek z nichž každý je úplně jiný a přeci je mezi nimi pouto potvrzující mušketýrské jeden za všechny, všichni za jednoho. Moc se mi líbila myšlenka a provedení Kenových návratů do minulosti a zpět. Kolikrát si člověk řekne tohle a tamto bych udělal jinak, ale opravdu by to dokázal? Tahle dorama není jenom romantika, ti co rádi přemýšlí o tom co viděli si rozhodně přijdou na své. Každý díl jsem měla v hlavě ještě docela dlouho po skončení. P.S. Speciál si nechávám na zítra, abych se měla na co těšit a doufám, že mám na co. A taky jsem zvědavá jestli se v něm Yamashita tak naběhá jako v seriálu. ;o) ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama