Poměrně známý zahraniční pořad dorazil v době krize i k nám. Budete svědky snahy mnoha podnikatelů získat peníze na své originální projekty. Investory se tentokrát stali již finančně zabezpečení podnikatelé. Pan Tomio Okamura ještě před pár lety prodával popcorn a colu v Tokiu, nyní k nám vozí japonské zákazníky. Dalším příkladem je paní Dana Bérová, která se starala o majetek šlechtice Schwarzenberga. Každý se může přihlásit a pokusit se získat peníze na nové projekty, a televizní divák je svědkem, jak se bude žadatelům dařit. (RadimFišer)

Zagros

Poslední dobou vznikají reality show na všechna možná témata a povětšinou nemají valný smysl a po jedné sérii jich spousta zapadne. Za mě Den D smysl měl a ještě měl i vcelku dobrý formát, který dokázal pobavit. Uvítal bych i další pokračování show. Ano, je pravda, že reálně mnoho nápadů neprošlo a realizované a úspěšné investice by se asi daly spočítat na prstech jedné ruky. Nicméně i tak je to přínosné a nápady alespoň pobavily a mnohdy mě žádající udivili svoji naivitou, ale i svoji kreativitou. ()

MTHRFCKR

Jeden ze nejlepších pořadů za poslední roky, které se objevily na České televizi. Každý díl trumfuje ten předchozí a to nejen nápady uchazečů o investici. Bezesporu pět hvězdiček. ()

wosho

Dobrý nápad s nic moc provedením. Po pár dílech to začné nudit, jelikož je to neustále dokola to samé. ()

divak84

po debilních projektech typu vyvolení, superstar či velký bratr se ČT rozhodla bouchnout do stolu a jako jediná přišla s reality show pro normální lidi. Skvělý nápad vytvořit tuhle show. Samozřejmě lidi toho "zneužívají" a proto jsem často svědky dementních prezentací v provedení dementních lidí. Samotný pořad je však dobrý ve všech směrech. proč ? protože když už někdo získaá onu investici, divák-podnikatel si řekne že to je možné a jak má vypadat správná prezentace, kalkulace, rozvaha, rozjezd businessu apod. Pokud je "soutěžící" odrovnán, divák-podnikatel ví co nemá dělat, jak a co podnikatelé odradí apod apod. Samozřejmě ona častá až hodně tvrdá reakce investorů na neadekvátní projekty JE pro kamery, jediná věc co se mi nelíbí je trošku obehraná písnička té brunety (ted nevím jmeno) , která každý díl prostě musí říct "že má hodně aut v garaži" ()

DannyBoy80

Viděl jsem jeden díl, ale musím uznat, že je to moc dobré. Poučné a taky pobaví. Složení investorů je optimální a soutěžící jsou někdy šílení. Ja jsem se bavil. ()

javirgo

Dost neobvyklý a o to víc zajímavý pořad, který může zaujmout a také poučit i obyčejného diváka. Nabízí se zde široká škála i těch nejpodivnějších podnikatelských záměrů . Některé jsou sice pro zasmání, ale občas se najde i pár dobrých, které stojí investorům za uvážení. Pak je velmi zajímavé, sledovat jejich reakci, jak se k nabízeným záměrům vyjádří. Pořad považuji za kvalitní a i výběr investorů se dost povedl. Přála bych si, a nejen asi jen já, aby nám TV takové nápadité pořady nabízela častěji. ()

Foxhound#1

Některé projekty jsou skvělé, jiné průměrné a další naopak šílené. Je vidět, že investoři jdou opravdu jen po výnosných projektech a na některé se pro nevýnosnost nedostane, byť jsou to mnohdy nápady originální a určitě by se daly uplatnit v širším měřítku. Problém ale je, že pro uvedení něčeho nového musíte mít i obchodního ducha a to tito vynálezci a kutilově většinou nemají a proti tomu investoři zase nemají čas a nechtějí dělat všechnu dřinu za ně. Jako formát reality show neokoukané a určitě koukatelnější jak 100x ojeté zpěvácké soutěže. ()

iampatrik

80% Neobvyklý, zajímavý, originální pořad, u kterého se člověk občas zasměje, zakroutí hlavou, diví se apod.. Vše je v pořádku až na Michaela Rostock-Poplara, kterého nemůžu vystát - povýšenecký, arogantní, namyšlený hlupák. ()

Ondrus

Zkrachovalci přicházejí s podřadnými nápady. Šašci v čele s mediálně protlačovaným,nijak výjimečným Okamurou jsou parodií na investory, kteří si myslí, že s těmi rádoby investorskými řečmi někoho ohromí. Je to především reality show se skoro nulovým přínosem investičních znalostí. ()

crozet

Standardní sociálně psychologická konfrontace zkušební komise vs. zkoušený objekt, kdy racionální argumentace a kontrola převažují pouze zdánlivě - vše, jak si mnozí pamatujeme z osobních zkušeností ve školství. Je zřejmé, že nejde pouze o strojové vyhodnocení životaschopnosti přednášeného projektu a jeho protagonisty; i přehrávková komise sama je totiž složena z lidí, bytostí rozhodně nestrojových a neracionálních, z nichž některým se svou podstatu daří kompenzovat více, některým se ji daří zastírat méně. Tímto krkolomným výkladem chci jen poukázat, že hodnocení komise je vším možným, reálným zhodnocením představovaného projektu však často minimálně. Nicméně výše popsaná zápletka, která je podstatou scénáře tohoto (myslím, že britského?) formátu, simuluje klasickou životní situaci, jak ji všichni známe a jak v ní všichni v různých periodách a intenzitách figurujeme; hysterické excesy např. Dany Bérové nezbývá než překousnout - v životě i v televizi. Konverze formátu do českého prostředí je patrně dostatečná. Jinak co se mě týká, pořad nevyhledávám, příliš mi navozuje vzpomínky na osobní a výrazně neoblíbené zážitky; spolu s Okamurou tedy: To se mi zrovna nelíbí. ()

Pavelos

Dobrý pořad s dobrou myšlenkou.. Jediná věc co mě mrzí je, že tady se skutečně ukazuje jedno zásadní pravidlo a to je: "Kdo má peníze, tak si diktuje podmínky":-( ()

Ad4mson

Příjemnej pořad ještě z doby, než se Okamura stal politickým šaškem a odporným populistou. Zasr*nec jeden!!! TFUJ! ()