Panenka je zajímavá jako dokument potíží a omezení, s nimiž se východoevropští filmaři potýkali při realizaci západních námětů. Když se divák nasytí žertovným simulakrem amerických reálií prostřednictvím kulis na Kavčích horách, zbude nutnost uznat, že je detektivka napsaná a zahraná tak dobře, že jí její papundeklová výprava skoro sluší. Jako upomínka na vytříbenější sensitivitu potěší motivy, jež byly v osmdesátém roce šokující, ale které dnes vyloudí na tváři sadismem hýčkaného současného diváka přinejlepším pobavený úsměv (Abrhámova postava na heroinu).(19.9.2015)

Panenka od Eda McBaina je jedna z prvních detektivek, které jsem od něho četla a tak mě docela zaujalo, jakými hereckými typy autoři téhle inscenace obsadí jednotlivé policajty 87. revíru. No Bert Kling byl na rozdíl od Skopala blonďák, a Mayer byl určitě mladší, než Kopecký, ale Abrhám mi do role sympatického Steva Carelly docela seděl...škoda, že ho fakt neuvázali k tomu radiátoru nahého, jako v knižní předloze...(6.9.2011)

Tím, že příběh je situován do zkažené imperialistické země, nemuseli mít socialističtí tvůrci tohoto krimi žádné zábrany v ukázání amorálních prvků společnosti a mohli se náležitě rozmáchnout. Tato televizní inscenace rozhodně nenudí, nicméně Abrhám, Skopal ani Šulcová mi do rolí neseděli, naopak velmi se mi líbil Kopecký a Haničinec.(14.5.2011)

Na americkú kriminálku to bolo veľmi divné, a na českú zase príliš americké. Určitá dávka napätia sa našla, ale prospelo by o niečo menej osobných problémov, alebo boli tie problémy slabo späté s prípadom. Kráska Jana Šulcová ako brutálna trýzniteľka so striekačkou bol zásah úplne vedľa, pri tých scénach chýbalo už len to, aby jej Abrhám zašepkal do ucha S tebou mě baví svět.(4.4.2017)

Tak sem jednou zase shlédl poklad:-))Klasická kriminálka podle románu z pera soudruha.V té době se kriminálky uměly točit a hlavně herecká esa je uměla zahrát!!!nNepamatuju si že bych někdy shlédl tak podrážděného a zdravě sebevědomého detektiva jako byl S.Skopal.Byl v nejlepších letech a na hubu by potřeboval zbrojní průkaz:-))Výčet výborných herců je famozní,líbil se mi i trošku přestárlý p.Kopecký a v pokročilém věku se nenechal zahanbit ani p.Nedbal.Cupák,Haničinec,Abrhám sou bez debat,ti zahráli svoji klasiku,prostě výkon který má koule ale to můžu říct o všech hercích v tomhle skvostu.Nejvíc mi v paměti zůstane především nervák Skopal,toho kluka prostě můžu a jiskra mu neubyla ani teď v roce 2013.Příkladem je seriál Vyprávěj:-)))(12.4.2013)