Nějak mě to celou dobu nepustilo k sobě kvůli nedostatku autenticity. Plechovky od coly, krabice od marlborek, saka ležérně přes rameno, ruch velkoměsta za okny, pár jakože Afroameričanů či familiární oslovování Stýve ještě odpovídající prostředí nevytvoří. Je úsměvně, jak si na Kavčích horách uvědoměle představovali kapitalistický svět v optimistických a moderních barvách, zatímco produkce z tuzemských reálií se ani nesnažily přetřít tu uniformní šeď. Na jejich omluvu podotýkám, že točit o pár let později imperialističtí soudruzi remake Dietlova pitavalu, měli by z věrností prostředí také problémy.. Labil Sváťa Skopal z 87. prescintu byl ovšem výborný, lepší než Sonny Landham..(5.4.2017)

Panenka od Eda McBaina je jedna z prvních detektivek, které jsem od něho četla a tak mě docela zaujalo, jakými hereckými typy autoři téhle inscenace obsadí jednotlivé policajty 87. revíru. No Bert Kling byl na rozdíl od Skopala blonďák, a Mayer byl určitě mladší, než Kopecký, ale Abrhám mi do role sympatického Steva Carelly docela seděl...škoda, že ho fakt neuvázali k tomu radiátoru nahého, jako v knižní předloze...(6.9.2011)

Ed McBain v českém podání, které nepůsobí lacině ani trapně. Z pochopitelných důvodů (oproti knižní předloze) není Pepa Abrhám připoután k radiátoru nahý a Jana Šulcová se před ním neproducíruje nahoře i dole bez (ňadro v ČST v roce 1980? VYLOUČENO!), Meyer Meyer byl v předloze asi taky mladší a poněkud mohutnější, než Miloš Kopecký, ale celkově se tahle detektivka opravdu povedla.(22.3.2010)

Slusna normalizacna detektivka, v 70. a 80. rokoch v byvalej Ceskoslovenskej federacii uz normalizacia zarezavala do kazdej oblasti zivota spolocnosti /politika komunalna, vysoka, rozhlas, TV, noviny....../ a tak sa tocili taketo TV detektivky, ktore vladnucim sudruhom nijako nevadili. Namet je tuna dobry - vysetrovanie vrazdy - a nasledne dialogy a postup vysetrovania. Abrham, Skopal, Kopecky a Hanicinec to dobre tahaju, minutaz 81 min je tak akurat : 60 %(1.9.2015)

Panenka je zajímavá jako dokument potíží a omezení, s nimiž se východoevropští filmaři potýkali při realizaci západních námětů. Když se divák nasytí žertovným simulakrem amerických reálií prostřednictvím kulis na Kavčích horách, zbude nutnost uznat, že je detektivka napsaná a zahraná tak dobře, že jí její papundeklová výprava skoro sluší. Jako upomínka na vytříbenější sensitivitu potěší motivy, jež byly v osmdesátém roce šokující, ale které dnes vyloudí na tváři sadismem hýčkaného současného diváka přinejlepším pobavený úsměv (Abrhámova postava na heroinu).(19.9.2015)