• rakovnik

Bez ohledu na scény natáčené v českém paneláku s českou kuchyňskou linkou, vybrali si tvůrci předlohu stejně nejspíše kvůli pohnutkám pachatele hrůzného činu, tedy s kritikou západní pokleslé společnosti. Alespoň celý příběh nevyzněl úplně špatně, jako když takovou kritiku přenášeli do reálného socialismu. Celý film je ukecaný, odehrávající se především ve dvou studiových prostorách. Ovšem nejtrapněji mi bylo při sledování scén s duem Abrhám - Šulcová. Každopádně hvězdné herecké obsazení v byť sebemenší roli a pár amerických bouráků na pražské ulici jsou jedním z mála pozitiv filmu.(5.4.2017)

Tím, že příběh je situován do zkažené imperialistické země, nemuseli mít socialističtí tvůrci tohoto krimi žádné zábrany v ukázání amorálních prvků společnosti a mohli se náležitě rozmáchnout. Tato televizní inscenace rozhodně nenudí, nicméně Abrhám, Skopal ani Šulcová mi do rolí neseděli, naopak velmi se mi líbil Kopecký a Haničinec.(14.5.2011)

Panenka je zajímavá jako dokument potíží a omezení, s nimiž se východoevropští filmaři potýkali při realizaci západních námětů. Když se divák nasytí žertovným simulakrem amerických reálií prostřednictvím kulis na Kavčích horách, zbude nutnost uznat, že je detektivka napsaná a zahraná tak dobře, že jí její papundeklová výprava skoro sluší. Jako upomínka na vytříbenější sensitivitu potěší motivy, jež byly v osmdesátém roce šokující, ale které dnes vyloudí na tváři sadismem hýčkaného současného diváka přinejlepším pobavený úsměv (Abrhámova postava na heroinu).(19.9.2015)

Tak sem jednou zase shlédl poklad:-))Klasická kriminálka podle románu z pera soudruha.V té době se kriminálky uměly točit a hlavně herecká esa je uměla zahrát!!!nNepamatuju si že bych někdy shlédl tak podrážděného a zdravě sebevědomého detektiva jako byl S.Skopal.Byl v nejlepších letech a na hubu by potřeboval zbrojní průkaz:-))Výčet výborných herců je famozní,líbil se mi i trošku přestárlý p.Kopecký a v pokročilém věku se nenechal zahanbit ani p.Nedbal.Cupák,Haničinec,Abrhám sou bez debat,ti zahráli svoji klasiku,prostě výkon který má koule ale to můžu říct o všech hercích v tomhle skvostu.Nejvíc mi v paměti zůstane především nervák Skopal,toho kluka prostě můžu a jiskra mu neubyla ani teď v roce 2013.Příkladem je seriál Vyprávěj:-)))(12.4.2013)

Slusna normalizacna detektivka, v 70. a 80. rokoch v byvalej Ceskoslovenskej federacii uz normalizacia zarezavala do kazdej oblasti zivota spolocnosti /politika komunalna, vysoka, rozhlas, TV, noviny....../ a tak sa tocili taketo TV detektivky, ktore vladnucim sudruhom nijako nevadili. Namet je tuna dobry - vysetrovanie vrazdy - a nasledne dialogy a postup vysetrovania. Abrham, Skopal, Kopecky a Hanicinec to dobre tahaju, minutaz 81 min je tak akurat : 60 %(1.9.2015)