Začínajúca pilotka a jej priatelia sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve, keď ich lietadlu záhadne zlyhá riadenie. Niekoľko mladých priateľov sa rozhodne ísť na koncert netradičným spôsobom – zaletieť naň prenajatým malým lietadlom. Len chvíľu po štarte, keď vletia do čudesnej búrky, začne lietadlu zlyhávať riadenie, úplne sa vymkne kontrole a neovládateľne stúpa vyššie a vyššie. Začínajúca pilotka Sara a jej štyria mladí priatelia Mel, Cory, Bruce a Sal s hrôzou zisťujú, že sú uväznení vo vzduchu a navyše sa musia pustiť do smrteľného boja s nadprirodzenou silou, ktorá prekračuje všetky najhoršie obavy. Odkiaľ sa však monštrum vzalo? (oficiální text distributora)

marek29

Potenciál tu byl obrovskej ale zlé síly mimo letadlo to zabily :D takže takhle za 3 a uvidime treba pri budoucí opakované projekci změním názor :) ()

tremors

Od tohoto filmu jsem očekával, když už ne nic jiného, tak alespoň pěkný monstrum a slušnou atmosféru. Bohužel obojího se mi nedostalo v plné míře, ba dokonce atmosféru jsem nezaznamenal skoro po celý film. Hlavní zásluhu na tom mělo herecké obsazení a závěrečně rozuzlení, které je více než trapné.. ()

djbarrel

OMG ! Co toto bylo ? Námět je slibný. Atmosféra vypadá solidně. No a ve chvíli kdy vlétneme do mraku a vše se začíná hroutit to vypadá velmi dobře ... Jenže pak se to začne kazit a finální rozuzlení je tak strašně debilní, že jsem myslel, že koukám na pohádku a ne na mystery horor. Když se připočítá, že každá z postav byla alespoň trochu švihlá dostáváme se na okraj Odpadu ! Snad jen ta trocha atmosféry a skutečnost, že mi film trochu připomněl Časožrouty, film zachraňuje od Odpadu ! Moc jsem nečekal, ale nedostal jsem vůbec nic ! 14 % ()

Alice Ashley

Dávám 4*. Dvě hvězdičky jsou za skvělou herečku Jessicu Lowndes, kvůli které jsem se na tenhle film vůbec podívala. Jedna je za konec, který se mi docela zamlouval. A poslední * za celkový průběh a atmosféru filmu. ()

rbrandt183

Sympatická mládež vystavená okrem svojich citových problémov ešte život-ohrozujúcej situácii. To pripomína skvelý britský The Hole z roku 2001. Naviac sa to bude páčiť asi každému fanúšikovi dokumentárnych rekonštrukcií Mayday. A tá sci-fi vsuvka? Podobný postoj ako v prípade ovládača vo Funny Games U.S. - mne to nevadí. ()

Pjotrik

Obří oliheň zhmotněná pomocí představivosti? Kde já už tohle viděl...proč do toho éroplánu rovnou nenasedli Dustin Hoffman, Sharon a Samuel? Psychologie a chování postav na tragické úrovni. Nechápu proč tyhlety srágory s rádoby teenagerovskými problémy ještě vznikají. V celém filmu se objevila jen jedna originální věc. Byla to situace, kdy Jessica Lowndes nastartovala líbačku s tím pošukem, aby konečně myslel na něco pěkného:)) Kdyby se obě krásky svlékly hned na začátku, všem by zachránili život (na chobotnici by v takové chvíli myslel opravdu jen debil!!). V historii kinematografie by se nejspíš jednalo o jediný počin svého druhu, který by úroveň filmu pozvedl (kromě eroťáků a jiných XXX). 39% ()

MrFarmer odpad!

Hrozně dobře vypadající film, dobrý na efekty, ale je to TAK HROZNÁ KRAVINA ŽE TO ANI SNAD NENÍ MOŽNÝ. V životě sem neviděl větší blbost co se děje a hereckých výkonů týče. tečka ()

bulawaio odpad!

Survival Horor odehrávající se v malém letadle, které ani neví kde létá? to zní fajn. Nicméně když se na scéně objevuje obří chobotnice a mladí Teenageři si za letu chodí opravovat záď jen tak nalehko. To člověk ani nevěří. Poté působí toto dílko naprosto komicky... ()

brasek

Škoda! Nebyť hlúpej pointy a debilného konca hodnotil by som za päť hviezdičiek a hovoril o skvelom horore. Snímok má mierny rozbeh, ale potom ide pekne do tuhého... nádherná temná búrka, lovecraftovská chobotnica a dej v kokpite lietadla, kde nádhernú psychohru rozohrá partia pasažierov. S odlišným charakterom postáv (Bruce je bojko, Sal je hovado... atď.) sa docielila vynikajúca atmosféra a napätie... keď sa očakávalo, že postavy sa budú báť, tak sa báli... keď sa očakávala šialenosť, tak postavy šaleli. Posledných necelých 20. minút by som fakt vystrihol a natočil úplne inak, úplne skazili snímok. ()

veverysiak odpad!

Včera som sa tu mierne vzrušil pri jednej značne páchnucej odpadline a neprešiel ani deň a smrdí to tu zas, chlapom nestačilo sprzniť dramatickú zápletku poškodeného lietadla s bandou pribrzdených tínedžerov, museli to ešte doraziť prapodivnou mystériou, akýmsi choromyseľne upraveným motívom Dotyku medúzy, takéto pokusy by fakt nemali nikdy opustiť tmu filmových archívov. ()

JP84

SPOILER Jestli jsem to dobře pochopil tak: tu máme nějakého malého kluka, který ze strachu z létání během letu propadne nějaké představě/tajemné moci, po které si myslí, že se letadlo zřítilo a jako jediný to přežil. V této představě/moci žije několik let až do dospělosti, kdy se opět dostane do vzduchu. Představa/moc tak dosáhne další úrovně v podobě vzdušné chobotnice, která požírá letadla. Tu následně porazí tím, že si vzpomene na poslední chvíle se svými rodiči,čímž se vrátí do reality. KONEC SPOILERU Sice je to trochu šílené, ale beru. Co ale neberu je naprosto příšerné dění na palubě/mimo palubu letadla. Atmosféra vůbec nefunguje, mladí herci přehrávají, dialogy asi psalo pětileté dítě, nápad s opravou křídla způsobuje nebezpečné kroucení hlavy... Škoda, když by to bylo bráno trochu vážněji, mohlo z toho něco být, to teenejdžrovské zpracování to totálně zabilo. ()

Phlame

Malý, levný, hloupý nesmysl s prvotřídní ukázkou příšerného herectví. Alespoň na Jessiku Lowndes se docela příjemně dívá. //25%. Pořád lepší než drátem do oka. O trochu.// ()

v0jt1s3k

Go 8 legged 4th dimensional monster!! Za to ty dve hvezdicky. Ale jecici mladez byla desna, kdyby umreli hned na zacatku a zbytek filmu na obrazovce viselo monstrum, pridam jeste jednu hvezdicku. ()

jarmil8

Problémem filmu není nízký rozpočet, ale mizerný psychologizující scénář a nesympatické postavy. Neschopnost vyplnit hodinu a půl pohřbila celý film. A pointa je prostě trapná. ()

Zevluska

kvůli té přehnané chobotnici či co to bylo a hlavní představitelce, která je sice pekelně krásná,ale o to víc protivná a nepříjemná, zkrátka hrozná kráva, dávám 2, chtěla jsem dát tři za opravdu překvapivý a důvtipný konec,ale bohužel, dobrý konec celý film nezachrání - výborný námět, který - ostatně jako obvykle -zůstal opravdu špatně zpracovaný ()

Beawish

Poctivě jsem celý film zapisoval všechny kraviny, které se v něm vyskytly, a po napsání ca. deseti odstavců mi došly baterky. Pokud si dobře pamauju, napočítal jsem těch blbostí 22, ale sepisovat znovu se mi je nechce. Zkuste mě trumfnout. A jinak - pokud odhlédneme od nelogičností a zjevných nesmyslů, zůstane vyvražďovačka nesympatických hysterických postav, zakončená na hlavu padlým spoiler happyendem. Pokud přistupujete k tomuto filmu bez jakéhokoliv očekávání, nemuseli byste být až tak moc zklamáni. ()

rpt

I když nízkorozpočtový, napínavý až do konce. Některé scénky nebyly příliš dobré, rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* .... Atmosféra cestujících stupňovala a film dělala napínavějším. ()