poster

Díra

 • Velká Británie

  The Hole

 • Slovensko

  Diera

 • Německo

  The Hole

Thriller / Horor / Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2001, 102 min

Režie:

Nick Hamm

Předloha:

Guy Burt (kniha)

Scénář:

Ben Court, Caroline Ip

Kamera:

Denis Crossan

Hudba:

Clint Mansell

Střih:

Niven Howie

Scénografie:

Eve Stewart

Kostýmy:

Verity Hawkes
(další profese)
 • kajas
  ***

  Čekala jsem něco lepšího, ale uznávám, že pointu jsem víceméně uhodla při přečtení televizního programu. Často se stávalo, že jsem se neorientovala v pravdivé (nebo lživé?) verzi, jinak bych hodnotila výš. A mimochodem, Keiře to tu seklo, na rozdíl od mladíka, který byl středem pozornosti hlavní hrdinky.(16.8.2009)

 • El Loco
  ***

  Tento film sa tvári ambicióznejšie než v skutočnosti je. Stručné zhrnutie deja: skupinke teenagerov z bohatých rodín sa naskytne netradičná príležitosť- užiť si víkend v starom vojenskom bunkri, ktorý sa nachádza hlboko v lese a o ktorom skoro nikto nevie. Šance sa samozrejme chopia a brutálne tam žúrujú. Problém nastane, keď majú z neho vyjsť, ale dvere sa nedajú otvoriť...Resumé je nakoniec také, že dovnútra vošli štyria, ale domov sa vráti len jeden. No a režisér nám ponúka dva pohľady na to, čo sa v skutočnosti tam dole stalo. Už v tomto momente nastávajú prvé problémy, pretože je všetko až príliš priehľadné a zároveň chaotické. Takto to potom pokračuje aj naďalej a nakoniec je to „zabité“ stupídnym záverom(20.9.2005)

 • malylada
  **

  Horor o skupině lidí, která uvízne v prostorech staré kanalizace, čí šachty a kde si i druhé housle zahrála začínající Knightly a jako u jediné se projevil herecký talent. Celá zápletka se snaží být zajímavá tím, že se rozebírá příběh zpětně jako rekonstrukce událostí. Jinak jde o banální zápletku, která je docela nudná a deprese lidí v uzavřeném prostoru nefunguje. Vraždy samotné, včetně finální pointy jsou dementní a filmu chybí jakákoli nápaditost. Natočené zřejmě znuděným filmařem, kterému se opravdu nechtělo......3/10(22.1.2017)

 • lennyd
  ****

  Obyčejná střední škola se otřásá skandálem - čtyři mladí studenti jsou nezvěstní, a pátrání nevěstí nic dobrého. Ale po dvaceti dnech se jedna dívka, zmatená a unavená, nalezne. Pak je jen na psycholožce Dr. Horwoodové (Embeth Davidtz), aby z mladé Liz (Thora Birch) vytáhla, co přesně se stalo. Zvlášť když proti sobě stojí dvě zcela neslučitelné výpovědi ... Nemůžu si pomoct, ale mne se tento thriller docela dost líbil. I když se chvilkama film může zdát trochu zmatený ( k čemuž určitě pomáhá "vyprávěcí" styl), tak se v něm určitě nedá ztratit, a musím pochválit i docela zajímavý konec. Herecké obsazení mi docela sedělo - i když až nyní, po mnoha letech jsem si uvědomil, že Frankie je TA Keira Knightly (v roce 2001 ji asi nikdo ještě neznal). Thora Birch se svojí andělskou tvářičkou je na svoji roli ta pravá, akorát Desmond Harrington jako Mike Steel je extrémně nesympatický...(1.2.2004)

 • cerbygerby
  ****

  Tenhle film jsem viděl už dávno, ale ted jsem si ho připomenul na jedničce..koukal jsem že takovejhle film tam vůbec běží... ale říkal jsem si už nevím jak to přesně bylo, tak si to připomenu a udělal jsem dobře.. film je napínavý, takže dobře utíká a na konci se vše vysvětluje, takže dost dobrej thriller a pro mě kvalitní 4*(26.5.2011)

 • - Natočení scény boje s panenkou klauna trvalo 4 dny. (spiderpig)

 • - Nick Hamm chtěl tento příběh natočit již v roce 1994. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo z velké části v Somersetu ve Velké Británii. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace