Díra

Scénografie:

Eve Stewart

Kostýmy:

Verity Hawkes

Priemerný film so síce dobrým námetom ale slabučkým, odfláknutým scenárom. Úvod ešte celkom ušiel, partička mladých výrastkov sa zamkne v bunkri s cieľom nerušene žúrovať. Po troch dňoch im však kamarát nepríde otvoriť. Od tohto momentu som čakal psycho-atmosferické, dusivé peklo, ale ničoho (až na pár výnimiek) som sa nedočkal. Spomienkové výjavy z bunkru sa striedajú s realitou, čo mi až tak nesadlo. Koniec sa snažil tváriť hrozne vypointovane, ale v konečnom dôsledku vyznel trápne a smiešne, pretože to skončilo presne tak, ako sa na základe povrchného scenára dalo už od polky filmu čakať. 55/100(9.5.2014)

Náměty, kde se skupina lidí ocitne na opuštěném místě a jeden po druhém se pozabíjí, mě už pomalu začínají unavovat. Ať už je toto hororové téma zpracované lépe nebo hůře, přistupuji k těmto filmům s rezervou, trochu jako k pokleslé zábavě, která disponuje minimem smyslu, ale když je to dobře natočené, jsem ochoten dát nadprůměrné hodnocení. Díra se vcelku povedla (myslím, že jak filmově, tak žánrově), napjatý jsem u té obrazovky byl, překvapený tím, co se tam dělo, také. Co se týče sousedních komentářů, nesouhlasím s tvrzeními o předvídatelnosti, špatnému poskládání atp. Možná to platí pro skalní fanoušky žánru. Já na tyto filmy denně nekoukám, takže jsem možná ono "žánrové klišé" spolknul i s navijákem...(15.8.2009)

• Renton

Scénář: Ben Court, Caroline Ip .. Thora Birch je pěkná bitch. Jako nakonec docela chápu, co tím chtěli tvůrci říct, ale nechápu, proč to sdělily zrovna touto cestou. Příběh místy nepostrádá povedenou atmosféru, solidní řemeslné zpracování a příjemné herecké obsazení se začínající Keirou (ano, to byl důvod, proč jsem si film sehnal). Ovšem ten bunkr jako všehobod dění, no skřípe to, skřípe.(19.2.2007)

Vyspělá žena z Pirátů z Karibiku si zde zahrála dvacetiletého teenagera z vysoké školy. Ale sluší jí to. Sledujeme zde dvě verze příběhu čtyř lidí ( FRANKIE - Keira Knightley, LIZ - Thora Birch, MIKE - Desmond Harrington a GEOFF - Laurence Fox ) dobrovolně zavřených na tři dny MARTINEM ( Daniel Brocklebank ) do jednoho podzemního bunkru, jejichž pobyt se zde prodloužil na neurčito. Zajímavé vyprávění z " Díry ", které se neustále mění podle toho v jakém je hlavní vypravěčka rozpoložení a jakou má náladu. Nikdy si nejsme jistí, co je pravda a co je jen výplodem její fantasie. Láska LIZ k MIKEMU vede až ke krvavému konfliktu. Zajímavě pojatý příběh z úžasným zakončením. Film je natočen podle Geye Burta z původním názvem " After the hole ". Zazní zde song " Show me the money " v podání Architechs nebo " We´ne watching you " od Porn Kings.(10.7.2010)

• Djkoma

Čtyři lidé zavření v bunkru. Ven se dostane jedna. Otázkou je jak to všechno bylo. Keira Knightley ještě když nebyla pirátkou z karibiku a její poprsí nikdo nezvětšoval (a nikdo se mu nesmál) společně s Thorou "jsem nezávislá" Birch vévodí tomuto filmu v dobrém i špatném. Keira se většinu filmu jen líčí a zvrací a Thora jen zamilovaně kouká. Podprůměrný film, který mě uspal a proto jsme neviděl konec, ale asi už jsem to uhodnul:)(12.8.2006)

• - Natáčení probíhalo z velké části v Somersetu ve Velké Británii. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "After the Hole" Guye Burta. (Terva)

• - Natočení scény boje s panenkou klauna trvalo 4 dny. (spiderpig)