Díra

Eve Stewart

Kostýmy:

Verity Hawkes
  • arkie

Pokus o thriller, má to síce pár dobrých nápadov, ale celý príbeh je zúfalo nedotiahnutý a obsahuje desivé logické ... áno, diery. :) Predovšetkým práca psychologičky - presne na podobné finty, aké skúšala Thora Birch, by mala byť trénovaná. Ale to by potom príbeh nebol "zaujímavý" ... škoda, že toto si scenáristi asi mysleli. Inak je to klišé na klišé ...(11.1.2007)

Nápad natočit to v podzemním bunkru byl dobrý, protože to navazovalo klaustrofobickou a tajemnou atmosféru, jenže postupem času se to stalo trochu chaotickým podnětem pro vnímání. Co se týká hudby tak byla dost průměrná a podle mě se k filmu moc nehodila. Aby se divák pořád jen nedíval na scény z bunkru, byl do filmu vtržen i reálný děj venku, kdy Liz vyslýchá psychiatrička. Romantické pasáže o neopětované lásce a žárlivosti, která vyvrcholí velkým neštěstím doplnili film po odlehčující stránce. Nemůžu upřít, že si film na sebe celkem vydělal(15.6.2010)

• POMO

Štyria puberťáci (dvaja chalani, dve holky) sa ocitnú v uzatvorenom podzemnom atómovom kryte uprostred lesov a po niekoľkých dňoch si začnú ubližovať. Samozrejme nechýbajú krvavé scény. Štandardný, ničím výnimočný kríženec BLAIR WITCHU a KOCKY, podfarbený výrazným, dynamickým soundtrackom. Film len variuje sto krát videné klišé z filmov, ktoré však v žiadnom smere neprekonáva.(29.6.2002)

• Tsunami_X

Sériový výlisek bez dechu, který je otravný svou podprůměrností a urážlivý svou nevypointovaností. Scénář je bohužel dělán na koleně a stejně tak proběhl i casting, který se zaměřil na mladé, krásné, nevýrazné a ve větší míře i neznámé herce. Podivné vystupňování pak navnazuje k něčemu, co nepřijde a divák je tak zmaten, otráven a znechucen. Standard s pocitem promrhaného času a zbytečné mrhání finančními prostředky.(10.8.2005)

Možná, že příběh je už několikrát provařený, ale to například v žánru romantických komedií taky prochází znovu a znovu, tak nevím, proč by to nemohlo projít i v rámci klaustrofobických thrillerů. Mě to neurazilo, líbilo se mi rozvětvení příběhu pro dva vypravěče a Thora Birch s Keirou Knightley proslunili temnou atmosféru. Jedna skvělým hereckým výkonem, druhá alespoň krásným úsměvem. Možná, že závěr byl trochu přehnaně vykonstruovaný, ale jinak je to solidní zábava, za kterou se nikdo nemusí stydět. [únor 2006](22.2.2006)

• - Natočení scény boje s panenkou klauna trvalo 4 dny. (spiderpig)

• - Natáčení probíhalo z velké části v Somersetu ve Velké Británii. (Terva)

• - Nick Hamm chtěl tento příběh natočit již v roce 1994. (Terva)