Díra

Eve Stewart

Kostýmy:

Verity Hawkes
  • Desdemone

Přiznávám, zlákalo mě to jen proto, že zrovna nic jiného nedávali a pojedenácté v pátek večer, při návratu domů, mě nenapadlo nic, co bych si pouštěla. Neustále jsem s ovladačem v ruce čekala, kdy už konečně vyskočí zmutovaný zombie a všechny je tam povraždí. Taktéž přiznávám, že když Liz prochází podchodem na ulici a najednou na ni zpoza kapuci protijdoucího vybafne ten vyloženě na ducha dělaný týpek Mike, trochu sem se lekla. Zhruba od půlky jsem už pochopila, jak to skončí, jen jsem stále trochu váhala, jestli páni a paní scénaristi nezapletly do děje tolik oblíbenou schizofrenii. Slouží jim ke cti, že ne. Přesto jediné, co mě na tom... dejme tomu zaujalo byl tady už zmiňovaný soundtrack a pro mě jako milovníka asijských hororů trochu změna v podobě prostředí "díry", nouzového východu z vojenského bunkru. Dvě hvězdičky.(15.8.2009)

Náměty, kde se skupina lidí ocitne na opuštěném místě a jeden po druhém se pozabíjí, mě už pomalu začínají unavovat. Ať už je toto hororové téma zpracované lépe nebo hůře, přistupuji k těmto filmům s rezervou, trochu jako k pokleslé zábavě, která disponuje minimem smyslu, ale když je to dobře natočené, jsem ochoten dát nadprůměrné hodnocení. Díra se vcelku povedla (myslím, že jak filmově, tak žánrově), napjatý jsem u té obrazovky byl, překvapený tím, co se tam dělo, také. Co se týče sousedních komentářů, nesouhlasím s tvrzeními o předvídatelnosti, špatnému poskládání atp. Možná to platí pro skalní fanoušky žánru. Já na tyto filmy denně nekoukám, takže jsem možná ono "žánrové klišé" spolknul i s navijákem...(15.8.2009)

Film jsem si schovával protože jsem z nějakého důvodu očekával pecku ale stala se z toho průměrná konverzačka s dokonalým Harringtonem a sexy Knightleyovou a Birchovou(jako mladá je fakt kus), ale čekal jsem teda více napětí a scén z díry, takhle mi zbyl průměrný psycho thriller který nemá šanci nějak moc zaujmout. Hamm už má za sebou lepší kousky.(26.9.2011)

Diera nie je úplne zlý film. Režisér si však neujasnil, kam chce svoje dielo doviesť. Niektoré scény pôsobia hororovo, iné romanticky a občas sa snaží aj o krimináku oviazanú psychologickou drámou. Vskutku pestré. Škoda, že ani jeden žáner nie je dotiahnutý. Keby sa režisér sústredil len na thriller či horor, mohlo to byť výborné dielo. Takto je to len zručne odvedená filmárska práca so slušnými hercami, ale s absenciou nejakého hlbšieho zmyslu, ktorý by ma donútil ísť s hodnotením nad hladinu priemeru.(31.7.2006)

• chlebo

Výlet do hlavy psychotickej teen čupky, ktorá proste od pohľadu nemohla byť nič iné ako stredobod nezáujmu, nijak extra nenadchol, ale ani neurazil. Keď ste totiž nezaujímavá, nudná a takmer neviditeľná zakomplexovaná piča, nie je lepšieho nápadu ako dať to v nejakej diere vyžrať aj pár známym. Síce dôvod celej tejto solídnej, hoc' predvídateľnej nudy, je obyčajný truc divnej bohatej a rodičmi zanedbanej ludry so super teen myšlienkami, o ktoré sa lepšie ako s denníčkom rozdelí s jebavou psychologičkou, dôsledky tohto trucu teen čupky sú podané celkom obstojne. Avšak druhýkrát by som to dobrovoľne neabsolvoval.(14.8.2015)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "After the Hole" Guye Burta. (Terva)

• - Natočení scény boje s panenkou klauna trvalo 4 dny. (spiderpig)

• - Nick Hamm chtěl tento příběh natočit již v roce 1994. (Terva)