Díra

Eve Stewart

Kostýmy:

Verity Hawkes
  • blackrain

Vhodné místo prášku na spaní. Spolehlivě zabere, nevytvoříte si závislost a ani si nepoškodíte zdraví. Jako film hrozné.(16.12.2010)

• Renton

Scénář: Ben Court, Caroline Ip .. Thora Birch je pěkná bitch. Jako nakonec docela chápu, co tím chtěli tvůrci říct, ale nechápu, proč to sdělily zrovna touto cestou. Příběh místy nepostrádá povedenou atmosféru, solidní řemeslné zpracování a příjemné herecké obsazení se začínající Keirou (ano, to byl důvod, proč jsem si film sehnal). Ovšem ten bunkr jako všehobod dění, no skřípe to, skřípe.(19.2.2007)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 9/10 Efekty 5/10/// +hudbou natřískaná, atmosférou nabytá, dobrou kamerou zabíraná -scénářem však roztříštěná, herecky neobsazená, efektně neukázaná díra/// No Keira tady ztělesnila jednu se zvých prvních rolí, což je v obsazení také jedině +, ostatní herci se do dnešní doby neprosadili. Nebo snad jen zmíním Desmonda Harringtona, který později hrál ve filmu Pach krve. Asi by to byla díra do černého, kdyby to bylo pojato jako postupný rozklad osobností uzavřených v jedné temné díře, ale nestalo se tak. Co je taky na škodu, že je to pojato i jako krimi, což v souvislosti s námětem docela vyčnívá a příjemně se na záběry mimo díru nedívá. Ale jinak jo, šlo to. Díky soundracku a atmosféře jsem se bavil./// Celkem 62%///(13.11.2006)

rozpočet : $20 million tržby celosvetovo : $71,406,573(7.3.2007)

Podľa mňa to zase až také nudné nebolo, aj keď už od polovice mohol tušiť ako to vlastne všetko bolo. Jedným z problémov bolo, že v druhej tretine film stratil na napätí kedže som očakával omnoho vyššiu gradácii a využitie hororových prvkov. No film sa uberá úplne iným smerom čo ale ku koncu nie je až tak veľmi na škodu a vôbec sa mi nestávalo, žeby som pozeral na hodinky ako v iných podobných snímkoch ako napr The Cave alebo 9 Hráčov so smrťou. 3,5*(14.8.2006)

• - Natočení scény boje s panenkou klauna trvalo 4 dny. (spiderpig)

• - Nick Hamm chtěl tento příběh natočit již v roce 1994. (Terva)

• - Natáčení probíhalo z velké části v Somersetu ve Velké Británii. (Terva)