Dokument Flight 666 zachycuje heavy metalovou legendu IRON MAIDEN na první části jejího turné "Somewhere Back in Time World Tour" z počátku roku 2008. Speciálně upravený Boeing 757, nazvaný "Ed Force One", který převážel kapelu, realizační tým a 12 tun produkčního materiálu v rámci 23 koncertů na pěti kontinentech během 45 dní, pilotoval všestranně nadaný zpěvák kapely Bruce Dickinson. Dokument diváky zavede do zákulisí tohoto zcela výjimečného turné a mimo jiné také ukáže několik unikátních záběrů živých nahrávek kapely. (blitzer)

SoolenJV

Pomalu se stávám fanouškem Iron Maiden, Tento velmi dobře udělaný dokument patří k jednomu z přiváděcích impulzů. Není tak o kapele jako spíš o oddaných fanoušcích, kteří neváhají ledacos vytrpět (a mačkání v kotli pod pódiem je to nejmenší), aby se dostali ke svým idolům co nejblíže. ()

COF_666

Sam Dunn se ukazuje býti nejlepším režisérem dokumentů o metalové muzice. Stejně jako jeho předchozí počiny, ani tenhle nemá větších chyb. ()

Wall-E

Paráda. Padesátníci opět dokazují, že mají víc energie než většina mladých rádoby metalových kapel. Bruce za kormidlem Ed Force One je toho důkazem. Vynikající dokument + koncert té nejpohodovější metalové kapely všech dob. ()

rockwoman

"Nestali jsme se žádnými celebritami. Pořád chodíme do hospody s našima kámošema. Nikdo se nám nemusí klanět, jsme jen muzikanti. Hrajeme, baví nás to, a když se ti líbí naše muzika, Bůh ti žehnej. A pokud se ti nelíbí, tak víš co? Bůh ti žehnej taky. " ...Chlapci a děvčata, let 666 právě vzlétá a pilotem není nikdo jiný, než Bruce Dickinson! Rockwoman se opět nostalgicky naladila a užívala si spolu se všema tuhle jedinečnou atmosféru. Je to znát a cítit, že tyto naprosto úžasný hudební dokumenty točí člověk, kterému v těle bije metalové srdce. *** Fear of the Dark *** ()

ghatos

Iron Maiden jsou fenomén. To co dokázali...klobouk dolů. Já nejsem fanda metalu, ale na Bazalech jsem na nich byl. Oproti tomu co se děje v Jižní Americe to byla v Ostravě selanka. Vidět psychopaty v Chile je zážitek. Mě zaujala Kostarika. Periferie, a přece se tam Bruce Dickinson objevil se svou partou. Jinak si je na rovinu třeba říct, že tento dokument do první dvoustovky nejlepších snímků historie nepatří. Chápu metalové fans a jejich sympatie (na csfd je jich asi hodně), leč s formálního hlediska to je pouze lehce nadprůměrný dokument. ()

milo_wade

Moje nejoblíbenější kapela už od dětství...nemám co říct. Viděno v kině a bomba samozřejmě...dal bych těch hvězdiček klidně stokrát víc, kdyby to šlo. ()

Maynard.

Ouu jeaaaa. Tak z tohoto dokumentu mám snad nejlepší pocit jaký jsem kdy z dokumentu měl... Perfektní nahlednutí do zákulisí největší heavymetalové legendy. Jak je vidět, tak i tato muzika se dá dělat s úsměvem, bez vulgarit, drogových, alkoholických a sexuálních skandáalů. Těchto 6 borců mi právě dodalo takové množství energie jako málo kdo. Mám to štěstí, že jsem je viděl na živo celkem třikrát a co víc, dokonce mi i přistálo v ruce trsátko od Adriana Smithe. Na to kolik jim je mají opravdu hodně co nabídnout. Nejvíc se mi na dokumentu líbili neskutečné pocity fanoušků a š'tastné výrazy jejich metálových tváří. PS: Nicko McBraina musí milovat snad úplně každý... Bravóó!!! ()

netahlo

Kdyz jsem to videl v kine, regulerne jsem brecel. Neskutecna jizda od zacatku do konce! Fanousci v Jizni Americe naprosto sileni, Ed Force One jakbysmet ... proste UP THE IRONS !!! ()

Testament

Suverénně nejlepší "živák", co byl do dnešního dne natočen. Nejlepší heavy-metalová skuúina v pokročilém věku působí, jako by jejím členům bylo nedávno dvacet let. Kdo viděl nepochopí. Kdo neviděl nechápe. Absolutorium. ()

666Carnage

Iron Maiden = skvělá muzika, a pekelná show. A tomu potvrdit jelikož jsem na ně stál ve 4 řádě.Takže pohled do zákulísí byl fajn. ()

I.AM.NOT

Sam Dunn je režisérem jednoho žánru, ale ne ledajakého, není to drama, krimi, komedie, akční.....je to METAL a to jak vzdává čest své oblíbené hudbě a oblíbeným kapelám zaslouží obdiv. Nyní si vzal na mušku svou nejoblíbenější kapelu a neudělal (!) fan film, ale plnohodnotný dokument o jejich největším turné vracející se ke kořenům jejich tvorby. Tempo je neuvěřitelné, osoby ze štábu též a I.M. skvěle charakterizují sami sebe. Při všech písních (při Run to the Hills nejvíc) mi naskakovala husí kůže- a já se ptám, umí tohle Gaga a podobné MTV hvězdičky?. Sam Dunn mě prostě opět uchvátil a to opět, už potřetí, píšu, že nejsem fanoušek metalu. Tímto filmem mě Sam Dunn příiměl, abych si ho přidal do svých oblíbených režisérů. ()

dopita

Ono by to asi bylo tak na tři hvězdičky, páč já živáky zas tak nežeru a Mejdni navíc nejsou uplně moje krevní skupina (i když nedávno jsem byl na jejich koncertě a stálo to za to), ale docela mě zaujalo, že je každá píseň nahraná někde jinde. Živáku to dodá uplně jinou atmosféru. A třeba ten chorál, kterej vytvořil dav v Mexiku (a kterej Bruce Dickinson ohromeně okomentoval "You Absolutly Fucking Unbelievable"), z toho teda naskakuje husí kůže. ()

Hanys_

Dost netradiční pohled na jednu neskutečnou koncertní šňůru jedné z nejlepších metalových kapel historie. A mimochodem jeden z nejlepších hudebních dokumentů, jaký jsem kdy viděl.. ()

Schuldiner

Pro fandy Iron Maiden - JE TOHLE NAPROSTÁ BOMBA!!!! Musí bejt!!! Tohle je naprostá šílenost, ty lidi, ty davy tisíců lidí, desetitisíců lidí.. Kdo nikdy nezažil podobný koncerty (nebo alespoň jeden takovej), měl by to kurva rychle dohnat!!! Konkrétně Iron Maiden sem neviděl, takže jestli ještě někdy zavítaj do Prahy, TAK JEDU!!! Tenhle napůl dokument, napůl živák, je perfektní nahlídnutí i do zákulisí se spoustou rozhovorů jak se členy kapely, tak s těmi v pozadí toho všeho, a i s fanoušky - v různých koutech naší planety... Prostě pro fandy povinnost!!! -- PS: Tak už sem byl!!! Byl sem u toho!!! V Praze 11.6.2011!!! Spatřil sem legendu! ()

Marys

Ako, nie som veľkým fanúšikom Iron Maiden a rockovej klasiky vo všeobecnosti, na dokumente som sa ale celkom zabavil, v kapele sú sympaťáci, ktorí sa postarali o dobrý filmový a hudobný zážitok a tak, skrátka, celkom fajn to bolo. ()