Karel Švarc žije jen pro svou práci, obklopen šminkami a kulisami od rána do večera v divadle. Je oblíbený, bohatý a uznávaný. Má atraktivní ženu, nadějnou dceru, exkluzivní vilu plnou drahých věcí. Mohl by být spokojen. Ale manželčina "přítelkyně" Alžběta mu dává nahlédnout pod krásnou slupku jeho bytí. Sice ctí svěřená tajemství, ale nemůže přece Karla nechat dál žít v trapné nevědomosti. Zvláště, když by ho ráda získala pro sebe. Karel je zaskočen. se ženou vedle sebe sice jen přežívají, ale přesto se mu hnusí představa, že ona a někdo jiný... Rozvod je jediným řešením a manželka ho akceptuje s klidem a možná i s ulehčením. Karel zůstane sám s téměř dospělou dcerou Klárkou v přepychové vile, která už není domovem, ale místem, které ho děsí. Připadá si úplně opuštěný a zapomenutý. Útěchu hledá v exkluzivním erotickém salonu u slečny Miriam, která mu snad může poskytnout vše, co mu v životě schází, kromě vřelého citu. Lásky se mu dostává dost od dcery, až do okamžiku, kdy mezi ně vstoupí Klárčina láska s velkým L, kterou Karel odmítá pochopit a akceptovat. Od tohoto momentu se odvíjí sled tragických okamžiků, které by nikdo nečekal a kterým nikdo nemůže zabránit. (oficiální text distributora)

Skuby47

Je zvláštní, jak je tento film Lordana Zafranoviče opomíjen. V televizi byl uveden pouze jednou a to v roce 1996 a neobjevil se ani později na DVD. Je v něm všechno – láska, vášeň, erotika, napětí, pomsta, originální námět a netuctový příběh. A to nemluvím o účinkování celé naší herecké elity a nezvyklé roli Pavla Zedníčka a Ivany Chýlkové. Je to zajímavý film, stojící za shlédnutí. Nevím proč ho nedávají. Že by skončil v trezoru? Tak to se ho musím zastat! ()

Crocuta

Zafranovič je tvůrce řady vynikajících snímků, tenhle mezi ně ale nepatří. Spíše průměrná záležitost, Jiřího Bartošku nebo Ivanu Chýlkovou už pamatuji také v lepší formě. ()

Igy007

Budu za exota, ale mně se ten film líbil hodně. Pamatuju se, že okolo toho byly tahanice a že konec filmu měl být původně úplně jiný. Pro mě je to sonda do duše člověka, kterému začíná víc a víc hrabat ... Jak tam hlavní postava, jevištní architekt, vyrobí ty kulisy s tím keřem ve stínu a oni se ho ptají, co to má být ... a on říká, že tím chce znázornit "že hlavní hrdina ... že má nervy v kýblu" ... Je jenom na divákovi, jak si děj vysvětlí. Možná se všechno stalo tak jak vidíme, možná je většina těch nehezkých zvrácených událostí jen halucinace hlavní postavy. Silná scéna je jak někde na Národní (možná si to blbě pamatuju) sejme chlapa jen proto, že má stejný baloňák jako ten, po kom jde ... bohužel jsem se kdysi zbavila všech VHS v naivním domnění "že si to přece snadno všechno stáhnu" ... hmmm, prdešek. Ty nejvybranější kousky ze sbírky už asi neseženu, husa. ()

• Podle slov herců i producentů bylo natáčení s režisérem velmi těžké a vrcholilo scénou Lordana Zafranoviće v České televizi, kdy pří hádce rozbil stůl a měl tak na léta zákaz. (sator)
  • Jugoslávský režisér Lordan Zafranovic, držitel Zlaté palmy z festivalu v Cannes za film Okupace ve 26 obrazech, byl před vznikem filmu Má je pomsta v ČR na útěku před občanskou válkou. (korbitch22)
  • Režisér Zafranovic potají po večerech přepisoval scénář. Jelikož si ho Jiří Bartoška četl vždy až ráno v maskérně, prakticky neměl o změnách nejmenší tušení, tomu je přičítána spousta nelogičností a složitost děje. (korbitch22)