Bengálský tygr

• USA Burning Bright
všechny plakáty

Napínavý film o mladé ženě a jejím autistickém bratříčkovi, kteří jsou během hurikánu uvězněni v domě společně s hladovým tygrem. (Filmbox)

mm13

Nevýrazné a predvídateľné. Plné lacných prostriedkov na zvýšenie napätia, ktoré ale skôr liezli na nervy, než aby mnou zamávali... pretože boli lacné. ()

6thSun

Jeden z mála filmů, který nechce děsit metafyzickým zlem číhajícím v nejtemnějších zákoutích zčeřelých domů (či lidských důší) nebo explicitně znázorněnou brutalitou. Otázka byla, zda není námět přece jenom malinko přitažený za vlasy a tvůrci jej budou schopni naservírovat s přijatelnou dávkou motivační logiky. To se víceméně povedlo a z některých scén navíc velmi příjemně mrazí. Taky vám to nesežere kus života přebytečnou stopáží, takže ve výsledku, který zohledňuje i zdejší až příliš nízké hodnocení, musím jít do vysokého počtu hvězd. 70% ()

BoPo odpad!

Nechápem, že tigr ako živočíšny druh nevymrel už pred 1000 rokmi. Jeho lovecké schopnosti sú naozaj stupídne. Nechápem, že niekto v tom dome dokázal prežiť dlhšie ako 10 minút. Kričať, búchať, hekať a neustále na seba lákať predátora je určite cesta k prežitiu. Nechápem, z čoho v USA vyrábajú dvere a matrace. Odolajú tlaku 300 kg neuveriteľne dlho. Nechápem autistického bráchu. Chvíľu mu vadí akýkoľvek dotyk a kričí, ale keď sa to najviac hodí, tak je tulivec. Nechápem aktuálnych 60%. Dlho som nevidel tak nelogický film. ()

Astaroth12

Príbeh sa zdal byť totálne dementným ale ako prišlo vysvetlenie v tej chvíli som bol spokojnejší,nemôžem povedať,že to vysvetlenie malo niečo z logikou ale určite bolo hodnejšie ako to ktoré sa tam najprv pýtalo.Koncept filmu bol veľmi schopný a keď začala veľká mačka pobehovať po dome,tak som len žasol aké silné pocity vyvoláva vo mne tento film. Pozitivné pre silné napätie,ktoré hustlo každou minútou a negatívne pre nespočetne veľa náhôd a nedomyslených situácii,ktoré mi prekážali si užiť tento film na plno.Ale aj tak som z filmu veľmi prekvapený v dobrom,keby tu bol väčší masaker dávam z určitosťou 4* ale aj takto veľmi silné 3*. ()

ledzepfan

Hmm no nic moc....Ve filmu jsou tři postavy=sympatická hlavní hrdinka starající se o svého postiženého bratříčka,onen malý postižený bratříček ,a na prví pohled zlý otčím...k tomu přimíchejte jednoho tygříka,který se po většinu času tváří jako přítulná domácí čičinka .......Bylo by to možná napínavé,kdyby člověk nezapnul byť jen 10% mozku a nezamyslel se nad faktem,že postižené děti a jejich starostlivé sestry v takovýchto filmech prostě neumírají....O jediné napětí-nebo spíš drásání nervů se tak stará naprosto nepředvídatelné chování toho postiženého chlapečka,který mě svou demencí fakt doháněl k šílenství........Jako plusy bych viděl: rychlé tempo,snesytelnou stopáž , vcelku rozumné chování hlavní postavy(většinou :) ) ,docela originální nápad a samozřejmě roztomilé tygříkovy očička :) .....Jeden z lepších filmů s podobnou tématikou ale pořád tak něják zbytečný...50% ()

MartinezZ

Neuvěřitelně béčkový rádoby horor, u nějž se úplně bez problému můžete klidně koukat i na jiný film a požitek z Burning Bright to nijak nezmenší. Prostě jim po baráku běhá tygr. Až se divím, že si toho úžasného námětu nevšiml Hollywood a nenatočil o tom alespoň tří dílnou hororovou ságu, ve které by se na konci hlavní hrdinka a tygr do sebe zamilovali a měli by spolu tucet malých mikrovlnek - co to plácám za blbosti? No alespoň by to o něčem bylo! ()

FromHell

No slečna v šortkách naozaj nestačila na to aby ma to presvedčilo.Autistu by som šupol tigrovi a bol by pokoj... 40 % ()

kaylin

Zní t skoro neuvěřitelně, ale snímek „Burning Bright“ není hloupý film, jak y se mohl tvářit, ale jedná se o snímek, který je velmi dobře vystavěný, má skvělou atmosféru a je výborně budovaný. A přitom jde opravdu jenom o to, že se holka snaží přežít ve společnosti tygra. Šílený nápad, ale povedlo se ho velmi dobře zpracovat, za což si tvůrci rozhodně zaslouží pochvalu. ()

Rakosnicek77

Kdo by to řekl? Vůbec jsem tohle nečekal. Kočička uvnitř domu, nemožnost utéct a řádně vygradovaná hra, na kočku a myš. Pokud se přenesete přes pár blbostí, jako tygrovo nadprůměrné IQ viz. akce s mobilem, nadzvířecí sílu atd. zatímco Kelly není schopna sundat pofidérní destičky z oken, tak vám dojem už nic nenaruší. Přesto věřte, že budete napnutí jak kšandy. ()

AlistairMir

Kelly je neuvěřitelná dívka protože hádám, že musela mít tak 100x nutkání svého brášku tygříkovi naservírovat a v klidu odkráčet pryč směrem vysoká...místo toho malému autistovi neustále zachraňuje krk a k tomu tygrovi znepříjemňuje život jak jen to jde. Té holce nešlo nefandit takhle nesobeckého tvora člověk fakt nepotká...Jinak scéna s rourou je asi nejlepší a film celkově má dobrou atmosféru, dobré scény a je tak o 2* lepší než jsem vůbec čekal, takže děkuji uživatelce AMYNKA za doporučení a jsem rád, že jsem se nechal ukecat. Na oplátku čekám že si zítra pustí co jsem pro změnu doporučil já a bude alespoň tak spokojená jako má maličkost. PS : To že je tygr pravej a ne 100% DIGITAL, dodalo filmu pořádné grády a Briana je taková třešeň na dortu. Spokojenost. ()

peiton

POZOR!Tento film nie je vhodný pre citlivých ľudí a slabšie povahy.V 1.scéne sa zoznamujeme s tigrom.,,Minulý mesiac tento tiger zaútočil na cirkusového koňa.Skočil 5 metrov nad klietkou a prebehol okolo 11 iných koní,len aby dostal túto kobylu.Zlomil jej väz,aby sa nemohla pohnúť a potom..ju zožral zaživa.Vybral si ju lebo bola najkrajšia."Nemám rada filmy zo živými zvieratami,akékoľvek!Už dosť bolo naháňačiek človeka s človekom povedali si tvorcovia a tentokrát do hl.úlohy záporáka zapojili krvilačnú beštiu/tigra.A súboj človeka vs.zviera sa môže začať.Navyše šelma 2 týždne nič nejedla a teda nebola som si celkom istá či mám ľutovať ju alebo jej korisť.Film trocha pokrivkáva po logickej stránke a síce,sotva by ste tam vydržali 5 minút.Hl.hrdinka nielenže odoláva útokmi beštie a dokonca ani jej autistický brat jej to neuľahčuje.Námet originálny.Atmosféra výborná,napätie by sa dalo krájať(nevydýchnete si až do konca).Ako BONUS na záver,pointa neočakávaná.Ale kedže pointa tomu ešte viac pomohla,dávam max.počet hviezd. ()

Mefistofelle

Tomuhle snímku rozhodně nelze upřít originalita. Tygr prohánějící se po zabarikádovaném domě sice sám o sobě kdovíjaký strach nenahání, ale opravdu mě překvapilo, jak si s tím dokázali autoři pohrát tak, že i přesto se jednalo o docela kvalitní a napínavý zážitek. Proti námětu tedy nemám absolutně nic, horší už to ovšem je s herci a chováním jejich postav. Ani jeden ze sourozenců mi nebyl sympatický ani co by se za nehet vešlo a bylo mi celu dobu tak nějak jedno, jestli si na nich kočička smlsne nebo ne. Nehledě na to, že měli tolik šancí jak tygra vyřídit nebo aspoň zranit, že je prakticky nemožné, aby se jim to ani jednou nepovedlo... filmaři ale nejspíš nechtěli mít na triku rozzuřené milovníky zvířat. I tak ale mohu Burning Bright spíše doporučit, protože něco tak originálního si podle mě pozornost zaslouží. ()

Maty85

Příjemné překvapení v podobě snímku balancujícího na hraně mezi A/B filmem. Sympatická B. Evigan se hlavní role zhostila velmi dobře, atmosféra vynikající, zpracování akčních scén taky dobrý a originalitu snímku nemůže nikdo upřít. ()

SHI-SHA

Kupodivu dost kvalitní podívaná. Byl jsem příjemně překvapen. Při scéně s potrubím na špinavé prádlo jsem byl napjatý jako už dlouho ne. A pak že není možné natočit napínavý a děsivý "nebéčkový" horor se zvířetem v hlavní roli. ()

HorrFi

Tohle je opravdu hodně originální ,,animal attack" protože tygr co honí lidi po domě tu ještě fakt nebyl a já jsem se fakt bavil.. mohlo to bejt ještě trošku víc napínavější, ale i tak jsem spokojenej.. ()

Doudis19

Překvapivě vcelku zábavný zvířecí spíše thriller než-li horor. Jistě, hlavní hrdinka je úplně blbá, její autistickej bratříček by zasluhoval přes hubu a v některých tedy hodně scénách si logika dává dvacet. Přesto atmosféra je vybudovaná velice slušně, scénář na to, že se děj odehrává pouze v pár místnostech domu, neskrývá mnoho mezer a i když hlavní hrdinka nepobrala mnoho rozumu ani síly, na krásu a kouzlo si frontu vystála dvakrát. Čirý průměr, který neurazí ani nenadchne, rozhodně ale zabaví. ()

Khumbac

1. kočka dvounohá 2. kočka čtyřnohá. Obě dvě krásné. A ten konec... ten mě potěšil moc. Tyhle ECO HORRORY mi fakt sedí :-) ()

ecceHOMMO

Napätie sa síce nožom krájať nedá, ale vyslovene zlý triller to nebol ( horor v žiadnom prípade nie). Vzhľadom na to ako vypadajú filmy kde vystupuje zviera-predátor tento sa kludne môže radiť medzi tie lepšie. Bonusom je sexi Evigan. ()

DJ Rocco iNc

Veľmi jednoduchý dej, ktorého záver bol od začiatku predvídateľný. Polovica filmu nuda, zobrazenie minulých udalostí v podobe rozprávania, čo bolo, vykreslenia vzťahu nevlastného otca a dievčaťa s bratom atď. Druhá polovica, začína boj o život. Napätie celkom slušné, len miestami to chcelo určite vylepšiť. Trikovo taktiež. Miestami to bolo dosť reálne a miestami bolo vidieť dosadeného tigra do obrazu. Výkony celkom slušné, len tomu chlapcovi som až tak celkom nežral, že je ozaj autista. Nakoľko mám rád natural horor, v rámci video-tv žánru spokojnosť. ()