Bengálský tygr

• USA Burning Bright
všechny plakáty

Napínavý film o mladé ženě a jejím autistickém bratříčkovi, kteří jsou během hurikánu uvězněni v domě společně s hladovým tygrem. (Filmbox)

pornogrind

Musím uznat, že tenhle animal horor měl něco do sebe. Tygřík, Kelly ( Briana Evigan ) i napětí ok. Ale v tomhle případě nejde než nesouhlasit s kolegou peter12. Film kazí nedomyšlené situace a hodně náhod. Koukatelnej průměr. ()

kingik

Zpočátku to moc na horor ani nevypadá. Máme tu náhle osiřelé sourozence, z nichž jeden je dobře vypadající bruneta Briana Evigan a druhý je její mladší, autistický bráška. A pak je zde jejich nevlastní otec a parchant v jedné osobě, co sprovodil jejich matku kvůli tučné pojistce ze světa a za tyhle peníze si pořídil agresivního tygra z cirkusu, který záhy uteče z klece a začne v domě sourozence ohrožovat na životě. A protože je dům kvůli blížícímu se hurikánu zabedněn, mobily ani internet nefungují a otec někde nasává, není tím pádem z domu úniku a zběsilá naháněčka s tygrem v hlavní roli může začít. Je dobře, že po všech těch nadpřirozených monstrech a šílených zabijácích, je zde zase jeden film o reálné hrozbě, která tentokrát pochází ze zvířecí říše. Natáčelo se se skutečnými tygry, a to konkrétně se třemi a film nevypadá úplně nerealisticky, ačkoliv nedokážu přesně posoudit chování tygra v takovéto vypjaté situaci, protože na to nejsem odborník, ale měl jsem pocit, že tady nebyly žádné do očí bijící logické lapsy (tedy jeden výrazný tam byl, a to scéna, kdy tygr jakoby úmyslně rozšlápne mobil, který hrdince vypadl na zem) a režisér Carlos Brooks udržel film v mezích uvěřitelnosti. Film asi úplně originální nebyl, protože myslím, že existuje jeden starší film s podobným tématem, ale to je celkem jedno. V okamžiku, kdy tygr uteče z klece, film odsýpal a Briana Evigan většinu filmu pobíhala po domě v negližé. ()

Omnibus

Celkem stravitelná jednohubka. Dvě nádherné kočičky plus jeden šíleně otravný autistický spratek. Omluva za cynismus, filmy o autistických dětech mě dojímají k slzám, ale tady to fakt nešlo. Líto mi bylo jen chudáka tygra, který po 14 dnech bez žrádla očividně přišel o sluch, čich a většinu loveckých instinktů šelmy. Zrak mu však ještě sloužil, což vysvětluje tu jeho zuřivost, se kterou postupně vyrážel všechny dveře v baráku. Přečetl si totiž scénář... To já dva týdny hladovět a pak muset jako nějaká fretka několikrát proběhnout celý velký dům tam a zpátky, po všech těch chodbách a schodištích a když už někoho najdu, jen udělat BAF!, ale ne RAF! a hned zase vyrazit na další kolečko po baráku, a celou tu dobu si dávat majzla, abych náhodou někoho nesežral předčasně, tak by mi ruply nervy a jako prvního bych zardousil scenáristu! Nakonec však chudinka kočička přece jen jednoho z herců sežrala, což si za ty naběhané kilometry zasloužila a mě to potěšilo. Ale dostal jsem z toho hlad jako vlk, přitom je už po desáté večer! Ach jo, sbohem dieto ... ()

sochoking

" Jesť . Chcem jesť . " Malému bych vypálil také zaucho , že by mu celý autizmus odrazu zmizol , a navždy ! Kde takého zmrdíka vyhrabali ?!! A je zaujímavé , koľko priestoru v mraziaku na dýchanie mali ... ()

dr.horrible

A nakoniec som to predsa dvihol na štyri! Medzi slepými jednooký kráľom a medzi väčšinou tupých nízkorozpočtových hororov, víťazí ten, ktorý má najviac čo ponúknuť. Failov je tu dostatočne (hlavne mi vadilo, ako za sebou Briana takmer furt nechávala odomknuté dvere), napínavé je to bez prestávky a to je viac. V rámci žánru, tentokrát áno ()

hladass

Výborný kousek, sice je děj naprosto předvídatelný, ale dostatečně napínavý, hlavní hrdinka sympatická, tygr minimálně digitální a hlavně, je to nádherné zvíře... Já se bavil... Po docela dlouhé době hodně slušný animal horor... ()

Kudly4

Tak moji pozornost upoutala hlavně kočka Briana, no ani ta druhá číča nebyla ale špatná. O filmu jsem nevěděl, až dnes jsem na něj náhodou narazil a večer dostal přednost, před jinými Horory a jsem celkem spokojený. Líbilo se mi to, sice nedošlo na žádný pořádný krmení, jak to celé dopadne, je úplně jasné od samého začátku, ale i přes to všechno, to dokázalo udržet v napětí. Slabší čtyrku, těm oběma kočkám, nakonec dám. ()

Campbell

Překvapivě povedený film. Čekal jsem budto nudu nebo béčkový film s digitálním tygrem, ale mýlil jsem se. Film se rozjede sice pomalu ale i tak jsem se celkem bavil. Poté co se ale tygr dostane ven tak je to paráda, napětí se dá krájet scéna kdy je hlavní hrdinak v tý rouře na prádlo jsem byl napnutej jak struna. On samotnej tygr je parádní a hezkej, naneštěstí se tu tvůrci nespolíhaly na efekty tak jich je tu minimum. Evigan hraje obstojně a i když občas udělá kravinu kterou bych teda nikdy neudělal tak byla obstojná. Horší to bylo s tím malým frackem kterej mě strašně štval. A konec nebyl podle mých představ, ale jinak moc pěknej film. ()

Pedestrian

Na zabití. Jen je otázka, kdo víc (bratr autista, tvůrčí tým). Je asi správné, že Briana Evigan chodí celý film polonahá v krátkých šortkách a sexy bílém tílku. Ostatně nelogičnosti tentokrát dělají tenhle film spíš, než že by ho srážely. Nechtěně jsem se bavil a tygr + mobil vrchol. Jinak demence podobného ražení jako When a Stranger Calls. Akorát s tygrem Bonifácem. ()

iamek

Kdyby to bylo natočeno jako amatérský film tak dám možná 3*, ale ono to je bráno fakt jako regulérní celovečerák takže si to víc jak 1* nezaslouží a to dávám jen z lítosti. Kdyby do role Kelly dali aspoň pořádnou buchtu. ()

korbitch22

Docela sympatická jednohubka která je natočená s minimem CGi, kdy převážnou část produkce opravdu používá živé zvíře a všechno je upravený geniálním střihem, podobný animal horor byl už úžasný Útes smrti.Burning Bright má skvělé momenty a místy hodně dobrou atmosféru, ale scénář je zívačka průhledná jak řízek v nádražním bufáči a postavy jsou bytostně nesympatické.Divácky mnohem příjemnější by bylo, kdyby ten malej zmrd měl třeba nemocný srdce nebo tak a nebyl to posraný retard.Pokaždý když začal hučet skopnul bych ho ze schodů přímo tygrovi pod nohy.Hlavní hrdinka byla hodně mizerná herečka a její emocionální reakce odpovídali tak postaršímu alkáčovi po třech panákách Tuzemáku.Ale byla to aspoň prcinka co skoro celej film běhá po baráku spocená a polonahá, tak se to dalo přežít, ale když si v čase 1 hodina a 7 minut oblékla na spoďáry ty kamaše, bylo po srandě.55%. ()

heyda

Solidní naháněčka s parádní kočičkou Brianou a tygřicí, která si své oběti velmi pečlivě vybírá :-D. No je pravda, že chování toho tygra je docela prapodivné a biologové asi budou nevěřícně kroutit hlavou. Nicméně napětí bylo solidní a jako thriller to funguje skvěle. Avšak do hororu to řadit nebudu, proto nebudu Burning Bright ani umisťovat do topky. 70% ()

VenDulin85

Tygřík chodí po domě a má hlad. Celou dobu jsem přemýšlela, když už mu dva týdny nedali nažrat, jestli se chudáček dostane k něčemu dobrému.. Na začátku to vypadalo jako originální nápad- dům zatlučený prkny zvenku z důvodu hurikánu, vevnitř dva sourozenci, z nichž jeden je autista, no a aby toho nebylo málo (mně by to jako základ bohatě stačilo), tak jim tam pobíhá tygr. S úspěchem by se dalo říct, že scénář byl spíchnut po flámu partičky lidí čerstvě po oboustranné lobotomii, ale mělo to své světlé chvilky. Za jeden moment, kdy ten pruhovaný krasavec tak pěkně žmurkne do roury, přidávám třetí hvězdu. SPOILER fakt těžký SPOILER muhaha, tak se nakonec nažral :-). ()

jonyyy

V hlavní roli dvě nádherné kočičky, autistický klučina a trocha počítačové grafiky. Jako celek spolu s naprosto originálním námětěm (no upřímně - extrémě vyhladovělý tygr běhající běhěm hurikánu po baráku, lovící dva sourozence - to tu ještě opravdu nebylo) naprostá paráda. Mimochodem autoři si dobře pojistili diváky tím, že nechali hlavní představitelku běhat v těch krátkých kraťáskách a tílečku. To si u obrazovek určitě urdželo i ty diváky, které ten tygr příliš nevzrušoval. 71% ()

Pítrs85

Tak nevím, kdo byl víc blbější, jestli tygr anebo ta holka. Už vím- scénárista. Chápu, že kdyby se chtěli držet realističtějšího podání, tak do dvaceti minut nemaj o čem točit, ale tady ta logika dostává fakt těžce na pr... A přitom to mohla být docela fajnová taková home invasion, jen namísto nějakého maníka tu po baráku pobíhá proužkovanej kočičák. Každopádně být tou holkou, tak tomu tygrovi dám nažrat hned, jak vlezl do domu, sice bych pak byl jedináček, ale... :-) ()

SOLOM.

Tento film již běžel několikrát v televizi, ale doteď jsem ho přehlížel. A ukázalo se, že naprosto zbytečně. Jde totiž o docela povedenou záležitost s minimem herců, solidně vygradovanou atmosférou a rozhodně nemůžu říci, že bych se u jeho sledování nudil. Ještě mám dodnes v paměti film Mamba (1988), ve kterém byla ve svém bytě uvězněna žena s nebezpečným plazem. A podobně jako tehdy i zde si režisér dokázal vystačit s málem. Nebyl potřeba vysoký rozpočet, prostě to chtělo jen zručnost a schopnost pracovat s detaily a vytvořit solidní atmosféru, která by diváka upoutala do křesel.    Navíc zde byla ještě jedna přednost – hezká hlavní hrdinka, na kterou se pěkně dívalo. Briana Evigan tu téměř po celou dobu běhala jen ve spodním prádle a tílku, navíc podala i velmi solidní herecký výkon. To její filmový bratr mi lezl neskutečně na nervy. Já nechci nikoho odsuzovat ani zesměšňovat, ale podobné dítě nebo sourozence bych doma určitě nechtěl. Neměl bych na to nervy a tady jsem si několikrát přál, aby toho malého klučinu prostě jen hodila tygrovi do chřtánu a zdrhla sama. Ale to bychom přišli o všechny ty emoce, které k tomuto příběhu prostě patřily.    Co se samotného tygra týče, tak jsem byl strašně rád, že se zde pracovalo s živým zvířetem a jen s minimem digitálních efektů. Jeho cvičitel by zasloužil smeknout klobouk. Nádherná šelma byla rovněž klenotem tohoto příběhu. Připočítám-li několik silných momentů, byl jsem ochoten přimhouřit oko i nad několika chybami (nelogickými prvky), které se tu samozřejmě rovněž objevily. Zážitek z filmu mi rozhodně nepokazily.    Burning Bright určitě můžu doporučit. Celkově film netrvá dlouho, je tu k vidění dost akce i atmosféra byla dobrá, hlavní hrdinka pěkná – takže v mých očích jde o lehce nadprůměrnou záležitost. 60% ()

ARI50

Upřimně než jsem se podíval říkal jsem no uvidíme že, ale takhle překvapený a spokojeny že budu sem nečekal. Napínavý byl rozhodně a strach taky provázel bez pochybu nečekal jsem to to v žádném případě. Tygr byl hodně působivý. ()

veru_needy

Tak tento film má dokonale béčkový námět a takřka všechny prvky, které se očekávají. Osiřelé sourozence, kterým zemřela matka i nevlastního otce, co se o výchovu dětí příliš nezajímá. Autistický bratr je tedy odkázán na pomoc své sestry a shodou okolností se oba ocitnou uvěznění v zabarikádovaném domě, z něhož není úniku a po jehož chodbách se potuluje vyhladovělý tygr. To jak se tam tygr dostal, to už je jaksi něco, co bych nazvala originálním nápadem. Nejde sice o kdovíjak převratnou podívanou, logika věcí taky občas dostane na zadek, ale to se dá přehlédnout, jelikož silnou stránkou tohoto filmu, je právě atmosféra. Po tuctovém úvodu, který vůbec nedává tušit, jakého dramatu budeme vzápětí svědky, se totiž všechno rozjede na plné obrátky a hra na kočku a myš může začít. ()

Morholt

No pokud si odmyslim to, kterak se tygr do domečku dostal a proč se z domečku nedalo utéct, tak to byla víc než slušná naháněčka s pruhovanym mazlíkem v hlavní roli. Problém je, že ono si to úplně odmyslet nejde, takže zůstává ta pachuť totální debility. Ale jen pachuť, takže na ten průměr to rozhodně je. Jen se ptám sám sebe, jsem špatnej člověk, když nenávidim uječený, protivný, nesympatický, autistický haranty? :D 50% ()