Bengálský tygr

• USA Burning Bright
všechny plakáty

Napínavý film o mladé ženě a jejím autistickém bratříčkovi, kteří jsou během hurikánu uvězněni v domě společně s hladovým tygrem. (Filmbox)

oveckaoa

Ten postižený čurák mě iritoval už když jsem ho viděl to ale nebylo nejhorší to co potom předvede se jen tak nevidí takovému čurákovi bych rozbil držku na potkání a nemusel by ho sežrat ani ten tygr :-) ale bolelo by to stejně. K filmu nic moc nadprůměr ()

elanius

Čakal som drsný thriller o tigrovi. Zaspal som v polke filmu keď sa ešte stále preberala rodinná situácia postáv. V takomto filme predsa treba tigra hneď vypustiť! (4/10) ()

drake31

Na tomto filme ma najviac naštvalo to keď si Briana obliekla nohavice :) Ale inak je to skvelá atmosférická jazda, ktorá má samozrejme aj nejaké tie slabšie chvíle, ale väčšinou sú to len zanedbateľné detaily takže to na kvalite neuberá. O tomto horore som predtým vôbec nevedel (ešteže že tu je J*A*S*M), takže som veľmi spokojný a podobných záležitostí by sa mohlo točiť viac ... ()

demented

Atmosféru ten film má, to mu uprieť nemožno. Ale na druhú stranu mu nemožno uprieť ani kvantum berličiek, rôznych náhod, nelogičností, prešľapov, či demencie hlavnej hrdinky, pri ktorej miestami jej autistický brat vyzerá ako ten normálny a racionálne uvažujúci. Za samotné pováženie stojí aj celkový námet, resp. otčimov plán. To si vážne myslel, že okrem povaly niet v dome jediného miesta, kde sa schovať pred tigrom? :D ()

zdenny

Jednalo se spíš o neškodný thriller než horror. A proto jsem se nakonec rozhodl dát dvě hvězdy. Ikdyž film nebyl špatný a rozuměl bych i třem hvězdám. Jenže, když si to tak promítám pozpátku, moc napětí tam nebylo, krve už vůbec ne.Takže se dá říct, že mě nad vodou držela jen fakt sexy vizáž Briany Evigan. Pro dobro věci mohl tygr sežrat alespoň toho jejího pitomého bráchu, který mě sral skoro celou stopáž. Holka riskuje život, vydává ze sebe energii a on si, pitomec, jen tak chodí po baráku a tygr nikde. SPOILER: Takže jedinou oběť, která ve filmu byla, jsem odhadl asi v polovině filmu, když holka našla životní pojistky. KONEC SPOILERU. ()

Wade

Parádní Drama/Thriller v hlavní roli Tygr, který ačkoliv byl tak trochu blb nebo občas solidně digi přesto špičkový výkon. Jako kráska Briana Evigan, která má malou přítěž jménem Charlie Tahan i oni  ve svých rolích velice dobří. Napětí ve spojitosti s zvířecím vrahem a lehce oděnou kráskou jednoduše nemohlo dopadnout jinak. 70% ()

ghatos odpad!

Lepá děva, autista a tygřík. Prvních 40 minut jsem si musel vystačit s čuměním na štíhlou kočičku humanoidního původu. Záhy jsem začal pochybovat o jejích lidských genech, protože takovou směs demetního chování jsem dlouho neviděl. Do toho ještě otravoval její povedený bratříček, to aby vůbec existoval nějaký děj. Toho chlapce bych osobně odprásknul a ani bych nečekal na kočkovitou šelmu, až ho pozře v krutých bolestech. Taškařice v baráku je infantilní, ještě horší jsou opakované "zvraty", kdy dotyčná neumí použít zbraň. Burning Bright je zoufalost ve všech ohledech, snad jen ta stopáž je rozumná. 18%. ()

drackula

To najpodstatnejšie sa Burning Bright nepopierateľne podarilo. Priniesol uveriteľného a dobre spracovaného predátora a vytvoril dusnú a stiesnenú atmosféru. Čerešničkou na torte bol autistický brat, ktorý niektoré situácie nádherne komplikoval. Dianie v druhej polovici a najmä záver boli predvídateľné, ale keďže mám animal horrory naozaj rád, počas celého filmu som sa dobre bavil. 75 % ()

zolo23

Napínavé ako moja guma v trenírkach. Najlepšie na tom je ,že som o tomto filme nevedel vôbec nič, dokonca som nevidel ani plagát takže som ani len netušil, že hlavnou postavou bude tiger. O to väčšie prekvapenie na mňa čakalo. Jednoducho mám rád filmy, ktoré sa odohrávajú z 90% na jednom mieste, pokiaľ máte po ruke zručného režiséra, ktorý vie z jednoduchého námetu vyťažiť maximum o zážitok máte postarané. Zaujímavou postavou bol malý Tom v podaní Charlieho Tahana, neskutočný to talent ktorého si pamätám vo filme Ja legenda s Willom Smithom. Taktiež tam veľa nenarozprával (tuším vôbec), ale tá charizma, ktorá z neho sršala! Tlieskam ()

Forsberg11

Animal horory rozhodne nepatria medzi moje obľúbené. Veď ich veľa kvalitných ani nakrútených nebolo. No tento si budem rozhodne pamätať. Až na menšie výčitky, ako napríklad absencia viacerých postáv, čím by sa zväčšilo aj množstvo "vrážd" a krvavých momentov, som sa celkom dobre bavil. Hlavná hrdinka nebola chvalabohu tak hlúpa ako pekná, hoci jej podarený braček ma, ako mnoho iných pekne štval. Na moje prekvapenie som vo filme naďabil na dosť veľa napínavých scén a od chvíle kedy "vstúpil" tiger do domu príbeh odsýpal a zastavil sa prakticky až na konci, takže nudiť sa ani nebolo kedy. 70 %! ()

sedm.1

Upřímně řečeno, objevit se tygr v domě ještě o chvíli později, začal bych si trhat vlasy z hlavy, a to jich tam zrovna moc nemám :-/. Prostě než ústřední hrdinka zjistí, že v domě mají ona a její iritující autistický brácha nevítanou návštěvu, jde o laciné televizní nudné rodinné drama, naštěstí ale příchod přerostlé kočičky na scénu otočí záživnost filmu o stoosmdesát stupňů a rodinné drama se v mžiku změní ve vážně působivý a nervy drásající thriller, s mnoha opravdu zatraceně napínavými scénami, ve dvou, až třech momentech vygradovaných dokonce tak, že jsem si fakt chrochtal blahem, prostě tygříkovo řádění dodalo filmu pořádný koule a i přesto, že bylo do puntíku jasné, jak to ve finále dopadne, prakticky to vůbec nevadilo, protože to mělo spád, atmosféru, napětí, vše pořádně vyšponované, takže palec nahoru. Škoda jen absence nějaké výraznější nápaditosti, osobitějšího tvůrčího stylu, zajímavějšího zvratu, či nečekaného momentu, ale i přesto musím opakovat, ta zhruba necelá hodinka s tygrem v domě byla vážně zatraceně záživná a zábavná podívaná a dalo by se i tvrdit, že zde tvůrci z minima vytěžili skutečně slušné maximum. ()

Corpsegrinder

Kupodivu zábavnej home invasion horor v tygřím provedení. Pár věcí sice nedává smysl jako např. že občas se to zvíře snaží oblbnout voňavkama a jindy se film tváří že je na pár metrů to zvíře necejtí což je samozřejmě blbost a pohyb po baráku taky spoléhá na to že postavám cestu vyklidí scénář (nehledě na plán fotříka kterej celej stojí na tom že se stane X náhod), ale jinak je to svižná napínavá jízda. To autistický dítě očekávaně votravný ale naštěstí tam s nim drtivou většinu filmu pobíhá Briana Evigan s naprostým minimem oblečení a ta se s nim nesere :)) ()

Prochy38

No, tak to tedy zírám.... Prve tedy hlásám, že hodnotím v rámci žánru! I když je mi lehce proti srsti zařadit tento film mezi typická zvířecí b-čka. Těch už jsem viděl hodně. A mají všechny stejné motivy. Postavy jednají přesně proti přírodě a bez jakéhokoliv pudu sebezáchovy. Zvíře je většinou bezmyšlenkovitý krvelačný stroj, kterého zajímá jediné - zabít co nejvíc lidí. Tady se tomu tak ale neděje! Slečna Kelly (prve je tedy kus) se chová celkem logicky, autistický bratr je těžká přítěž, ale zvládá se to dobře. Jo, to by šlo. A tygr? Nádherné zvíře! A hlavně se chovalo celkem instinktivně. Dva týdny bez žrádla je hodně. Pravdaže v reálu by nepřežili ani 2 minuty, ale o něčem to být muselo... Jo, moc se mi to líbilo a (znovu) B. Evigan je fakt krásná holka! Teď kolik těch hvězdiček.....? Asi budu trochu neobjektivní! Mě to prostě nadmíru potěšilo... ()

iampatrik

60% Přestože se to zde pyšní nálepkou horor, žádný horor to není, což však nemění na faktu, že se jedná o velice napínavý příběh. Asi jako každý jsem si říkal, co můžu čekat od tygra v obyčejném domě, ale jde vidět, že když se této látky chopí šikovní lidé, může se člověk dobře bavit. Atmosférické, napínavé a určitě nikoho taková podívaná neurazí. ()

Wancohoff

na pocudovanie velmi dobre natocena "survivor drama" s dobrou atmosferou, a s minimum nelogicneho chovania osob. cakal som hlupost, ale milo ma to prekvapilo. PS: tiger bol fajn, no trochu mi prekazalo ze boli zaberi tiger - hrdinka, tiger - hrdinka, a v scene kde boli na scene pred kamerou obaja, (hlava tygra v stene) bol tiger CGI ... ocakavany "final mord" bol pekny, a potesil... vcelku davam 65% ()

LukyNike

Pěkně se na to koukalo, Briana Evigan zkušeně zvládla svou roli. Horor? Ani ne! Ale to filmu až tak nevadilo. Spíš už ten scénář je taková hloupoučkost. Mohlo být hůř:) ()

bolan

Nejsem fanynka filmů, kde jsou vhlavních rolích zvířátka, ale tohle se celkem povedlo. I když je film velmi velmi jednoduchý a svým způsobem i dost béčkový, dokáže udržet pozornost a napětí, k čemuž dopomáhá i celkem příjemně krátká stopáž. ()