Reklama

Reklama

Gekidžóban Naruto šippúden: Kizuna

  • Japonsko 劇場版 Naruto 疾風伝 絆 (více)

Obsahy(1)

Na Konohu zaútočí záhadní létající ninjové ze země Oblohy (Sora no Kuni) zničené za druhé velké války ninjů. Během jejich náletu Naruto potkává doktora Shinou, který pomáhá zraněnému. Později v nemocnici se seznámí i s jeho mladou žačkou Amaru, která se po doktorovi shání, neboť i její vesnice byla napadena. Zatímco je vyslána čtyřčlenná skupinka jako protiútok, Naruto, Sakura a Hinata dostávají misi - pomoci doktorovi a Amaru zachránit jejich vesnici. Jenomže tam na ně čeká překvapení; nepřítel s temnou chakrou. A když už vše vypadá beznadějně, objeví se nečekaný zachránce. (Zíza)

(více)

Recenze (17)

Naslund 

všechny recenze uživatele

Neznat seriálového Naruta, film bych si určitě užil daleko víc. Takhle, jako pro pravidelného čtenáře mangy, to je docela zklamání. Vše začíná, když tajemní létající ninjové připlouvají ke břehům našeho ninja světa a napadnou Konohu, kterou dosti zdecimují, a ta se jim chce pomstít. Rozjezd poměrně slušnej, slibující spousty bitek, ale bohužel je to jen vedlejší linie, na kterou se kašle. Hlavní příběh se totiž směřuje k zcela zapadlé vesnici hluboko v jungli, která je z neznámých příčin také napadena, a Naruto se tam na pomoc vydává společně se Sakurou, Hinatou, neznámým doktorem a jeho učněm. Stejně tak tam vyšle Orochimaru i Sasukeho, aby se tam všichni setkali a něco semlelo. To, že příběh postrádá logiku, ukončení všech linií, a tvůrce přišel zcela o smysl pro používání legračních obličejů, by se dalo u Naruta omluvit, ale to by tam muselo být něco navíc. Prostě od Naruta chci spousty různých soubojů, které by hýřily nápady, a soupeři se neustále chytře trumfovali a měli omezenou chakru. Kdo je alespoň trochu jako já, může si nechat zajít chuť, protože prakticky bojuje jen Naruto, a to jen starými známými způsoby. Alespoň tam je minutovej souboj Saie, bez kterého by to bylo ještě horší. Edit: Po druhém zkouknutí musím něco přidat, protože až těch pár 50x viděných ubíjejících scén jsem se dobře bavil. ()

karlik4801 

všechny recenze uživatele

Dříve jsem na Narutovi ujížděl, dnes vidím jaká je to patlanina, která má v každé scéně emocionální zkrat. Ale od seriálu k tomu to filmu. Tady ty zkraty netrvají a přesto se postavy chovají stejně. Takže jde udělat normální animovaný film o chlapci který má sen a navíc chce zachránit svého kamaráda. Jde to, je to vystiženo. ()

Reklama

L3G1ON4R 

všechny recenze uživatele

Film Pouta je pěknou kooperativní strží Narutových Rasenganů. Na scéně se po delší odmlce ukazuje i Sasuke, který toho zas tolik nepředvedl. Zdá se že skrytá Listová si v minulosti nadělala víc nepřátel než spojenců, jinak by nebyla pokaždé terčem útoku nějakého šílence nebo zmagořených národů. I přes menší počet účastníků Listové je film pěkně zpracován a dá se říct: je na co koukat. A komu se to nelíbí, ať si... ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Když už se tu to odsouhlasování jiných komentářů rozjelo, zapojím se do něj také - k onomu souhlasu si však zvolím Naslunda. Vystihl to, co jsem původně chtěl sám filmu vyčítat. Doplním jen, že Kizuna dokonale zapadá mezi všechny ty zbytečné a hloupé odbočky od předlouhých až nekonečných anime seriálů, které vždy do světa a mytologie svého univerza vhodí něco, co se do něj pramálo hodí (steampunk převlečený za chakrapunk), aby to zase na konci nenávratně zničily. ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Takhle se to má dělat! Oproti prvnímu shippuden filmu tu jasně převažuje akce nad moralizováním (i když je tu stále zastoupeno, samozřejmě). A úvodní nálet na Konohu je silně líznutý Pearl Harborem :) Dokonce i filleroidní postavy nejsou vůbec napřesdržku a celkem dobře zapadnou do Naruto universa. Navíc i děj tak nějak vypadá, že by klidně filleroidní být nemusel (viz jinchuuriki). Jak jsem již naznačil, tak akce je tu opravdu hodně a je zatraceně dobře udělaná...tím se dostávám k animaci a kresbě, která je, jak už jsme u Naruto filmů zvyklý, velice výborná. Kdybych měl tenhle film srovnávat s ostatními, tak má nejblíž k perfektnímu prvnímu filmu (Ninja Clash in the Land of Snow). ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama