Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

TSZ

Naprosto srovnatelné s originálem, oba hlavní herečtí představitelé jsou dobří a vhodně zvolení pro své role (Jackie Chan mi po opravdu hodně dlouhé době přišel sympatický). Určitě by to šlo zkrátit, zvláště pro cílovou skupinu jsou dvě hodiny dvacet docela dost, ale závěrečný turnaj je naprosto perfektní. P.S.: Ten etrémně smířlivý závěr je dojemný takovým nechutným způsobem, až je strašně cool :-). ()

crjules

Jedina vec co me na filmu vadi a nesedi je ta "cinska propaganda".Kouknete se, jak je u nas vsechno krasne, moderni, lide jsou tu mili, spokojeni a stastni // pod tou peticipou hvezdou nacpanou do nekolika zaberu.Take strycek Mao nechybi //. Krasny svet , tahle Cina... No ale dobre, beru to tak , jako "chceme u Vas natocit film, trochu Vam vlezeme do prdele a udelame par ustupku.. Cilova skupina divaka pro tenhle film , jsou hlavne deti prechazejici pomalu do teenagerovskeho veku a ktere s tim vyse napsanym nebudou mit problem ani za mak. V porovnani s puvodnim Karate Kidem mi jako vitez vychazi tenhle novy. Zestarly Jackie Chan ma dustojnou roli jak usitou na miru. Jsem rad ze se nepitvori v nejake saskarne. Stale toho dokaze predvest az dost. A mlady Smith? Bavil me! Myslim, ze se tu o protekcniho chlapecka nejedna a ceka ho skvela budoucnost. Bojove sceny az neuveritelne veruhodne a dost drsne / prihlednutim na vek detskych bojovniku / , ale nic na skodu. A jestli Jaden umi jen polovinu z toho co je videt ve filmu, ma muj respekt! ()

Looka

70% řekl bych, že je to o dost lepší než původní Karate Kid, se kterým navíc nemá vůbec žádnou spojitost. Akorát malej Smith je dost protivnej... ()

carott

Po více jak 20 letech se objevuje zpátky na plátnech pokračování Karate kidu. Avšak Daniel-sana s panem Myagim nahradili malý černý klučina, který se přistěhoval do Číny a hotelový údržbář, jenž si dá za cíl vycvičit nového mistra kung-fu. Toto je pouze začátek infantilnosti, která se v průběhu filmu čím dál více zhoršuje. Navíc poslední bojová scéna vykradená s originálu, bohužel tak špatně, že moje dětská vzpomínka na původní film dostala tvrdé K.O. ()

Shredder

Nie som si isty ci maly Jaden naozaj zdedil talent po svojich rodicoch, aj ked sklamanie to rozhodne nebolo. Jackie ma potesil vo vaznejsich rolach mi svedci ovela viac, nez ked zo seba robi debila. Pre deti moze ist o skvelu zabavu (aj ked niektore sceny im pravdepodobne budu pripadat rozvlacne), ale pre dospeleho divaka je Karate Kid je len dalsim klisoidnym, idylickym americkym filmom, ktoremu ku typickemu happy endu chybala len scena kedy Jackie nakope zadok "bad guy" trenovi Jadenovych utlacatelov. ()

Faruco

Dost dobrý motivační film s velmi emočním a záživnými bitkami nabitým koncem. Před tímhle filmem jsem nemohl brát Jackieho Chana vážně s těma jeho "opičkama" ale musím uznat, že je to i dobrý herec a malej Smith - vypadá to, že se potatil, i když bez tlačenky nevím, nevím.. ()

vozralec

Povedený remake. Zajímavé prostředí. Vtipné situace. Nebýt několika nedokonalostí, tak by to bylo ještě o hvězdu víc. ()

lord-artoo

Ať si říká kdo chce, co chce, tenhle film má svoje kouzlo. Netvrdím, že je to nějaká pecka a možná je to také tím, že mám rád Jackieho Chana (spíše jako osobnost než jako herce), ale film jsem viděl už třikrát a ani jednou jsem se nenudil. Ano, je to reklama na Čínu, ano jsou zde typicky jednoduché Chanovské výzvy k slušnosti, pravé humanitě a starosti o planetu a ano, Jaden skutečně působí jako pěst na oko, ale co na tom? Rozhodně je to tisíckrát zábavnější než originál (1984), přestože vyšší hodnocení si nezaslouží. ()

majesty

Uplna lahodka ktora pobavi ;) spomienka na stare klasiky. Zlo, drina,pomsta, happy eng ;) co to tu ludia kritizuju ;) ved to je Karate kid ;) je to ako prist do barbie domu a nadavat ze je vsetko ruzove. A CO? :) ()

TaNya_

Asi filmu ubírám trochu moc, ale ten malej Smith je mi tak moc protivnej, že pokaždý když se na něho kouknu kroutí se mi xicht. Jackie to taky nijak nezachraňuje, páč k němu sem si nikdy žádný vztah nevytvořila. Příběh se mi nelíbil, jediný co zaujalo, tak asi ty bojový scény... ()

Filiman

Suprový film, který se mi strašně moc líbí. Hrajou tam moji dva oblíbení herci, film je vtipný (místy až trapně vtipný, ale to mi vůbec nevadí), akční, no prostě skvělý. Za mě vážně skvělý tým. Hlavně ten konec a část, kdy Jackie Chan mluví v rozbitém autě o své minulosti ()

dwyane odpad!

Ten film je opravdu hodně špatný, po všech stránkách. Trpěl jsem ho jenom jako pozadí u stavění LEGO Technic, ale i tak jsem byl dost v obraze, abych si udělal výsledný špatný dojem z tohoto filmu. Pokud máte možnost, vyhněte se mu. ()

Scraffy

Vcelku vydarený remake s dobrou výpravou. Bitky sú dobrá a hlavne tá finálna. Jaden Smith nie je ten typ chalan, ktorý by bol nejaký extra bojovník. Ale čo už. ()

Clark_Kent

Musím říct, že když vidím Jackieho s vážnějším pohledem. Hned mě to sedí o trochu víc, než když plete samý komedie. ()

hrumsrt

Přesně jeden z těch filmů, které beru jako guilty pleasure. Je mi jasný, že to není dokonalý, že to je má docela dlouhý tempo a Jadena Smithe, který tu má řadu divných momentů a může v průběhu i štvát. ALE já tohle viděl v 10 letech v kině a tou dobou jsem taky dělal karate a kumite byla srdcovka. Byl to pro mě takový první malinko dospělejší snímek, jakože už nešlo o animák nebo nějakou fantasy. Za mě super zábava, která se snaží jít na ruku tak nějak všem a přesto jde o docela elitářský projekt. Nikdy nezapomenu, jak se mnou tehdy v sále cloumali emoce, jak jsem závěr dojel vlastně s otevřenou hubou... Celá ta značka má svůj fuck-up, že nějaká rychlokvaška vydrdí toho, kdo maká celý život. Ale ten film je hodně černobílej, abych mu na konci prostě fandil. Jakou chemii spolu má Jackie Chan (pro nějž je tohle bohužel zatím poslední film, který stojí za řeč) a Jaden Smith (jasně celý mu to koupil tatík, zas*aný elitář!), to je prostě paráda! Miluji ty trénikový úseky, s jakými myšlenkami s to hraje, že tvůrci mají snahu dát tomu nějaký vyšší princip (čímž řadu lidí asi naštvou).. Finálový turnaj je trešnička na dortu, která baví jako málo co! V závěrečné dojemné satisfakční scéně už mě vždycky mají! Nikdy nechci sequel, takhle to je dokonale celistvý a uzavřený arch. /viděno v kině/ 90% ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)