Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Jaroslaf

Jediný plus(?) tohodle filmu, je že sem zjistil že will smith má hrající dítě, který působí jako příšernej fracek a Jada Pinkett Smith je Smithova manželka, nikoliv sestra. Koukáno a dokoukáno jen kvůli Jackie Chanovi. ()

Aluminium

Kľudne ma môžete nazvať sentimentálnou trubkou, ale tento film ma riadne dostal. Ani neviem ako a ani neviem prečo. Príjemné prekvapenie. ()

jorgus

proc ne..:)sice trosku dlouhy, ale jinak moc hezky natoceny..hlavne exteriery...oba dva hlavni predstavitele se mi do roli sice moc nehodili..Jackie prece jen jeste je mladej na mentora a mladej Smith hodne uzvanenej..ale ani nevim proc, nakonec mi to i sedlo:) ()

MAJkLSON

Necekane dobre. Jaden Smith kupodivu vubec nevadi (a to jsem ho treba v Den, kdy se Zeme zastavila nemohl vystat) a Jackie Chan po dlouho dobe v roli, ktera mu nadherne sedne - po ruznych cipovinach, kdy ze sebe delal blbecka. ()

KOZEL84

Když malý Vilda nahodil svůj drson'ský ksichtík a začal mávat těma svýma pastelkama nevěděl sem jestli mi má být trapně nebo mám brečet smíchy.Většinou mi teda bylo trapně.Mikinu sem si už párkrát oblíkal a čuráka mě nikdy nenapadlo,že už asi umím kung-fu a to ještě tak že dokopu dvakrát větší týpky co se to učily asi tak o deset let déle.No scénář je debilní až hanba.No ale tak jasně že od scénáře sem zázrak nečekal,ale co hůř ono to prostě nebylo zábavné a malý Smiths je prostě megaotravný harant.Hlavně že má starouš Willy od toho rozmazleného hajzlíka pokoj (aspon' na chvilku).Toho se právě děsím.Co si prcek vydupe příště?!Naštěstí tohle byl jen Karate Kid. ()

Rehooo

Čekal jsem takovou tu typickou akci, při které se všichni poperou. Všechno bude lítat na všechny strany a všichni budou našlapaní víc než všichni hrdinové dohromady. A ono ne. Samozřejmě, že akční scény tu jsou, ale i přesto to má něco do sebe. Zajímavý příběh do toho trochu napětí a lehké romantiky a máme z toho tohle dílko. Nemůžu si pomoct, ale opravdu se mi film líbil. Od hudebního doprovodu, přes děj až po samotného Jackiho Chana. Ani ta stopáž přes dvě hodniny mi nevadila. Není to takový ten film co by se zbytečně natahoval. Prostě je to tak akorát a všechno do sebe hezky pasuje. Jde opravdu vidět, že na filmu má své zásluhy i čínská produkce. ()

Rocket

Keď niekedy v budúcnosti budem mať potomka, určite mu tento film zaradím do filmotéky. Ako malý som podobné snímky zbožňoval, dennodenne dookola pozeral a potom v škole fasoval poznámky do žiackej knižky :). Na chvíľu som sa vrátil do detských čias a aj preto napriek prvotne plánovaným trom hviezdičkám udeľujem 4. ()

Platom

Kolikrát tady už něco podobného bylo (pokud tedy rovnou nepočítám původní Karate Kid)? Nesčetněkrát! Tak proč jsem to proboha živého ohodnotil tak dobře? Děj je tuctový, zápletka je tuctová, konec je 2x tuctovější než tucet vajec, které stihne Jackie Chan nakopat během tohoto filmu... Tak proč u mě tak vysoký počet hvězdiček? Je možné, že mě Jaden Smith zasáhl kopancem do hlavy a já teď vidím hvězdičky všude kolem sebe, ale dost možná je to něčím jiným. Na začátek bych rád napsal, že mě z nějakého důvodu podobné filmy prostě baví. Vezme se outsider a udělá se z něj pan NĚKDO! Ovšem není film jako film a nový Karate Kid mi prostě sedl. Jasně, příběh malého černého kluka, který vyrůstá bez otce v cizím prostředí a příběh jeho matky, pro kterou je těžké se o něj postarat... už to tady všechno bylo, ale to nic nemění na tom, že v tomto filmu je to naservírováno tak nějak automaticky, že si to divák neuvědomí a ač sleduje klišé, líbí se mu to, baví ho to a přežije i momenty, které svou hloupostí bijí do očí. Hodnotím 4*, ale pozor, slabšími :) ()

Jeremiah

Ale že je obtížné nalézat nová témata pro filmy, co páni scénáristé ?! Staré téma v novém kabátě, který se tváří luxusně, ale dojem klame. Ničím mě tento film nezaujal - snad pouze vztah mezi hlavním hrdinou a jeho čínskou přítelkyní. Slušně svoji roli odehrál i J.Chan, ale přesto to na víc než 2 nelze ocenit. ()

ViktorEl

Už od prvého traileru som tento film kritizoval, nie preto že by som obdivoval pôvodného Karate Kida, ale trailer mi proste nesadol. Po pozretí všetko vraciam späť. Harald Zwart natočil slušnú akčnú, drámu, v ktorej nechýbajú súboje, dejové zvraty, ani dojemný koniec. Síce tento film nie je nič extra je to skôr taký slušný priemer, ale za to prekvapenie, a za výborného (a to podľa mňa vôbec nepreháňam) Jackieho Chana dávam 4*.70% ()

Bozvav

Žádný zázrak, ale v meritu věci to ušlo. Jsem velká fanynka Jackieho v jakékoliv podobě a to i za cenu, že film oslavuje naprosto stupidní mlácení se kluků do hlavy, takže z nich vyrostou pravděpodobně idioti. 55% ()

Azurovydrak

Není momentu, kdy by z toho nesálal pocit nuceného čínského remaku. Will Smith Junior nemá na to aby utáhl celý film a že je jeho mentor Jackie Chan jsem si všiml snad až deset minut před koncem. Vykrádá to úplně všechno z originálu z roku 1984. Chápu, že to remaky dělají, ale tohle kopíruje prakticky celý film, jen tu a tam něco malinko pozmění - 30% ()

zelda82

Prekvapive zabavna ptakovina, kde se sice mlati po hlave desetilete deti, ale to rozhodne naznamena, ze by se jen fackovaly. Naopak se fakani rezou jako kone. Kdo mel aspon trochu rad original a snil o tom, jak jednou nakopne nekoho slavnym jestrabim kopem, tak se asi pobavi i dve desetileti pote:)) ()

P.J.2

Jako byl karate kid výborný film pro moju ještě v té době hodně malou dětskou osobu,tak počítám s tim že tohle bude to samé pro novou malou generaci.Čekal jsem tuctovou dětskou akčnárnu aneb jak looser ke štěstí přišel ale naopak se mi dostalo příjemného překvapení.Sice je to delší než 2 hodky ale uteče to jako voda,Jackie byl výbornej a bylo vidět že si roli evidentně užívá.Jaden Smith jde po stopách tatínka,myslim že se od něj ještě neco nakoukáme :-) ()

HyneX

Dávám tři hvězdy, protože jsem se u filmu nenudil, i když je spíš určen o generaci mladším divákům, než jsem já. Hezky, barevně zpracované, minimum zbytečných a trapných scén (i přes stopáž 140min) a sem tam vtipné odkazy na původního Karate Kida z roku 1984. Kdyby mi bylo 12 let, mohl by se Karate Kid stát jedním z mých nejoblíbenějších filmů a vsadím se, že bych určitě začal trénovat karate. Komentář, se kterým naprosto souhlasím je od uživatele Imf, vystihuje vše. ()

tuwanakha

Skvělý Jackie Chan je pro mne jediným kladem popcornového snímku. Bože, kdy už ten rozmazlený Smithův fracek zmizne z plátna :( ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)