Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Flamik

Notoricky známá "jednička" nasadila laťku vysoko.. Tento remake jejím kvalitám nedosahuje, a to že příběh je již dopředu známí jen filmu ubírá.. ()

zodiak217

Akosi mi to prišlo nezaujímavé, ked som počul,že urobili ďalšie spracovanie Karate Kida, no po ziadnuti snímky, to vo mne zanechalo naozaj dobre dojmy. Nielen skvelý herečky vykon Jadena Smitha, ale i spolupráca s Jackie Chanom sa mi páčila. Naviac dej zadadeny do Činy a moderné spracovanie pridali filmu na kvalite. Celkovo to bolo príjemné pozeranie a určite by som si ho v budúcnosti opäť pozriem. Skvely relax a dobrá idea o prekonávaní samého seba, kedy by sa človek nemal vzdávať ani ked je na kolenách....(alebo má zlomenú nohu ;) ) ()

A_S_P

Musím priznať, že pri tomto filme som čakala vyššie hodnotenie. Bol to asi prvý snímok s Jackiem Chanom, ktorý som videla (fakt), no aj keď ma tieto bojové témy príliš nezaujímajú, bavil ma od začiatku až do konca. Veľmi príjemné prekvapenie. ()

brasek

Nudné, pridlhé, teplošské... Jaden Smith mi liezol už raz na nervy vo filme "Deň, keď sa zastavila Zem". Ak by W. Smith nebol jedným z producentov filmu, tak Jaden si tam ani neprdne vo vedľajšej mini úlohe. ()

ariari

vôbec nepripadá rozťahaný, pre Jackieho Chana , ktorý odmakal neuveriteľné 200 stovky filmov to bolo veľké zadosťučinenie, a splnené želanie, čo hĺbke filmu pomohlo. Pre mňa osobne pocta Jackovi, či už ste jeho filmy milovali, alebo zatracovali. A pomohlo aj chalanom z istého klubu JUDO, ktorí mali o čom snívať :-) scéna o kabáte sa stala kultovou pre jedného 12 ročného chlapca, ktorý si po téningu odvtedy ukladá občas svoje veci... aj s úsmevom. ()

kelet

V skutku dobre natočený, príjemný rodinný film. Samozrejme tento typ deja sme už niekoľkokrát videli, no predsa je tento film niečím výnimočný. Obsahuje totiž, prekvapivo dosť vtipných a originálnych momentov, dej je plynulo gradujúci, herci sú výborní a tiež akčné scény sú efektné. Dokonca sa mi veľmi páči poloha Jackieho Chana, ktorý nehrá typicky vtipného bojovníka, ale utrápeného, životom skúšaného a múdreho majstra. Hodnotenie: 75% ()

listo

Jaden Smith má tak otravný ksicht i herecký projev, že bych ho tu bundu nechala věšet až do konce filmu a ještě pár hodin po jeho skončení. ()

Mydlivoj odpad!

Jako že cože... Zlatej Daniel-san,zlatý chycení mouchy do hůlek a "Nanést vosk a rozetřít vosk" ( na které byly odkazy). Zlatý pan Miadži ("Jmenuji se Miagi"). Akorát ten úsměv čínské kamarádky stál za to... ()

v.indruchova

jak to říct, taková pěkná pohádka. Děti, jak bojují mají určitou specifickou kordinaci pohybu. Mohou být lepší, jak dospělí to ano, ale nemohu si pomoci, vypadají spíše roztomile, než že bych je brala vážně. Jackieho, prostě zbožňuju. Přeji mu ať je tady minimálně do stovky šťastný! //Jackie, I just love it. I wish him to be happy here for at least a hundred years! ()

PanPyzamo

Karate Kid z roku 2010 je dobrý film a to hlavně díky obsazení. Jackie Chan ačkoliv zde nemá hlavní roli, tak předvedl parádní výkon a i Jaden Smith potěšil a jeho otec Will Smith se za něj vůbec nemusí stydět. Soundtrack je dobrej a zápletka je též dobrá, jen na konci docela předvídatelná. Jinak se jedná o dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

PeteBuck

Celkom pekne natočená hovadina. Príbeh klišé, Jaden hrať nevie, vlastne som na to pozeral, lebo tu hrá Jackie Chan a tomu som toho utrápeného majstra kung-fu dokonca uveril. Tak sa mi zdá, že jednu pesničku k soundtracku pridal Justin Bieber, čo som zistil o pár rokov neskôr, takže hudobne to zaklincoval ku dnu. Vizuál pekný, prežiť sa to dalo. Koniec na smiech. Rád by som vedel, ktorý kaskadér dal tú záverečnú otočku. ()

Jarosh66

Poměrně zdařilá předělávka filmu, který jsem jako malý miloval. Nic převratného jsem neočekával a také se nic převratného nedělo. Srdcervoucí happyend si získá hlavně mladší diváky - ovšem nic jiného se ani čekat nedalo, takže nějakých 70% si tento film zaslouží. Propadák to není, mohlo být hůř.. ()

Vital

Děsná slabota,plno klišovytých scén,při kterých jsem kroutil hlavou,hlavně nechápu proč se to jmenuje Karate kid,když tam trénuje Kung-fu?! Je jasné,že Will Smith musel tahat hodně za špagátky aby z toho udělal,co udělal,Jaden Smith není špatnej herec,ale ještě mu zbývá dlouhá cesta,ovšem u 12-letých holek má velkou šanci,Jinak podobností je tu celkem dost,stejně jak v původním díle musel Daniel čistit auta a šmilgrovat podlahu aniž by věděl co to má společného s bojem,tak tady zase mladý pán musí házet bundu na zem a zas jí zvedat,potom ty klasické výukové věci.Nejvíc mě štvalo,že se naá publikum snažily rozbrečet každou chvíli,a to nejen tématikou,ale i trefnou hudbou,z čehož jsem tekl,a navíc ty boje,když jeden do druhého kopne,tak odletí 5 metrů,to je trochu více přehnané,hlavně u takovéhoto filmu. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)