Nakonec zemře

(festivalový název) (amatérský film)
  • Irsko He Dies at the End
Krátkometrážní / Horor / Thriller
Irsko, 2010, 4 min

Režie:

Damian McCarthy

Muž je večer sám doma a dělá si na počítači test, který mu má říci, jakým způsobem zemře. Počítač mu klade stále znepokojivější otázky a muž začíná stále více pochybovat o tom, že je v bytě skutečně sám. (choze)

lillien

Že to bude jasná lekačka, to sme tak nějak všichni věděli, ale že se teda opravdu leknu..sem teda pěkná sračka..ježiš to zas byla kokotina:)) ()

anderson

Remeselne zručné ale ... asi som už natoľko otrlý, že ma "pointa" vôbec nevyľakala. Takže režisér svoju misiu u mňa nesplnil. (9.5.2009) ()

eraserhead666

Uf, skoro jsem si káknul. Celou stopáž je to fajn. Napínavé, mrazivé, nepříjemné, zastaví se vám srdce, povolí svěrač. A pak už se jen smějete. Což film stálo jednu hvězdičku. ()

SOLOM.

V tomhle snímku zazní několikrát tázací věta „Jsi upřímný?“ no a tak já teda budu. Na irské poměry docela slušně zvládnutý kousek s velice jednoduchou zápletkou, která i bez originality dokáže zaujmout značnou část lidí, co se na tuhle čtyřminutovou záležitost podívá. K radosti stačí skutečně málo a hororového diváka jistě uspokojí hlavně docela slušně zvládnutá atmosféra. K mé smůle jsem však při prvním zhlédnutí o tu „lekačku“ přišel, protože jsem se v inkriminovaný okamžik natáhl po lahváči a když naběhly závěrečné titulky (asi se stala někde chyba) – pustil jsem si závěr znovu, leč už jsem na to byl připravený – k mému zklamaní…70% ()

JASON_X

Šmarjá mě tak vyděsily ty spousty zdejších infarktových a svěračově povolených komentů, že jsem se na to leknutí asi příliš důkladně teoreticky připravil a vůbec se neleknul, nýbrž naopak jsem se zasmál. A jsem docela rád, strašně nerad se totiž lekám. Výborný nápad, hustá atmosféra a i pro mou bídnou angličtinu lehce stravitelné dialogy (tedy titulky). ()

Katullka

Tak teď se nebudeme koukat na autíčko, které jezdí v horách! Nebudeme jezdit myší v úzkém labyrintu! Teď to daj i to divného filmu, který si říká horor! ()

maseer2

tak jednoduché a přitom to skvěle funguje! zvlášť na ztichlé koleji v pozdní noční / brzkou ranní hodinu.. v závěru mě málem trefilo.. ()

Litsarch

Jednotlivými otázkami a hrobovým tichem se podařilo navodit dobrou, až tísnivou, atmosféru. Bohužel, velký finiš je pomerně nijaký a pro mě vybudovanou atmosféru sráží dolů. Čekal jsem upřímně děsuplnější závěr. ()

Crazer

Během čtyř minut výborná atmosféra, konec lekavý, ale po chvilce jsem se začal tlemit, čeho jsem se to vlastně lekl. ()

SlecnaSmilly

Já jsem tuze naivní děvčátko, je te se mnou tak moc zlý, že jsem jeden čas dokonce věřila, že když si koupím Guttalax, tak mi opravdu bude večer chutnat a ráno pomáhat. Takže ve chvíli, kdy mi někdo řekne: „Pusť si film Nakonec zemře, ale až budeš sama a po tmě,“ tak to provedu přesně dle daných instrukcí. Tím chci říct, že jsem včera z leknutí asi prodělala infarkt myokardu a to byl ještě můj nejmenší problém. Nicméně už jsem po sobě uklidila, vyprala a dneska si můžu dát další nálož od Damiana McCarthyho. ()