• Slarque

Povrchní je pro tenhle film tak klíčové slovo, že je správné, když je umístěno rovnou do názvu. Nosná myšlenka je skvělá, ale způsob, jakým s ní tvůrci zacházejí, je spíš k pláči. Když se přenesu přes myšlenku, že oškliví lidé jsou vnitřně krásní (opačně to působí snad jen v jednom případě), stejně se budu divit, že naprostá většina lidí vypadá pořád stejně. Navíc je tu málo humoru a zhruba v polovině vymizí úplně a sledujeme zcela vážně míněnou romanci. Ať se Farrellyovi podívají na nějakou romantickou komedii, třeba pochopí, že romantika a humor se nevylučují. Není to špatně natočeno, ale nemělo by to být inzerováno jako komedie.(10.1.2007)

Mně to přijde spíš depresivní. Celý život se chlapi honí za princeznami a spousta ženských od nich neuslyší milé slovo. Tohle je film o tom, jak zevnějšek je předpokladem úspěchu v životě, jak na něm záleží a nedá se to ošidit. Tvůrci se pokusili o komedii, která ovšem v druhém plánu funguje jako dokument o lidech, kterým nebyl dán "vzorový" vzhled, jsou tím odsunuti na druhou kolej. A přitom by stačila jen drobná "hypnóza ve výtahu" a vše by bylo jinak. Ten námět je výborný. Docela k zamyšlení. 80%(2.3.2019)

• VanTom

Podivná (vulgární) komedie a obdobně divná romanťárna. Samotný námět zní perfektně (a věřím, že ho Farrellyovci mysleli dobře), nicméně výsledek je stejně povrchní a jednostranný, jako iniciální zhovadilé uvažování Blackovy postavy. Ve značně přetažené stopáži pak do nevěrohodného happy endu dofuní v kondici namaskované dvousetkilové matróny vystupující schody do 15. patra (přičemž Gwyneth to samozřejmě v její skutečné kráse moc sluší).(2.9.2016)

Bratry Farrellyovy a například tvůrčí bandu kolem Apatowa musí brát člověk hodně s rezervou a pokud odloží po dobu trvání filmu veškerou morálku a předsudky stranou, pak může být spokojen. Stejně tak v tomto starším kousku, kde s těmi kecy vévodí Jack Black.............moje hodnocení = 6,5 z 10.(8.1.2019)

• kleopatra

Zprvu se to zdálo jako velmi dobrý nosný nápad, vsugerovat hlavnímu hrdinovi myšlenku, že krásá lidí je uvnitř, takže krásné mohou být i ženy, které nejsou podle jeho obvyklých měřítek (playmate 90-60-90 na 170), ale postupně se vkrádá otázka, že to vnitřní krásno si tvůrci představují přesně tak, jak on to vnější povrchno, takže tím tu původní bohulibou myšlenku vlastně shazují. Každopádně Jack Blackova komika a jeho ležérnost, s jakou si dělá šoufky sám ze sebe ...... to mám ráda.(20.2.2005)

• - Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)

• - Ve scéně, kdy si Rosemary (Gwyneth Paltrow) ukrojí kus dortu na oslavu Halova (Jack Black) povýšení, si můžeme všimnout, že velikost zbývajícího dortu se s každým jiným záběrem mění. Od celé půlky až po tři čtvrtiny. (Timak)

• - Potom, ako si Gwyneth Paltrow (Rosemary) prvýkrát obliekla svoj latexový oblek, strávila zvyšok dňa chodením na verejnosti. Nikým nepoznaná vnímala reakcie ľudí, aby pochopila charakter svojej postavy a myslenie obéznych žien. (misterz)