"Člověk by to do nich neřek, co?" Netradiční film s Benem Stillerem, jehož jinde nemůžu ani vidět a zároveň nestárnoucí nadčasová komedie, jejíž svěžest je ještě umocněna skvělou barevnou kompozicí modrých a oranžových odstínů, objevujících se snad v každé scéně a která je doplněna skvělými hudebními čísly dvou pouličních muzikantů, vstupujících do děje vždy, když se zdá, že příběhu padá řemen. A ač se mnohým uživatelům tento snímek může zdát nechutý či vulgární, mluví se v něm tak jako ve skutečnosti a není v něm vidět nic, co by nebylo vidět i ve skutečnosti, nehledě na fakt, že originální a hravou formou poukazuje na problematiku tzv. "Stalkingu". No a spatřit Willieho Garsona s hárem až na ramena, to je opravdu zážitek na celý život.(4.10.2015)

Cameron Diaz v letech kdy byla přitažlivá. Naprosto šílený Matt Dillon a jako vždy až komicky trapnej Ben Stiller přičemž s ohledem na rok výroby se mu dá odpustit, protože to jeho trapné gestikulování ještě nebylo tak otravné. Stejně jako s Blbý a blbější tohle patří do pytle nejlepších komedií co jsem viděl a na druhou stranu mě mrzí (s ohledem k tomu že jsem stále mlád), že se něčeho takového už asi nedočkám a v budoucnu budou filmy už jen to, na co bych nešel do kina ani zadarmo natož za lístek dával dvě stovky.(24.4.2011)

Soundtrack Jonathan Richman: 1. There's Something About Mary - Jonathan Richman ,2. How To Survive A Broken Heart - Ben Lee ,3. Every Day Should be a Holiday" - The Dandy Warhols ,4. Everything Shines - The Push Stars ,5. This Is the Day" - Ivy ,6. Is She Really Going Out With Him?" - Joe Jackson ,7. True Love Is Not Nice" - Jonathan Richman ,8. History Repeating (featuring Miss Shirley Bassey" - Propellerheads ,9. If I Could Talk I'd Tell You" - Lemonheads ,10. Mary's Prayer" - Danny Wilson ,11. Margo's Waltz" - Lloyd Cole ,12. Speed Queen" - Zuba ,13. Let Her Go Into the Darkness" - Jonathan Richman ,14. Build Me Up Buttercup" - The Foundations ,(11.5.2011)

Jedno z mála prekvapení zaradenia do knihy 1001 filmov, ktoré musíte vidieť predtým, než umriete. Videl som viacero vtipnejších komédií v 90tych rokoch, ale ako jeden z najznámejších zástupcov žánru hrubozrnnej komédie snáď obstojí aj tento film bros Farrellyovcov v zmienenej knihe. Je to hrubozrnné, niekedy trápne, niekedy vtipné a celkovo milé a dokonca aj romantické. Svojim spôsobom. Takže aj pri filme som sa pobavil "svojim spôsobom".(6.6.2012)

Když jsem byla menší, tak mi přišla "Marry" neskutečně vtipná, s odstupem času však musím konstatovat, že opravdu vtipné momenty by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Ještě štěstí, že se podobný problém netýká i "Blbých a blbějších" (též bratři Farrellyové) a jsou i s přibývajícími léty žánrovým topem.;-)(27.10.2008)

• - Mary získala nominace na Zlatý glóbus ve dvou kategoriích včetně nejlepší komedie. (Trainspotter)

• - Hotel, ve kterém se Ted (Ben Stiller) v Miami ubytuje, se ve skutečnosti jmenuje Cardozo a patří Glorii Estefanové. (Cheeker)

• - Jeden z vyšetřovatelů na policejní stanici se Teda (Ben Stiller) představí slovy: „Jsem detektiv Stabler, tohle je detektiv Krevoy“, což jsou jména filmových producentů Stevena Stablera a Brada Krevoye. (Cheeker)