Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chvílemi smutná komedie o rodině, která koupila vilu i s cizím dědečkem... V jedné vile bydlí velká rodina – manželé Květa (A. Kreuzmannová) a Evžen (J. Hálek) se synem (J. Hrušínský), snachou (T. Medvecká), jejich dětmi a dcerou Zdenou (L. Zedníčková). A s jedním úvazkem na dožití v podkrovním pokojíku – starým dědečkem, nikoli vlastním. Děda (R. Hrušínský st.) by už mohl být v ústavu, protože i doktor (P. Pelzer) musel usoudit, že není při smyslech – slaví Vánoce v létě, svými rozmary trápí celou rodinu, jenže ho nakonec všem bylo líto, a tak v domě zůstal. Dům je velký, ale pro tak širokou rodinu je i tahle vila prostě malá. Zvlášť když se Zdena rozhodne vdát a porodit potomka… (Česká televize)

(více)

Recenze (38)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Doba se mění. Bytová družstva neměla byty, dnes nemají lidé ani na koupi. Film o rodinných strastech, kdy musí společně bydlet vícegenerační rodina a starat se o bývalého majitele domu k tomu. Přes všechny neshody si ale zachovali lidskost. Byl jsem zvědav, jak příběh dopadne. A doslova dopadl. Konec mě dostal... ()

topi 

všechny recenze uživatele

Je hodně poznat, že v roce 1989 už cenzura nefungovala jak by měla a tak mohl Rudla Hrušínský utrousit poznámku, že "Rusáci musí vždycky vyhrát." Ono by se v tom našlo víc narážek, ale Hynek Bočan film pojal jako komediální drama s koncem, který jsem rozhodně nečekal. Rudla každopádně kraluje, přestože jeho role není velká. Tady je vidět ten rozdíl mezi ním a jeho synem Janem, který tam hraje postavu Honzy a je v podstatě furt stejnej v každé roli. Tento film je odkazem své doby a hlavně má v sobě poselství o životě, je v něm cítit humor se smutkem zároveň. Život v plné parádě a Hynek Bočan stále ještě v tvůrčím období. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Hynek Bočan rozehrává hru neméně podobnou reality show. 3 páry + 2 děti + 1 dědeček = velká ponorka. Tato pěkná tragikomedie vás přesvědčí o tom, jak to v takových rodinách může chodit. Zároveň se dotýká citlivého tématu - staří - tak mrazivě přesně, že v některých okamžicích jsem žasl. Hádky jak to bude s dědkem, jestli ho dají do ústavu... Tohle můžu doporučit každému, kdo si myslí, že žije ve velké rodině. Možná vám po skončení filmu dojde, že na tom nejste tak špatně. ()

D.Moore odpad!

všechny recenze uživatele

Aby nevznikl omyl - nemám nic proti smutným komediím, které ukazují nejčernější stránky lidské povahy v tom správně nelichotivém světle. Hoří, má panenko, Ecce Homo Homolka... To jsou dokonalé filmy. Ale v případě Značky: Na dožití mě jiné hodnocení než to nejnižší nenapadá. Natočit film plný zákeřných zmetků, bezcharakterních ksindlů a křivých individuí, kteří dělají to nejhorší, co dělat mohou, a vydávat ho přitom za komedii nebo (alibisticky) za tragikomedii, ačkoliv v něm humoru není ani za nehet, to je vrchol. Líbila se mi scéna s dědou a doktorem (která také nebyla vůbec vtipná, ale aspoň příjemně lidská), jenže všechno ostatní bylo špatně. Vrchol ovšem přišel na konci závěrečných titulků, kdy jsem se dozvěděl, že něco takového vyrobila redakce pro děti a mládež. Smutné fuj. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Příběh k zamyšlení a určitému bilancování. Mohl být ale ještě mnohem víc vyhrocenější. Tady by to k tématu úplně přesně sedlo. Nicméně, v jedné hodině toho stihli poměrně dost. Mám z toho hořkou pachuť v ústech a je mi tak nějak smutno. Škoda, že Rudolf Hrušínský nedostal více prostoru. Celý příběh by to posunulo malinko někam jinam, což by bylo lepší. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama