Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chvílemi smutná komedie o rodině, která koupila vilu i s cizím dědečkem... V jedné vile bydlí velká rodina – manželé Květa (A. Kreuzmannová) a Evžen (J. Hálek) se synem (J. Hrušínský), snachou (T. Medvecká), jejich dětmi a dcerou Zdenou (L. Zedníčková). A s jedním úvazkem na dožití v podkrovním pokojíku – starým dědečkem, nikoli vlastním. Děda (R. Hrušínský st.) by už mohl být v ústavu, protože i doktor (P. Pelzer) musel usoudit, že není při smyslech – slaví Vánoce v létě, svými rozmary trápí celou rodinu, jenže ho nakonec všem bylo líto, a tak v domě zůstal. Dům je velký, ale pro tak širokou rodinu je i tahle vila prostě malá. Zvlášť když se Zdena rozhodne vdát a porodit potomka… (Česká televize)

(více)

Recenze (38)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Hynek Bočan rozehrává hru neméně podobnou reality show. 3 páry + 2 děti + 1 dědeček = velká ponorka. Tato pěkná tragikomedie vás přesvědčí o tom, jak to v takových rodinách může chodit. Zároveň se dotýká citlivého tématu - staří - tak mrazivě přesně, že v některých okamžicích jsem žasl. Hádky jak to bude s dědkem, jestli ho dají do ústavu... Tohle můžu doporučit každému, kdo si myslí, že žije ve velké rodině. Možná vám po skončení filmu dojde, že na tom nejste tak špatně. ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

retrospona k nedávné minulosti, umě a účinně spojující stránku humornou s tou vážnější... musím přiznat, že šlo o velmi příjemné překvapení v podobě náhodně zachycené hodinky před půlnocí na ČT... oceňuji, že se do poměrně krátké (a v tomto ohledu značně příjemné) stopáže vešlo nemálo dobrých scén, vyzdvihuji zdařilé herecké obsazení a v neposlední řadě též svědectví toho, že tehdejší problémy a podfuky nejsou zdaleka za námi, i když už uběhl od revoluce nějaký ten pátek, aspoň co si tak čárkuju ve svém notesu... 80% ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Tragikomedie s ne pokulhávajícím, ale kulhavým scénářem, je ozdobena takovými hereckými výkony, že hravě sejme kdekterou inscenaci se špičkovým scénářem. Naprosto nemohu souhlasit s kOCOURem, že Rudolfa Hrušínského mohl nahradit kůň. Mohl, to je sice fakt, ale pak by tato inscenace nestála ani za polovinu zlomené domácí obuvi. Hrušínského minimalistické herectví je zde naprosto dokonalé a nám, jeho obdivovatelkám, nezbývá, než při pohledu na toto Umění jen blahem chrochtat. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Na dobu svého vzniku celkem troufale posazené. Stáří jako zhouba socialistické rodiny, potažmo společnosti, bytový podvodníci a jedna rodinná generace tísnící se v jedné vile s nevlastním dědou. Rudolf Hrušínský, ač v podstatě stráví celou svoji kreaci na lůžku, je excelentní ve své niterné samotě. Zbytek herců, který jej obklopuje, ovšem tvoří důstojný kontrast, takže má scéna zajímavé obsazení. Závěr je hodně krutý, respektive poslední scéna, než naběhnou titulky, je poměrně na uhlazenost a relativní pohodovost tehdejší doby řešena obzvláště cynicky. Najdou se ale také nedotažené podzápletky, takže se divák nedočká dopadení "bytařů", rodina je až moc účelově pospolitá a nikdo z členů není vyloženě zlý. Určitě se jedná ve své kategorii o originální a hořce pojatý tv film. A ani není toliko zatížen naivitou své doby. Hynek Bočan v režijní formě. 7/10 ()

duklak2 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem více. Kladem je krátká stopáž. Nemáte čas usnout:-) Hrušínský opravdu uměl, ale nějak se sem nehodil. Nevím čím to bylo. Ten závěrečný skok byl pro mě trochu šokující. Tento snímek nestojí za zhlédnutí a kdo neviděl, tak ať je rád. Ještě bych chtěl podotknout, že film působí trochu depresivně, což přece nemohl být účel. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama