Bydlet pod jednou střechou s takovejma šílenejma a hysterickejma lidma, tak bych asi po chvíli musel buď zabít je, nebo sebe. Jinak docela zajímavej pohled do časů tapet, mulletů a všeobecně příšerný módy. Taky v tý době už bylo možný tehdejší režim i trochu kritizovat a ne jenom všechno vychvalovat, takže žádnej socialistickej ráj, kde každej dostane byt zadarmo, se fakt nekonal. Jinak z herců byl tradičně nejlepší Rudolf Hrušínský, přestože moc prostoru nedostal a v podstatě skoro celou dobu jenom leží v posteli. Na druhý straně jsou tam i vyložený antitalenti. Občas nějaký vtipy dobrý, občas vyloženě trapný. Vzhledem k tomu, že film má necelou hodinku, tak to uteklo docela svižně. Suma sumárum - průměr.(13.2.2014)

• duklak2

Čekal jsem více. Kladem je krátká stopáž. Nemáte čas usnout:-) Hrušínský opravdu uměl, ale nějak se sem nehodil. Nevím čím to bylo. Ten závěrečný skok byl pro mě trochu šokující. Tento snímek nestojí za zhlédnutí a kdo neviděl, tak ať je rád. Ještě bych chtěl podotknout, že film působí trochu depresivně, což přece nemohl být účel.(20.6.2010)

• honajz

Nějak mi ta inscenace lezla celou dobu na nervy - přišla mi nevěrohodná, včetně postav a výběru herců. Hrušínský vypadá spíše jako Medvecké syn než manžel, plochá Zedníčková těžko může představovat kojící matku, a i ta zápletka s otravným a otravujícím dědkem mi přijde zbytečně přepjatá. A vlastně i to konečné řešení. Hrušínský zde v podstatě chudák nemá co hrát, což je také škoda. Charaktery postav mi rovněž přijdou přepjatě pojaté, až hystericky a jako parodie.(17.1.2015)

retrospona k nedávné minulosti, umě a účinně spojující stránku humornou s tou vážnější... musím přiznat, že šlo o velmi příjemné překvapení v podobě náhodně zachycené hodinky před půlnocí na ČT... oceňuji, že se do poměrně krátké (a v tomto ohledu značně příjemné) stopáže vešlo nemálo dobrých scén, vyzdvihuji zdařilé herecké obsazení a v neposlední řadě též svědectví toho, že tehdejší problémy a podfuky nejsou zdaleka za námi, i když už uběhl od revoluce nějaký ten pátek, aspoň co si tak čárkuju ve svém notesu... 80%(25.7.2012)

Hynek Bočan rozehrává hru neméně podobnou reality show. 3 páry + 2 děti + 1 dědeček = velká ponorka. Tato pěkná tragikomedie vás přesvědčí o tom, jak to v takových rodinách může chodit. Zároveň se dotýká citlivého tématu - staří - tak mrazivě přesně, že v některých okamžicích jsem žasl. Hádky jak to bude s dědkem, jestli ho dají do ústavu... Tohle můžu doporučit každému, kdo si myslí, že žije ve velké rodině. Možná vám po skončení filmu dojde, že na tom nejste tak špatně.(26.5.2009)