Pořad Rande byl koncipován jako televizní seznamka. Byl vysílán od roku 1997 na televizi Nova. Pořadem provázela manželská dvojice Slávek Boura a Markéta Mayerová. Z počátku usilovali tři muži o přízeň jedné slečny nebo naopak tři slečny o přízeň muže. Zájem byl projeven darováním jablka, naopak koš jablek znamenal nezájem. Později se schéma pořadu změnilo a o přízeň dotyčné či dotyčného usilovalo i deset soutěžících. (zdeny99)

skream

Jednou tam byl jako host David Hajzlhroch se svým hitem a celá Nova včetně komparzu se tam z toho málem superlativně posrali :D ()

Desires odpad!

horší než celé dění v pořadu byla jen moderátorská partnerská dvojice. Už i tele tele dokázalo celou tv seznamku ztvárnit lépe.No přiznejme,že jsme na to všichni v té době koukali x) ()

ReMusiCZ

Tohle, když vidím s odstupem času mi připadá jako zábavný pořad ve kterém až na výjimky vystupují náhodně vygenerovaní pacienti z ústavů. ()

OneFreeMan

Na tento seriál se člověk musí dívat s nadhledem. Stejně jako na většinu tehdejších seriálů z novy, a vůbec z devadesátek... Bylo to hodně dinvý vidět to poprvý, ale dneska když to běží na Nova Gold v nočních hodinách, dokonale pobaví , jak tehdá ty televizní společnosti (zejména nova) nedbaly na to jaké "ukázkově" to bude vypadat... Pokus o navázání komunikace a zároveň otřesné vystupovnání Slávka Boury mě dnes přijde prostě legendární. Takový blbosti co tam měli připravený na vystoupení účinkujících, nebo sami účinkující je prostě dechberoucí :D Soutěž kde si nejdřív žena a pak muž sednou do židle kde sledují přihlouplé výkony opačného pohlaví, ze scénáře Slávkova + samotných vystupujících je prostě k zasmání. docela funny serial z devadesatek. ()

GanjaManCZ

Jedna z nejlepších přehlídek exotů v TV. Pokud jste to neviděli, podívejte se na YouTube sestřih. Můžeme zde vidět řadu nejpodivnějších lofasů, mentálně zaostalých lidí, trapáků, paniců, tlusťochů a mnoho dalšího až po vcelku normálnější lidi... Tohle všechno v čele se Slávkem Bourou a Markétou Mayerovou, no nečum na to... 5 hvězd za to, jak výtečný bizár to je. (y) ()