Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

Torgal

Z tohto "muzikálu" som mal komplexy už v detstve, ale dal som mu druhú šancu a... nič sa nezmenilo. Neskutočnej naivite príbehu môžu konkurovať len herecké výkony všetkých zúčastnených a hudba je jedným slovom otrasná. Nechápem komu sa toto môže seriózne páčiť, ja sa nemám o čo oprieť. A Luděk Sobota wtf? 3-/10 ()

Darckol

Ó, áno, filmová legenda... Po zhliadnutí konštatujem - nie je to zlé, má to pár dobrých fórov a nezabudnuteľných piesní, ale nedokázalo ma to až tak veľmi zaujať (resp, ma to to veľmi nebavilo :)). Ledva 4,5/10 a pruhovaný Meky tomu položil základ (Gombitová občas dávala také vysoké tóny až ma pílili uši...) ()

GIK

Příjemný originální začátek (titulky). Výborné písně. Nejhezčí je ta poslední: Tri slová. Další krásné písně: Dvaja, Svita, Budem tu s vami, Trochu tuším, trochu viem. Sympatická a hezká hlavní představitelka. Škoda účesů, které jí nesluší. Jako Sněhurka s rovnými vlasy vypadá o 100 % lépe. Vtipný Sobota i Nárožný.  Zednářská symbolika: bílé šaty Katky vyzdobené pentagramy; 24:45 – Katka chodí po vodě a druží růži (výsměch Ježíši Kristu + symbol rosekruciánů); 27:48 – V sign; 28:42 – sign of silence; 46:12 – dva pilíře a pyramida; 46:16 – dva sloupy. Za chození po vodě mínus jeden pentagram. K nehodě Mariky. Datum 30.11. by mohlo být kódově 33. ()

Kritik.

Pravdaže, z dnešného hľadiska je to brak :) Ale s prihliadnutím na dobu, krajinu pôvodu a spoločensko-kinematografickú situáciu v nej, a s veľkou dávkou sentimentu (spomienky predsa vplývajú na úsudok človeka), nemôžem dať najhoršie hodnotenie :) ()

LuiCJ

Akýkoľvek kultový status tento film v rámci československej kinematografie má, asi nebol úplne pre mňa. Od detinských hereckých výkonov, totálne biedneho scenáru (hlavne dialógy medzi Katkou a jej priateľom) až po uši-rvúci soundtrack, úprimne som to nedával. Ale vydržal som nakoniec celých 55 minút. Ono dá sa to pozrieť raz. Či si to však pozriem niekedy z nostalgie znova, veľmi, veľmi pochybujem. ()

lenzi

Muzika je jednoznačne za 5. Posolstvo filmu tiež ujde. Herecké výkony, keďže sa jedná viac o spevákov ako o hercov sú trochu poslabšie. Moje deti to milujú a ja to rešpektujem a hudbu si rád vypočujem... ()

montenegro

Jak absurdní...film byl dokončen v roce 1981 a Marika Gombitová měla 30.11.1980 autonehodu, po které zůstala ve 24 letech trvale upoutaná na invalidní vozík. Scénář a herecké výkony slaboučké, ale Marika je vynikající zpěvačka a moc jí to tu s Mekym sluší. ()

Hudino

Sladko naivný dej a herecké výkony. Našťastie tu máme Ursínyho hudobný um, ktorý to všetko zachránil a "donútil" ma sa na tento muzikál pozerať menej pragmaticky. ()

papadoce

Hodnota tohto diela spočíva v nostalgii. Ako dieťa som mal rád jedinú pasáž a to keď spievali deti “Spravilo sa to samo 😉”. Ako pubertiaka ma tento čudný počin nezaujímal vôbec. No a dnes, dnes keď som už úplný starý ***** a asi aj trochu dosť dospelý, tak som si užil piesne, prekrásnu sexi a neuveriteľne nádherne spievajúcu Marie Rottrovú a tiež ľahkosť príbehu. Viac ako kedykoľvek predtým som si vychutnal “Spravilo sa to samo 😉”, úplne v pohode som sa dokázal povzniesť nad naivitu, chybičky, a podobné drísty, ktoré tu môžu recenzenti hľadať a užil som si tento kratučký muzikál až s nečakanou odozvou. A práve preto a tiež z pozície veku, dávam 4. Kedysi dávno by som nedal toľko ani približne. Lenže “Spravilo sa to samo”. ()

jayman

Vedia spievať, nevedia hrať. Jedinečný prípad filmu, ktorý fakt nie je dobrý, ale po jeho skončení sa tešíte a viete, že si ho ešte niekedy pozriete. Prečo? Lebo Ursíny. ()

Pitryx

Nic moc, ani ta jedna či dvě hezké písničky to nevytáhly. Pana Žbirku jako herce nemusím a paní Rottrová mne zde kupodivu vůbec nenadchla. Výsledek je z útrpnosti dvacet za tu občas dobrou hudbu. ()

PlysovyMacko

Ako dieťa som film milovala, ako dospelá vidím hrozné herecké výkony a nepravdepodobnú zápletku o tom ako sa hlavná hrdinka dostane do sirotčinca a pre deti sa stane princeznou. Pesničky sú výborné a fungujú na mňa aj po rokoch. "Spravilo sa to samo" ()

adamix

Nikdy nepochopím, prečo vysokoškolákov hrajú viditeľne starší herci ale to je v tomto prípade jedno pretože Gombitová a Žbirka sú maskoti tohto slovenského muzikálu, na našom území po Fontáne pre Zuzanu asi najslávnejším. S výbornými a chytlavými pesničkami ktoré sú legendárne. Ale ako menšiemu sa mi to páčilo viacej, nič však nemení na fakte, že je na slovenské pomery viac než dobré. ()

ZajoMajo

Tento film nech ani nehodnotia ludia, ktori nemaju deti - lebo nepochopia o com vlastne je. Ja som to pustil malej 2,5 rocnej dcere a je z toho unesena mozno prave tak, ako som z toho uneseny ja, ked som mal sest. Na konci mala plakala a chcela film od zaciatku. Piesen SLOVA-OBYCAJNE SLOVA - si spieva doteraz, snad trochu inak, ale chytlava hudba skveleho Ursiniho - je proste chytlava hudba - ktora sa v dnesnej dobe uz nesklada. Perfektny muzikal - postaveny na perfektnych skladbach... ()