Dějiny udatného českého národa

Česko, (2010–2012), 5 h 33 min (Minutáž: 3 min)

Režie:

Pavel Koutský

Předloha:

Lucie Seifertová (kniha)

Jiří Lábus

Série(3) / Epizody(111)

Kreslený animovaný seriál, který vychází obsahově i výtvarně ze stejnojmenné úspěšné knihy Lucie Seifertové. Pohled na historii je úsměvný a mírně ironizující. Forma kresleného seriálu spojuje prvek informativní se zábavou. (Zlín Film Festival)

hurdy10

Skvělé zpracování českých dějin!Naprosto vynikající pomůcka například pro učitele dějepisu..Dějiny podávané s nadsázkou a humorem nezaměnitelným Lábusem. ()

Wooke

Jednoduché, zábavné, dobre pozerateľné a dávam 4*, lebo mi to pomohlo pri písomke z Osvietenstva. Inak aj dabing je dobrý a mám rád český jazyk a celú ich históriu, takže ak chcete, aby sa deti niečo naučili a pritom sa nenudili, tak toto je jeden zo spôsobov. ()

Kacer

Viděn jeden díl (Přemysl Otakar II.), z hlediska dějin je to plné nesmyslů a neskutečných zjednodušení. Od odpadu to zachraňuje snaha, alepsoň náznakem přiblížit české dějiny dětem. Svým bych to ale nepustil. ()

PlayEasy

"Vážení, vítejte na procházce českou historii. Lepšího průvodce byste nenašli. Jsem totiž Jiří Lábus" :o) Jednoduché, chytré, občas k zasmání a poučné. Když už jsou dnes všude ty počítače, tak je to pro děti asi nejlepší vzdělávání dějepisu. ()

OJan

Pěkně animovaný seriál o dějinách českého státu. Jiří Lábus to skvěle komentuje. |85%|, (počet zhlédnutých epizod: 111) ()

Z0MBi

V dnešní klipovité společnosti je toto možná nejlehčí způsob, jak naučit dějinám i ty, co znají knížky pouze z televize. Vůbec si nemyslím, že by to měl být pořad pouze pro děti. Díky za to pro všechny! ()

MP17

Jako kdyby autoři zfilmovali skvělou komiksovou knížku "Obrázky z českých dějin a pověstí". Stejným způsobem zábavné a zároveň obohacující. Pro děti ideální. ()

godd

Některý díly jsou v pohodě a jiný stojí za starou bačkoru. Na každý pád musím přiznat, že k posílení (a pro někoho k připomenutí) historického povědomí je to fajn cesta! Rozhodně lepší než řvát: "Jsi Čech, Čech, Čech, tak si toho važ, jsi Čech, Čech, Čech, tak narovnat se snaž".... ()

peeteno78

Pamatuju si, jak nás učitelé na základce nutili koukat na tento seriál. Vždycky jsem ho nenáviděl. Ale s odstupem času se na to začínám koukat trošku jinak. Díky němu si pamatuju spoutu věcí z dějin našeho národa. Je pravda, že hovořil vždy spíše úplné primitivní základy, ale pořád mi to přijde poutavější, než výklad učitele v hodině. A myslím, že to bylo i dobře natočeno, aby to děti upoutalo. ()

Dukekuky

Takže, je tu hodně věcí které mě zklamali a naopak rozveselili. Je to celkem těžké, ale ze začátku jsem si myslel že se bude jednat o VÝBORNÝ seriál který si klidně pustím znovu ale opak je pravdou. Začneme například animací, udělaná je velice dobře a líbí se mi to ale jelikož je tu nižší rating tak je to u důležitých událostí fakt hrozné, protože to nepůsobí strašidelně, dramaticky ale vtipně a to je špatně ! Kvůli týto věci se u mě seriál hodně pohoršil ale řekl jsem si že se to může zlepšit. První série začíná celkem průměrně a i když se tam někdy objeví 4 hvězdy ta většinou jsou 3 a nebo 2, aáá ano to fakt tak je, 3 hvězdy padaly tak z 88%, 2 hvězdy z 8% a 4 z čtyř :D, fakt to celkem zamrzí protože tam nepadlo 5 a to se u mě fakt moc nestává. Poté tu máme děj, což u tohodle seriálu se to zvlášť povedlo ale je tam menší zádrhel. Jak jsem už psal tak je to spíše vtipné takže např. 2. světová válka byla hodně zesměsněná a to je špatně ! Fakt mě vadí když se z vážného téma stane vtipné divadlo, a fakt ! Nedělám si srandu. Zase se ale zastavím, protože se jedná o seriál pro děti takže to nemůže být tak jak bych si přestavoval, celkem škoda ale tak co už. Když teda teď shrnu děj tak celkem dobrý. Tak, a teď si myslím že jsem shrnul ty nejdůležitější věci, tak jdeme k těm vedlejším. Když jsem si pouštěl epizodu po epizodě tak jsem se někdy začal fakt hodně nudit, což jde podle mích recenzí na epizody tohodle seriálu fakt poznat ! Nevím proč, vážně nevím ale nějak mě to nikdy nezaujmlo a i když to bylo fakt dobré téma tak prostě ne ! Poté se tu ale našli epizody ve kterých se ve mě vzbudila obrovská nostalgie, pamatuji si jak jsme se ze školou dívaly na nějaké ty epizody např o Marii Terezii, a musím říct že se to fakt povedlo. Když se teď ještě vrátím k tý první sérii tak musím říct že se jedná o fakt slabou sérii a to myslím vážně ! Ano, zopakujete si dějiny to jo, ale jinak od toho nic nemáte, a to nemá znít tak že bych od seriálu něco chtěl ale třeba se zasmát nebo něco takového tu fakt nebylo. Druhá série dopadla hůř. Několik extrémně nudných epizod u kterých jsem přemýšlel o jedná hvězdičce či odpadu, a to fakt ! Naštěstí se to nestalo protože jsem se slitoval a vypadalo to nějak takhle: 94% 2 hvězdy 2% 3 hvězdy 3,5% 5 hvězd a 0,5% 4 hvězdy. A ten kdo si všiml tak tam padlo i 5 hvězd ! Ptáte se proč ? Bylo to hlavně kvůli tý nostalgii takže jsem si ten díl více užíval ale ne jenom to ale i mě to někdy fakt bavilo ! Zacož mám fakt radost ! Sérii 2 bych shrnul tak asi že se jedná o něco špatného s troškou výborného :D. Ne, teď už fakt. Jedná se o fakt nudnou sérii kde byla krátká část fakt výborná ale bohužel to nemění to že by to ovlivnilo hodnocení protože 2 hvězdy padaly furt ! 3. série byla mnohem lepší, ano ! Konečně. Nejedná se bohužel o žádný zázrak ale bylo tam pár dobrých epizod. Místo dvou hvězd většinou padaly 3 nebo 4. Zase musím říct že se 2 hvězdy objevily ale už celkem méně ! V 3. sérii bylo ale hodně vážných témat, nooooo..... vy víte co. Bylo to zesměsněné. Opět jo je to pro děti ale mě to vadilo ale po několikáté zpět k věci. Hodnocení bylo teda o dost lepší, což je fakt super ale nebylo to tak moc dobré aby to dopadlo výš než 3 hvězdy :(. Ze začátku jsem si myslel že to dopadne na více a proto to byla série na kterou jsem se nejvíce těšil, celkem jsem byl po zhlédnutí série zklamán ale opět říkám, nebylo to zas tak hrozné ! Kousek chyběl k tomu aby ty čtyři hvězdy padly ! Tak a poslední věc co bych k tý sérii asi řekl je že mě zklamal poslední díl. Čekal jsem dojemné rozloučení na konec ale NE ! Prostě ne ! Místo toho lev řekl nejdůležitější osobnosti našich dějin, což nebylo opět tak hrozné ale udělat z toho chlastačku se mi fakt nelíbilo. Jelikož jsem byl tak znechucen tak jsem musel dát 2 hvězdy, a to musím říct že jsem fakt nečekal. Po daní hodnocení na ČSFD se z 70% stalo 69%, takže se epizoda dostala do modrých. Celkem jsem smutnej že to takhle muselo dopadnout ale nemůžu být furt hodnej. To jsem se ale rozkecal co ? Takže jsme u konce a musím říct že jsem si skvěle zopakoval naše dějiny ale jsem zklamán z animace atd... Čekal jsem že to dopadne lépe ale bohužel 2 hvězdy s hodnocením 4/10. Celkem škoda ale co se dá dělat ! () (méně) (více)

Skretule

Všechno je velmi pěkně a vtipně udělané (Lábus na to sedne jako ulitý) ale kdyby to celé mělo aspoň 10min. a ne ubohé 3. ()

Holusacek

Jesli toto má být vtipné bych si říci netroufl,jestli je to výpravné a o skutečné historii bych si také říci netroufl,vlastně to není ani zábavné či záživné.Jeden díl řekne absolutní špetku z historie ba co víc,neřekne sotva nic.Ke tříminutové záležitosti nemám co zdělit jen ještě hodnocení.-animace,délka,nevtipnost,minimová zábava +jen špetka pobavení,snad něco z historie v tomto seriálu je++-=35% už jsem se vyjádřil... ()

Tsuki003

Můžu říct, že za tenhle seriál jsem ráda. Osobně mi přijde velmi nápaditý, krátké tříminutové díly jsou prošpikované vtipy, velmi dobrým výkonem Jiřího Lábuse a událostmi dějin - to vše bez zbytečných dat a přehršle zajímavostí, podané přesně tak, aby to děti zaujalo, zajímalo, ale neodradilo. Velmi pěkná procházka historií. Jediným maličkým nedostatkem je, že narozdíl od jiných animáků, přece jenom pokud nesledujete každý díl, může se to trochu motat. Ale hlavní poslání to přeci jen splnilo. ()

Teachman

Vynikající seriál, který je vhodný na základní školu pro oba stupně. Doporučuji jak do dějepisu, tak do literární výchovy. ()

e-pilot

Předností tohoto seriálu je bez diskuzí výtvarná stránka a komentář v podání Jiřího Lábuse. Bohužel klady ruší nedostatky, k nimž se řadí hlavně pidikrátká stopáž a tudíž nutná zkratkovistost. Takovýto projekt by si zasloužil celovečerní film. ()

Reyak

Dle mého dobrý způsob, jak dnešním dětem vyložit vtipnou formou historii + kapku vlastenectví. Opět skvělý dabing Jiřího Lábuse, který mě nikdy neomrzí a jistě zajímavý je i vypravěč - Český lev. :) ()

antoninsesta

Hezké kresbičky, vtip, snad i trochu poučení. Jestli se to líbí dětem je otázka. Mám dojem, že toho ví více o prababičce Harryho Pottera než o Karlovi IV. Je to jako se semináři v divadle Járy Cimrmana. Kdo neví o dějinách nic, těžko se bude bavit. ()

Iroquois

Lepší než nic, ale žádný terno to není. Díly strašně krátké, stručnost už je na úkor přehlednosti a přesnosti. Jako vidět o lovcích mamutů dvouminutovou "vtipnou" animaci funguje asi jako snaha vměstnat dějiny 20. století do jednoho večerníčku. Díly ve stylu "žil, byl a umřel" náročnějšího diváka vskutku neuspokojí a děti si ani nemají šanci nic zapamatovat, neboť než se rozkoukají, je konec. A je to strašná škoda - stačilo by každej díl natáhnout tak na těch 10 minut - z toho poslední minuta jakési shrnutí - a výsledek by byl ne 5x, ale 50x lepší. Faktografii komentovat zatím nebudu, možná až shlédnu více dílů. 2,5 * ()