Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V měsíční krajině severočeských výsypek chodí mýtický stařec a sází do toxické zeminy dubové žaludy. Student geologie, který sem přijíždí na praxi, sleduje jeho počínání nejdříve s posměchem a nakonec s pocitem nedotknutelného tajemství. V domě starce nachází zatopený sklep s nezměřitelnou studnou pramenité vody, která ho zasáhne obrazem vracejícím se z dětství. A po zbě­dované krajině bloudí čáp, snová podoba stále unikající krásné ženy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

Prubner 

všechny recenze uživatele

Josef Císařovský celý příběh zabalil do spleti metafor, symbolů a snových vizí, ale přes to všechno jde paradoxně o film tezovitý a polopatický, který nesděluje nic víc, než že krajina severních Čech byla za komunistů zdevastována těžbou a že je to ekologická katastrofa. Ale snaha o umělecké podání tématu se cení, i když je to jen snaha. Kladem je dobrý výkon Jiřího Schwarze v hlavní roli a pro čuňata je tu spousta záběrů nahé Kláry Jirsákové, která se tehdy svlékala skoro všude. ()

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele

Tak jsem opět obohacen o velký a hluboký umělecký zážitek. Tempo vyprávění bylo tak „strhující“, že jsem málem usnul. Musím přiznat, že když mne to přestalo bavit, sledoval jsem to jen po očku a zcela nepochopil děj. Jednou tam jednou jinde a snad i v jiné době. Nevím. Nezaujalo mne to. A to jsem svým způsobem ekolog. ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Film hodně zaujal tématem i zpracováním a roky jsem jej sháněl, inspirováno "Muž který sázel stromy"...Je to krajina kterou Bůh opustil!...Ne je to krajina kde lidé opustili Boha. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama