Občanská válka v bývalé Jugoslávii udělala z nejlepších kamarádů zaryté nepřátele. Je horší zradit vlast nebo nejbližšího přítele? Dva nerozlučné přátele Vlada a Slavka rozdělila občanská válka v Bosně. Jeden je výtečný střelec a cvičí ostřelovače. Druhý, bojovník za svobodu, odmítne kamarádovu nabídku k úniku z ohrožené oblasti. Nakonec musí dojít k nevyhnutelnému - bývalí přátelé stanou proti sobě tváří v tvář. (HBO Europe)

mazic

nějak extra mě to nezasáhlo, mohlo se z toho tématu vycucat i víc.... ale i tak se to dalo přežít a dodívat ()

dogma97

Výborné! Nedejte se odradit označením "TV film" - reálie nejsou nijak ošizené. Vše ve filmu je velmi uvěřitelné, do pěti hvězdiček neschází moc, snad jen takové to nadstandartní mrazení v zádech. ()

krivkin

výborný film o válce v Jugoslávii - nebo spíš o lidech, kteří se jí účastnili... 2 kamarádi-sportovní střelci, kteří svůj um v zacházení s puškou využijí a stanou se ostřelovači, ale každý stojí na jiné straně... velmi syrově natočené, žádný hollywoodský patos.... ()

Obenny

Film je velmi působivý hlavně svou autentičností, které snad v každém vyvolá pocit smutku. Ukázka toho jak hrozně kruté to muselo být pro lidi, kteří byli bez jakékoliv viny a ani se nechtěli války zúčasnit, ale bohužel neměli na výběr. ()

djcremo

Film o nezmyselnosti vojny, o tom, že na konflikty vyvolané politikmi doplácajú len obyčajný ľudia. O tom ako vojna dokáže rozdeliť aj tích najlepších kamarátov. Film aj keď bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, mi nepripadal veľmi autentický a na konci filmu mi to pri titulkoch došlo. Išlo Srbsko - Chorvátsky konflikt videný a cítený americky. A to už nevravím o výbere hercov. Nie je to jeden s tých filmov, ktoré ma dostanú, ale zasa to nie je ani nič čo by nestálo za to. ()

jopal

Myslel som, ze lepsie konecne pochopim konflikt v Jugoske. Nestalo sa, skor ma to viacej zamotalo. Tesil som sa, aspon teme ostrelovania, avsak aj ta mohla byt lepsie natocena. Nastastie obsah vo forme Spoileru som cital az teraz. ()

LadyRainier

Zklamání, začátek slibnej ...ale pak už jsem u toho nevydržela. Dokoukáno s velkým sebezapřením. Už i ty Harrisonovy květy mě bavily o dost víc. ()

petrce

Nečekaně realistický a vydařený film z občanské války v Jugoslávii o dvou přátelích, kteří se ocitnou v konfliktu na opačných barikádách. Velice smutný příběh, který přinutí člověka přemýšlet, jak je to možné, že extrémní nacionalismus dokáže napáchat takové zlo na bezbranných a bezmocných lidech. Díky filmu jsem si potom nastudoval příčiny, průběh i následky občanské války v této národnostně barevné části evropského kontinentu. ()

ulvas

Bohužel snímků o válce v bývalé Jugoslávii sem viděl poskrovnu, tenhle film je jeden zmála cosemi podařilo shlédnout a vůbec nelituju.Ikdyž se vlastně jedná o TV zpracování tak jeto velmi kvalitně natočený snímek s perfektní atmosférou.Těm kdo neznají nebo si chtějí připomenout jak krutá tahle válka byla vřele doporučuju ke shlédnutí! ()

plimout

V krásné Jugoslávii se stalo to nejhorší od doby Druhé světové války.Občanská válka kde zabíjel kamarád kamaráda kvůli nesmyslům Toho blba Karadžiče Mladyče a jiných.Všichni by zasloužili trest smrti.Sám jsem byl v Jugoslávii 2x.Je to nádherná země.Podotýkám že to nebylo Chorvatsko.Tento film je vynikajícím dokumentem o tom co se tam páchalo za zvěrstva.A vynikající herecký koncert Vincenta Pereze. ()